Okładka książki Dieta KETO. Trzydziestodniowy plan na zrzucenie wagi, przywrócenie równowagi hormonalnej, rozjaśnienie umysłu i poprawę zdrowia Josh Axe
Josh Axe Wydawnictwo: Septem zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Keto Diet: Your 30-Day Plan to Lose Weight, Balance Hormones, Boost Brain Health, and Reverse Disease
Septem
2020-05-20
2020-05-20
Wojciech Usarzewicz
dieta odchudzanie keto ketogeniczna

Czytałam różne opinie na forach o tej książce i nie każda była pochlebna. Wchodząc na grupy Keto i różne blogi i videblogi większość osób zalewa wszystko tłuszczem i pilnuje głównie ilości spożywanych węglowodanów, bez patrzenia na skład.
Natomiast autor tej książki wprowadza nas w świat zdrowego i leczniczego Keto. Tłumaczy jak ważne są makroelementy, hormony i zdrowe jedzenie.
Podoba mi się plan żywieniowy jaki jest przedstawiony (chociaż kotletów z bizona szukać nie będę).

Książka pozwala usystematyzować wiedzę z zakresu żywienia i podstaw diety Keto. Tłumaczy co jeść by nie zrobić sobie krzywdy. Podoba mi się, że autor prostym językiem opisuje wszystkie procesy i powołuje się na badania.
Myślę, że to badzo fajna pozycja by nauczyć się jeść w idei keto, ale bez szukania zamienników niezdrowego jedzenia.

Bardzo pomocna dla początkujących, wszystko fajnie wyjaśnione. Polecam

Bardzo pomocna dla początkujących, wszystko fajnie wyjaśnione. Polecam

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się nad dietą KETO to ta książka jest zdecydowanie dla was!

Jej autor Dr Josh Ash to lekarz medycyny naturalnej, dietetyk, chiropraktyk. Ekspert w dziedzinie zdrowego odżywiania, bada też starożytne techniki leczenia. W swojej książce proponuje dietę Keto tak inną od reszty. Nie stawia tylko na odrzucenie węglowodanów i sam tłuszcz jak boczek czy masło. Bazuje na ziołach, warzywach, organicznym mięsie, przyprawach.

Jego książka krok po kroku wprowadza laika do tematu diety keto. W prosty, przyjemny i przystępnh sposób dowiemy się co to jest, jak się stosuje, jakie są efekty i tymczasowe skutki uboczne, na co działa i na co wpływa ta dieta. Mamy gotową listę najróżniejszych produktów żywieniowych z których przygotujemy cuda do jedzenia. Przeczytamy o tym, że taka dieta to nie głód i wyrzeczenia. Nie liczymy kalorii, nie głodujemy, jemy pyszne rzeczy, nawet naleśniki czy pizzę, dieta keto dostępna jest również dla wegetarian i wegan.

Lektura ta dostarczy wam niezbędnej wiedzy i motywacji do walki z nadwagą, z chorobami ciała a nawet duszy. Otrzymujemy tutaj gotowy plan żywieniowy na 30 dni a także mnóstwo przepisów do wykorzystania.

Lektura ta bardzo mi się podobała, dostarczyła ogromu wiedzy i teraz wystarczą tylko chęci, aby zacząć nowy sposób odżywiania i życia. Polecam serdecznie!

O diecie ketogenicznej pierwszy raz usłyszałam już jakiś czas temu i zainteresowałam się tym tematem. Jednak z uwagi na brak czasu nie mogłam wystarczająco zapoznać się z tematem. Ostatnio sięgnęłam po ta książkę i nie do końca wiedziałam czego mogę się po niej spodziewać. Jednak się nie zawiodłam. Książka w bardzo przystępny sposób pokazuje oddziaływanie diety keto na nasze zdrowie. Pokazane są przepisy, ktore co prawda wydają mi się w niektórych przypadkach zbyt wymagające, to jednak jeśli ktoś jest zdecydowany na zastosowanie tej diety to myśle żle spokojnie może z pomocą tej książki podjąć to wyzwanie. Opisana została również historia tej diety, dzięki czemu możemy zobaczyć jej rozwój. bardzo ciekawa pozycja dla osób zainteresowanych tą dietą.

Pierwszy raz z pojęciem Diety Ketogenicznej spotkałam się, kiedy moja przyjaciółka opowiadała mi o niej w kontekście pomocy dla swojej córki, która cierpi na lekoporną formę padaczki. Dieta Keto, jest dla chorych na padaczkę, jedną z ostatnich desek ratunku, w przypadku gdy inne metody leczenia farmakologicznego zawiodły. Niemniej w przypadku tego rodzaju terapii, niezwykle ważne jest ścisłe jej stosowanie. Najmniejsze odstępstwa od diety, mogą prowadzić do nawrotu napadów. Jest to zatem pierwszy dowód na to, że dieta keto, może wpływać na takie obszary działania min, mózgu, z którymi nie radzą sobie nawet leki.

Mówiąc najprościej dieta ketogeniczna to inaczej dieta nisko węglowodanowa. Pieczywo, makaron, ziemniaki zostają zastąpione przez mięso, ryby, jaja, sery.

Dieta Ketogeniczn. Trzydziestodniowy plan na zrzucenie wagi, przywrócenie równowagi hormonalnej, rozjaśnienie umysłu i poprawę zdrowia.
Jeżeli chodzi o samą książkę, to jest ona zarówno przybliżeniem zasad diety keto, opisem jej dobroczynnego wpływu na poszczególne obszary naszego zdrowia (metabolizm, praca mózgu, gospodarka hormonalna, działanie przeciwnowotworowe) oraz opisem planów żywienia i zasad które mają oddziaływać na różne jego aspekty. Mam zatem opisany podstawowy plan ketogeniczny, post w stylu diety ketogenicznej, odmianę diety dla Wegan, a także tą skupiona wokół produkcji kolagenu, tą o szczególnym działaniu przeciwnowotworowym, czy wreszcie cykliczny plan ketogeniczny.
W tym przypadku autor przygotowała przykładowe 7 dniowe plany żywieniowe, które odpowiadają na te konkretne potrzeby.
Uzupełnieniem całości jest zestaw ponad 80 przepisów ketogenicznych, a tym na potrawy które kojarzą się wprost z węglowodanami takimi jak chociażby naleśniki.

To co mi się podoba w tej książce, to na pewno bardzo całościowe ujęcie tematu. Mamy zatem historię diety, jej główne założenia i to z czego one wynikają. Znajdziemy tutaj także opis wpływu diety na poszczególne obszary naszego życia i organizmu.
Ja jestem bardzo zainteresowana tematem i coraz mocniej się zastanawiam czy nie wypróbować tych planów, i spróbować uruchomić Ketozę.
Jeśli uda mi się wypróbować tą dietę, to na pewno opiszę to w poszerzeniu tej recenzji.
Póki co, książkę polecam tym którzy się zastanawiają, myślę że odpowiada ona na dużo pytań i rozwiewa wiele wątpliwości.

• Zdrowie
  • Odchudzamy się / Ćwiczymy :)
  • 52 Książki w 2023