Insulinooporność. Łatwe lunchboxy

Okładka książki Insulinooporność. Łatwe lunchboxy Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Okładka książki Insulinooporność. Łatwe lunchboxy
Magdalena MakarowskaDominika Musiałowska Wydawnictwo: Feeria kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Feeria
2020-09-02
2020-09-02

Okładka książki Dietooporne. Kobiecy przewodnik po skutecznym odchudzaniu Patrycja Kłósek-Bzowska, Magdalena Makarowska
Dietooporne. K... Patrycja Kłósek-Bzo...
Okładka książki Kuchnie świata w insulinooporności Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Kuchnie świata... Magdalena Makarowsk...
Okładka książki Jak dbać o odporność w insulinooporności Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Jak dbać o odp... Magdalena Makarowsk...

Książka dedykowana jest osobom, które żyją ciągle w biegu a chcą się odżywiać zdrowo i różnorodnie. Cała książka podzielona jest na kilka rozdziałów:
🌸 Rozdział 1 poświęcony jest informacjom dla osób z insulinoodpornością. Mówi o podstawowych badaniach, o tym jak o siebie zadbać. Jest to skompensowana wiedza dla osób zmagających się z insulinoodpornością.
🌸 Rozdział 2 mówi o ruchu. Jak ważna jest aktywność fizyczna. Zawiera nawet rady jak spędzając czas za kierownicą możemy się ruszać :)
🌸 Rozdział 3 to dieta na wynos. Jak mamy podgrzewać jedzenie, w co pakować gotowe dania do pracy czy na uczelnię. Autorka przybliżyła nawet przykładowy dzienny rozkład dań.
🌸 Na następnych stronach znajdziemy mnóstwo przepisów na śniadania, drugie śniadania, obiady i kolacje. Najważniejsze jest to, za książka zawiera przepisy, które są dziecinnie proste.

Każde z dań przedstawionych w książce możemy spakować i zabrać ze sobą. Przepisy są różnorodne, więc myślę że każdy znajdzie coś dla siebie. Co prawda jest kilka składników, które mi nie podeszły ale oczywiście jak ktoś czegoś nie lubi to może sobie zamienić na coś innego :)

Choć książka jest dedykowana osobom z insulinoodpornością to zawiera świetne przepisy dla każdego. Możecie urozmaicić swoje śniadania do pracy i przede wszystkim zyskać inspiracje na obiady i kolacje. Ile razy stoimy przed lodówką i zastanawiamy się co by tu zjeść. A ta książka przychodzi nam z pomocą.

🌸 Rozdział 2 mówi...

Okładka ładna, zdjęcia w środku też, ale mało przepisów przypadło mi do gustu.

Okładka ładna, zdjęcia w środku też, ale mało przepisów przypadło mi do gustu.

Żyjąc w nieustannym zabieganiu nie zawsze mamy czas, aby przygotować zdrowe posiłki do pracy, bądź na uczenię. Dla większości z nas pełnowartościowa i zbilansowana dieta odgrywa jednak ważną rolę. W niniejszej książce możemy znaleźć ciekawe i łatwe w wykonaniu zestawy do lunchboxów. Autorki podzieliły je na cztery kategorie: śniadania, drugie śniadania/podwieczorki, obiady oraz kolacje. Ponadto, książka zawiera kilka prostych ćwiczeń, które bez trudu możemy wykonywać podczas codziennych czynności.

"Nawet drobne działania mogą przynieść spore korzyści".

Szata graficzna książki została świetnie wykonana. W środku spotkamy się z żywymi kolorami, przejrzystym zestawieniem przepisów i przyciągającymi wzrok ilustracjami. Będzie ona dobrym wyborem nie tylko dla osób zmagających się z insulinoodpornością, ale również świetnie sprawdzi się u osób poszukujących przepisów bez zawartości glutenu oraz w wersji wegańskiej.

