Jedz brudniej i czuj się lepiej

Tłumaczenie: Dariusz Rossowski
Wydawnictwo: Feeria
Eat Dirt: Why Leaky Gut May Be the Root Cause of Your Health Problems and 5 Surprising Steps to Cure It
jelito, bakterie, dieta, brud
zdrowie, medycyna
Precious

"Jedz brudniej" to szokujące zalecenie, szczególnie gdy pada z ust specjalisty medycznego. Okazuje się jednak, że dr Axe się nie przejęzyczył. Szczególnie jeśli dodamy: "Jedz brudniej, zadbaj o jelito". Jeżeli nigdy nie słyszałeś o jelicie nieszczelnym, mogłeś poświęcić całe lata na tropienie poszczególnych objawów czy dolegliwości, szukając pomocy u alergologa, kardiologa, reumatologa,...

Jeżeli nigdy nie słyszałeś o jelicie nieszczelnym, mogłeś poświęcić całe lata na tropienie poszczególnych objawów czy dolegliwości, szukając pomocy u alergologa, kardiologa, reumatologa, endokrynologa, neurologa, czy nawet psychologa. Czy wszystkie te objawy mają się brać z jednego źródła? Czy rozwiązanie może być aż tak proste? A skoro zapadalność na te choroby wzrasta tak szybko i drastycznie, w jaki sposób możemy się chronić?

* trzeba świadomie zapewnić sobie wielokrotne "mikroekspozycje" na brud, zawierający bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy, które mogą działać jak naturalne szczepionki
* wzmocnić i rozkrzewić pożyteczne bakterie, które nasz organizm utracił w zmasowanym ataku produktów
* bardziej świadomie podążać za rytmami przyrody i korzystać z uzdrawiającej mocy, która otacza nas na co dzień

O ile skutki jelita nieszczelnego mogą być wyniszczające, o tyle rozwiązania problemu są proste, niedrogie i szeroko dostępne, absolutnie w zasięgu każdego, kto czyta te słowa.

Dr Axe daje przejrzysty program postępowania, pozwalający odbudować integralność błony jelitowej oraz odzyskać energię i zdrowie dzięki odpowiedniej diecie i stylowi życia – program, który sprawdził się w przypadku setek jego pacjentów.

Musimy jeść brudniej...

źródło opisu: Wydawnictwo Feeria, 2016

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

almos | 2017-07-16
Przeczytana: 06 maja 2017

Autor twierdzi, że lekomania i obsesja czystości doprowadziły do przegięcia: nasz system bakterii jelitowych jest w złym stanie; prowadzi to do wielu dolegliwości. Radzi żebyśmy żyli (i jedli) nieco brudniej, to pozwoli odbudować florę bakteryjną. Książka jest pełna rad praktycznych, jedne fajne, inne kontrowersyjne. Razi hurraoptymizm autora, niemniej rzecz dotyka ważnego problemu.

Książka traktuje o wyjałowieniu naszej flory bakteryjnej, którego przyczyną jest nadmierne zażywanie leków, głównie antybiotyków, ale nie tylko: „nie mówimy tu tylko o lekach na receptę – nawet te powszechnie dostępne, jak aspiryna, ibuprofen i środki zobojętniające, które często bierze się bez zastanowienia, uszkadzają błonę śluzową jelita cienkiego”. Inna przyczyna: przesadnie sterylny styl życia (stosowanie na każdym kroku substancji antybakteryjnych). Zaś wyjałowienie flory może prowadzić do wielu poważnych schorzeń (głównie do zespołu jelita nieszczelnego). Autor twierdzi, że 'brudna' dieta i...

Magda | 2017-07-06
Przeczytana: 27 listopada 2016

„Nie jesteś tym, co jesz, tylko tym, co wchłaniasz.” to cała prawda o tym, że w obecnych czasach jedzenia jest w brud ale pożywienia w jedzeniu jak na lekarstwo, a przy nieodpowiednio pracującym układzie pokarmowym, nawet to ci ucieknie…

Recenzja: http://mamao.pl/jedz-brudniej-i-czuj-sie-lepiej/

katiuszek | 2016-11-05
Przeczytana: 31 października 2016

Książka na pewno przyda się nie tylko osoba z dolegliwością nieszczelnego jelita ale każdemu, kto interesuje się zdrowym stylem życia i zdrowym odżywianiem. To przejrzyście przedstawiony sposób na to w jaki sposób odbudować integralność naszej błony jelitowej oraz poprawić naszą witalność i samopoczucie, a co za tym idzie i nasze ogólne zdrowie. Wszystko dzięki zastosowaniu nie tak bardzo skomplikowanej diety oraz zmianie stylu życia, a potwierdzeniem na to ma być fakt, że program ten pomógł już setkom pacjentów powrócić do zdrowia. Myślę, ze warto sięgnąć po tą książkę ponieważ problem opisany jest w sposób zrozumiały, nawet dla osób które nie posiadają wiedzy medycznej. To idealna książka dla osób, które chcą żyć zdrowiej i czuć się lepiej. Jeśli chcecie poprawić jakość swojego życia koniecznie sięgnijcie po tą pozycję.

Sylwia | 2017-03-28
Dranica | 2017-01-18