Born To Kill

Kindle Edition
2019-06-08
2019-06-08
mafia romans dark

Czytam tak wiele książek w mafijnym klimacie, że dostaję coraz większą możliwość lepszej oceny. Pewnie kiedyś dałabym sporo więcej, teraz jednak stwierdzam, że to przeciętna pozycja - jednak miło się czytało. Choć miło to chyba złe słowo - zważając na treść i okrucieństwo jakie los zgotował w życiu naszym bohaterom.
Gio jest synem mafijnego bossa i dziwki. Od dziecka jest szkolony do zabijania. Nie poznał rodzicielskiej miłości i przeżył prawdziwy koszmar.
Asia to słodka dziewczyna powiązana z mafijnym światem, która od dziecka była dla Gio promykiem światła w ponurym świecie pełnym bólu.
Losy tej dwójki są przepełnione cierpieniem które sprawia im ojciec Gio.
Od dziecka pałali do siebie miłością, tyle, że los łączy Asie z kuzynem Gio (a raczej wola jego ojca). Później nie jest lepiej, gdy raz za razem ci młodzi cierpią.
Drażniło mnie trochę to, że w bohaterach przez długi czas nie było prawdziwego buntu. Brakowało mi kogokolwiek, kto sprzeciwiłby się idiotycznym rozmazom. Ale byli tacy młodzi... Z drugiej jednak strony, przynajmniej nie jest to opowieść, jak to w mafii fajnie i rodzinnie. Dużo brutalności i okrucieństwa. Ciężkie wybory, walka z samym sobą.
Ojciec Givanniego - to twórca cierpienia naszych młodych. Poniewierał, torturował i zezwierzęcał własnego syna, a miłość jego życia skrzywdził w okropny dla kobiety sposób... Cieszy mnie zakończenie.
Ogólnie - można przeczytać :)

Gio jest synem mafijnego bossa i dziwki. Od dziecka jest...

2056

"Born to Kill" Erin Trejo zostawi cię rozbitego, gdy będziesz czytać ten mroczny romans o mafii. Ta historia była wypełniona morderstwami, przemocą, zdradą i nieśmiertelną miłością między dwojgiem młodych ludzi uwięzionych w tym niebezpiecznym świecie mafii, który jest otoczony kłamstwami i chaosem. Gio, którego ojciec jest potworem, który nie kocha syna tylko go nienawidzi , jest maltretowany i torturowany od trzeciego roku życia. Gio jest szkolony, aby być zabójcą dla swojego ojca, który jest głową rodziny De Luka. Jedyną osobą, którą Gio ma jako przyjaciela i powiernika, jest Asia, młoda kobieta, z którą dorastał i która pielęgnuje jego rany za każdym razem, gdy jest bity, teraz tworzą oni silną więź, która zamienia się w zakazaną miłość. Nieznane obojgu, siły pracują, by rozdzielić ich w trakcie planowania spisku. Udręka i ból serca, przez które ta dwójka przechodzi, sprawią, że Gio nie ma innego wyjścia, jak pozwolić Asi odejść, ale Asia ma swoje własne problemy i tajemnice, które przed nim ukrywa. Gio musi podjąć decyzję w związku z planami zabicia ojca . Jedyne czego chce Gio, to odejść od tego biznesu i zacząć życie od nowa po ukończeniu ostatniego zlecenia. Gio i Asia odkrywają, że są na kursie kolizyjnym, kto przetrwa w końcu? Czy zabójca może zostać odkupiony i czy kobieta, którą zawsze kochał, pozostanie przy życiu wystarczająco długo, aby byli razem? Ta książka wzbudzi Twoje emocje od początku do końca.

Kolejny dziwny gniot. Środowisko mafijne, dysfunkcyjne, pełne niezrozumiałego dla mnie sadyzmu. Brak ciekawej akcji. Całość tylko mnie rozdrażniła. Nie polecam.

• Mafia
  • MAFIA