Mam pecha zmagać się z insulinoopornością, nie mogę powiedzieć, że bardzo przeszkadza mi ona w życiu, ale prawda jest też taka, że nie poświęcam swojemu zdrowiu odpowiednio wiele czasu. Zabiegana wiecznie nie mam czasu na wymyślanie łatwych dań do pracy dlatego uznałam, że ta książka będzie dla mnie zbawieniem.
Autorki w pierwszych rozdziałach przedstawiły ogólny problem życia z insulinoopornością, podsuwają dobre rady jak w naszym zabieganym świecie sobie z tym radzić i to jest w porządku, chociaż przyznaję, że czytałam to tylko kątem oka bo bardziej zależało mi na przepisach.
Część z nich jest świetna, część totalnie nie w moim guście i niestety nie mogę powiedzieć, że wszystkie są tanie. Proste w wykonaniu? Raczej tak. Szybkie? To już różnie, dla mnie tylko część przepisów spełnia to kryterium. Tanie? Średnio, ale w obecnych czasach nawet bułka z salami okazuje się być droga.
Czy polecam? Raczej tak, jestem strasznie wybredna w kwestii jedzenia, mam swoje wyrobione smaki i trudno przekonać mnie do czegoś innego, ale nawet ktoś taki jak ja znalazł w tych przepisach coś dla siebie.
~Idris

Autorki w pierwszych rozdziałach przedstawiły ogólny problem...

Chciałabym Wam opowiedzieć na temat bardzo ciekawej książki, która ma pomóc nam w walce z insulinoopornością, ale nie tylko. Uważam, że „Insulinooporność. Łatwe lunchboxy” jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata, a mianowicie komponowania zdrowych śniadań do pracy, gdzie nie zawsze mamy czas na to aby jeść, a co dopiero ugotować coś zdrowego. Jesteśmy zapracowani, ciągle gdzieś gnamy, dom, praca, zakupy, dzieci, dodatkowe obowiązki domowe i czas na czytanie. Gdzieś w tym wszystkim potrzebujemy nie tylko natchnienia do własnych kuchennych i przede wszystkim zdrowotnych rewolucji. Myślę, że ta publikacja może być rozwiązaniem nudy problemu w naszych śniadaniach, które w większości domów są przygotowane po macoszemu. Kanapka, serek, owoc rach ciach i gotowe, a gdyby tak nieco to urozmaicić?
„Insulinooporność. Łatwe lunchboxy” nie można nazwać zwyczajnym zbiorem przepisów na każdy dzień, bo zawiera znacznie więcej informacji. Publikacja składa się ze wstępu, w którym znajdują się trzy rozdziały. W pierwszym pod tytułem „Zabiegani insulinooporni – jak wyjść z zaklętego kręgu” autorki opowiadają nam o zagrożeniach, które, na co dzień na nas czyhają. Pokusą są wszelkie półprodukty, jak i gotowe dania, które zawierają wiele substancji, które nie tylko nam szkodzą, ale także osłabiają organizm. Życie jest stresujące, nie jest łatwo wyeliminować go z naszej codzienności. Czasami, jeśli nie możemy z czymś walczyć staramy się to tolerować. Pośpiech, zła dieta, stres to wszystko wpływa na nasz organizm bardziej niż przypuszczamy, nasza odporność spada, a stąd łatwiej o infekcje, wirusy i ogólne osłabienie. Nie przypuszczałam, że stres wpływa także na wszystkie stany zapalne, które gdzieś tam w naszym organizmie się zakorzeniły i podstępnie rozwijają. Stan naszego zdrowia wpływa także na nasze samopoczucie, częste smutki i chęć jedzenia czegoś niezdrowego, słodkiego wzrasta. Autorki chciały ta publikacją nam pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia.
Druga część nosi tytuł „Ruch dla insulinopornych”, niby wszyscy wiemy, że ruch to zdrowie i staramy się go mieć jak najczęściej się da, jednak łatwiej powiedzieć trudniej zrobić. W tym właśnie ruchu drzemie odpowiedź na wiele naszych problemów, rozwój chorób cywilizacyjnych dopada nas właśnie, dlatego, że ruszamy się mniej niż wcześniejsze pokolenia, które nazywaliśmy „nie do zdarcia”. Autorki podpowiadają jak jadąc do pracy, na przykład w komunikacji miejskiej możemy wykonywać ćwiczenia izometryczne, także czas, który mamy w tej chwili możemy wykorzystać produktywnie. Jakie jeszcze autorki miały pomysły dla nas do wykorzystania? W sklepie, w windzie, po schodach. Czemu nie spróbować?
Trzecia część nosi tytuł „Lunchbox – dieta na wynos w insulino oporności”, gdzie przede wszystkim otrzymujemy ostrzeżenie przed podgrzewaniem posiłków w kuchence mikrofalowej, bo staje się ono szkodliwe. Kilka rad, które nam przekazują autorki to, to, aby zaopatrzyć się w szklane i ceramiczne i słoiczki do przechowywania żywności, gotować na dwa dni, aby zaoszczędzić czas, pozwolić sobie na szaleństwo kuchni, żeby zrobić coś dobrego wcale nie trzeba skrupulatnie trzymać się przepisu, warto czasem go zmodyfikować. Warto pamiętać o mrożonkach, robieniu własnych dressingów do sałatek i przechowywaniu ich w małych słoiczkach, pamiętać o ziołach. Wiele ciekawych rad możemy tutaj poznać i przemyśleć ich sens w naszym własnym życiu, a także spróbować coś zmienić.
„Insulinooporność. Łatwe lunchboxy” to bogata i bardzo ciekawa publikacja mająca pomóc nam w walce z własnymi słabościami, ograniczeniami naszego ciała i myśleniem, które nie zawsze działa na naszą korzyść. Czasem sami sobie robimy krzywdę z góry zakładając, że coś nam się nie uda, powinniśmy to zmienić. W tej publikacji podoba mi się to, że jeden przepis podany przez autorki to nie koniec, został rozpisany tak, że można go modyfikować i wybierać inne produkty, aby go sprawdzić. Wydanie książki jest piękne i estetyczne, jak poprzednie książki z tej serii. Ni mogę się wprost doczekać, kiedy zacznę przygotowywać posiłki właśnie w ten sposób.

