Jestem alkoholikiem

Okładka książki Jestem alkoholikiem autor nieznany
Okładka książki Jestem alkoholikiem
autor nieznany Wydawnictwo: Ridero IT Publishing biografia, autobiografia, pamiętnik
Ridero IT Publishing
2020-03-24
2020-03-24
alkoholizm uzależnienia rodzina związki problemy motywacja

Najprawdziwsze i najszczersze książki wcale nie muszą być długie. Czasami w kilku zdaniach da się przekazać więcej bólu i emocji, niż pisząc całe tomy sztucznych opowieści. Książka poruszająca i pomagająca zrozumieć z czym osoby uzależnione się zmagają.
Jedynym minusem książki jest to, że często pojawiają się w niej błędy, na które wydawca mógł jednak zwrócić uwagę.

Książka „Jestem alkoholikiem” jest dowodem na to, że można pomimo wielu popełnianych błędach, pomyłkach zawalczyć o siebie i swoje życie z pozytywnym efektem. Autor przedstawia swoje emocje, które towarzyszyły mu w ciężkiej drodze do trzeźwego życia. Książka może służyć jako motywator w drodze do trzeźwego życia, jest pełna autentycznych przeżyć autora. Polecam zarówno dla uzależnionych jak również współuzależnionych.

Ta książka jest prawdziwa. To pierwsza myśl, która pojawiła mi się w głowie przy czytaniu. Nie da się wymyślić takich emocji, nie da się wykreować tych wydarzeń bez przeżycia ich. Pomimo prawdopodobnego podobieństwa z przeżyciami innych uzależnionych osób i tak jest indywidualna i jedyna. Emocje, odczucia, szczegóły, szczere do bólu nawet krępujące elementy, bardzo mocne słowa sprawiają, że szczęka z emocji zaciskała mi się sama. Ta książka jest jak spowiedź. Przed innymi i przed samym sobą. Spowiedź i jednocześnie relacja z przeżyć, myśli, opinii, zachowań, reakcji autora. Ta opowieść wciąga i prawie namacalnie czuć wszystko to co opisuje. I mimo olbrzymiego ładunku indywidualności jest uniwersalna, dla wszystkich. Dla uzależnionych, dla współuzależnionych, dla nieszczęśliwych z nie wiadomo jakiego powodu, dla szukających szczęścia na zewnątrz, dla tych, którzy nie radząc sobie z samym sobą i są na początku drogi destrukcji. Myślę, że może pomóc wielu osobom szukającym prawdy swojego życia, może ostrzec przed pułapkami umysłu, które tylko czyhają żeby utrzymać uzależnienie, może wesprzeć tych, którzy jeszcze się boją przyznać do swojego uzależnienia, wstydzą się tego. Tutaj mogą znaleźć nadzieję, że się da wejść na drogę trzeźwienia, że trzeba o tym mówić, prosić o pomoc, jednocześnie samemu o wszystkim decydować i zarazem akceptować to co jest. Ta droga może z początku przerażać ogromem trudności, podstępu, manipulacji, porażek , szaleństwem emocji. To bardzo trudne ale wykonalne co w pełni udowodnił autor książki swoją opowieścią. Moja refleksja po tej książce jest też związana z niezwykłym paradoksem, walka to odpuszczenie, walka to bezsilność, walka to oddanie Bogu. No i kwestia szczerości z samym sobą, zajrzenie tam gdzie czyha na nas lęk i wstyd i niemoc. Nie trzeba być superbohaterem wystarczy pokochać bycie człowiekiem.
Książka do kupienia również u autora https://www.facebook.com/profile.php?id=108214784205811&ref=br_rs

Świetna ksiązka. Pozwala na spojrzenie na problem od środka. Dobrze napisana, świetnie się czyta. Pełna refleksji. POLECAM KAZDEMU!

• Czekaja na recenzje
  • Must Have
  • Do kupienia w pierwszej kolejności

autor nieznany Jestem alkoholikiem Zobacz więcej