Dear Ava

Okładka książki Dear Ava Ilsa Madden-Mills
Okładka książki Dear Ava
Ilsa Madden-Mills Wydawnictwo: Independently published literatura obyczajowa, romans
Independently published
2020-02-02
2020-02-02
9781660191413
love romance school football rape abuse

Spodziewałam się motywu love-hate, a tutaj to były raczej przekomarzania niż jakieś faktyczny hate (zwłaszcza ze strony Knoxa). Nie wiem też jakim cudem przeczytałam ją wczoraj w 1 dzień..nie wiem czy to sama historia, autorka czy może bohaterowie. Pewnie mix wszystkiego. O dziwo polubiłam zarówno Avę jak i Knoxa. Ava nie była zawstydzoną nastolatką, często zachowywała się dojrzalej na swój wiek, nie dawała sobie dmuchać w kaszę (zwłaszcza jak Knox z dobroci serca chciał ją odrzucić),broniła siebie i swojego brata niczym lwica. Końcówka tylko może potweirdzić jej dojrzałość, bo trudno się odchodzi od ukochanej osoby...Knox z początku martwił mnie tą obsesją na jej temat, ale zmienił się w moich oczach po tym jak traktował brata i swojego najlepszego przyjaciela. Oraz swojego tatę. Wszyscy przeżywali żałobę na swój sposób, ale to Knox trzymał ich razem. Chemia między Avą i Knox była bardzo wyraźna, świetnie napsiane dialogi i humor oraz czysty erotyzm :) to co najbardziej zaimponowało mi w Avie, że wykrzyczała swój głos głośno i wyraźnie w sprawie gwałtu. Nie ma pochwalenia tego przestępstwa nawet jeśli to dotyczny dobrych chłopców z równie dobrych domów.

Bardzo dobrze napisana książka. Naprawdę bardzo dobra.
Sięgając po nią nie miałam względem niej żadnych oczekiwań, a to co dostałam było ogromnym pozytywnym zaskoczeniem.

Książka wciągająca, intrygująca i momentami naprawdę wzruszająca. Największym dla mnie zaskoczeniem okazał się chyba główny bohater - spodziewałam się typowego bad boya i relacji hate-love. Nie do końca tak było. Knox był cudowny i zakochałam się nim od samego początku. To jak walczył o Avę, jak ją wspierał i przy niej był. Cudowny.

Polecam.

Bardzo dobrze napisana książka. Naprawdę bardzo dobra.

Wciągające i przemyślane new adult. Tajemnica, radzenie sobie z traumą, jaką jest gwałt i walka o swoją godność. Do tego intrygujące postaci i chemia pomiędzy bohaterami. Polecam.

229 / 2020

229 / 2020