Książka pisana na szybko, jakby "na kolanie". Ale skoro autorki wspominaja o koronawirusie jako zaskoczeniu dla naszego dotychczasowego trybu życia, to faktycznie tempo narzuciły sobie niezłe. Przepisów niewiele, powtarzają się z wcześniejszych książek autorek. Nawet indeks przepisów na końcu z podwójnym odstępem zrobiony, chyba aby zapełnić strony. Za te obecne 24 zł na empik.com można się skusić, ale najpierw przekartujcie. :)

Ta książka absolutnie skradła moje serce.
Jest przepełniona zdrowymi, smacznymi przekąskami, które można zrobić w bardzo krótkim czasie. Przedstawia przykładowe śniadania, które są bardzo pożywne we wszelakie składniki potrzebne naszemu organizmowi. Dodatkowym plusem jest to, że z tych przepisów śmiało mogą korzystać osoby chore na cukrzycę. Bez obaw przygotują łatwe boxy bez zmartwień, że ich cukier pójdzie w górę lub niebezpiecznie w dół.

Zdecydowanie polecam!

Ta książka absolutnie skradła moje serce.

Wspaniałe autorki Magdalena Makarowska i Dominika Musiałowska napisały kolejną, już ósmą, książkę z cyklu Insulinooporność. Książka zawiera mnóstwo wartościowych przepisów by stworzyć łatwy tytułowy lunch box.
🍓
Książka jest świetna dla osób, które żyją w ciągłym niedoczasie ale chcą odżywiać się zdrowo. Przepisy są łatwe,szybkie, nie drogie ale wartościowe dla naszego organizmu. Również są nie tylko dla osób, które są insulinooporne ale dla ludzi z zaburzeniami hormonalnym czy cukrzycą. Więcej informacji o zaburzeniu insulinooporności znajduje się we wcześniejszych książkach.
🍏
Szata graficzna tej książki jest rewelacyjna. Uwielbiam żywe kolory. Zdjęcia posiłków są bardzo apetyczne.
🍎
Motto z książki : „Nawet drobne działania mogą przynieść spore korzyści”
🍅
Poradnik zawiera zdrowe, łatwe propozycje posiłków na śniadanie, drugie śniadanie, obiady i kolacje. Cenne wskazówki jak poprawić jakość swojego życia, wykonując małe ale systematyczne kroki. Znajdujemy rownież rady jak redukować stres, wzmocnić odporność, przygotowywać posiłki i jakie wykonywać ćwiczenia.
Polecam

🍓