Witaj, nieznajomy

Okładka książki Witaj, nieznajomy Lisa Kleypas
Okładka książki Witaj, nieznajomy
Lisa Kleypas Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Ravenels (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Ravenels (tom 4)
Hello, Stranger
Prószyński i S-ka
2020-07-09
2020-07-09
2018-02-27
Teresa Komłosz
romans regencja

"Cień nie za­wsze krył za­gro­że­nie. Cza­sa­mi tylko tam znaj­do­wa­ła miej­sce odro­bi­na magii."

Czwarta i do tej pory najbardziej ulubiona część o rodzinie Ravenelów.

Tym razem główną bohaterką jest Doktor Garrett Gibson, czyli kobieta, która jako jedyna wykonuje zawód lekarza w Anglii. Zawsze niezależna, nieprzejmujaca się opinią innych, zawsze znjadująca się w pierwszej linii pomocy tym, którzy pomocy potrzebują.

Garret w pewnym momencie spotka Ethana Ransoma. Tajemniczego i przystojnego byłego detektywa Scotland Yardu. I chociaż zawsze uważała, że wszelkie romanse nie są dla niej, teraz jest gotowa zmienić zdanie. Szkoda tylko, że Ethan ma zdanie odmienne.

Jak potoczą się losy bohaterów? Czy znajdą szczęście, czy los z nich zadrwi?
Tego nie zdradzę :)

Czwarta i do tej pory najbardziej ulubiona część o rodzinie Ravenelów.

Chyba jest to moja ulubiona książka z cyklu. Do ostatnich stron trzymała w napięciu. Ciekawa fabuła i wartkość akcji sprawiła że nie mogłam oderwać się od lektury.

Jedna z moich ulubionych tej pisarki

Jedna z moich ulubionych tej pisarki

Jedna z lepszych w tej serii przez nietuzinkowych bohaterów: lekarkę i szpiega. Oczywiście miłość ale ładnie przedstawiona. Polecam.

❤❤❤❤❤❤❤❤

❤❤❤❤❤❤❤❤

Idealna równowaga między poczciwą miłością i namiętnością oraz obupólnym zainteresowaniem płynącym nawet odrobinę bardziej z serca niż z popędów.

Polecam z całego serca, nawet w oderwaniu od reszty książek z cyklu Ravenel. Ta powieść jest perełką sama w sobie i kryje wewnątrz o wiele więcej, niż zwykły romans.

Jedna z tych książek, od których ciężko się oderwać. Znakomity romans z elementami kryminału. Garret i Ethan to świetnie napisani, pełnokrwiści bohaterowie, a rozwój ich relacji obserwuje się z prawdziwą przyjemnością. Wartka akcja nie pozwala czytelnikowi się nudzić, a wszystkie szczegóły dotyczące ówczesnej medycyny jeszcze bardziej podkręcają niesamowity klimat powieści....

Niczym Doktor Quinn

Już od pierwszych stron polubiłam główną bohaterkę, która od pierwszej chwili skojarzyła mi się z jedną z ulubionych bohaterek serialowych, doktor Michaelą Quinn. Od początku więc autorka zdobyła moje serce, moją uwagę i sympatię. I ten kolejny w moim życiu romans historyczny, coraz bardziej przekonuje mnie do tego gatunku.

Doktor Garett Gibson jest młodą, piękną, silną, niezależną, inteligentną kobietą, jedyną kobietą lekarzem w Londynie. Gdy podczas powrotu z wizyty lekarskiej w londyńskim przytułku zostaje napadnięta przez trzech wstawionych żołnierzy dzielnie stara się stawić im czoła. Na całe szczęście na ratunek przychodzi jej tajemniczy nieznajomy, Ethan Ransom, detektyw Scotland Yardu, którego miała okazję w przeszłości spotkać dwukrotnie.
Od słowa do słowa Ransom proponuje Garett naukę sztuki obrony przed napastnikami, kobieta zgadza się nie podejrzewając jak ta decyzja wpłynie na jej dotychczasowe życie.

Jestem zauroczona tą powieścią. Autorka stworzyła bohaterów, których nie da się nie lubić. Zarówno Garett, jak i Ethan są indywidualistami, ludźmi, którzy dotąd uciekali przed miłością, poświęcając się pracy, a których ścieżki przeznaczenie splata jak kłos pszenicy. Książkę czyta się błyskawicznie, na co wpływ ma świetne pióro autorki, pełne emocji sceny, nie tylko te romantyczne, jak i skrzące się od humoru dialogi, które wywoływały na mej twarzy uśmiech.

"Prawdziwy przyjaciel będzie popełniał ten błąd razem z tobą."

Witaj, nieznajomy to czwarty tom serii o rodzinie Ravenelów, ale można czytać go niezależnie od pozostałych tomów. Przyznam, że po lekturze tego tomu czuję się zachęcona do sięgnięcia po resztę serii. Podobała mi się silna kobieca postać, która spełnia swoje marzenia, realizuje się w wymarzonym zawodzie zdominowanym przez mężczyzn, która przy tym zachowuje swoją kobiecość, delikatność, romantyczność, lecz kiedy wymaga tego sytuacja odrzuca na bok emocje, sentymenty i walczy o życie pacjenta całą sobą, nie pozwalając sobie na najmniejszy błąd ani chwilę zbędnego w jej mniemaniu odpoczynku.

"Zawsze znajdą się ludzie, którzy mówią, że twoje marzenia nie mogą się spełnić - powiedziała. - Ale nie mogą cię powstrzymać, chyba że się z nimi zgadzasz."

Ethan zaś jest ideałem mężczyzny, rycerski, szarmancki, odważny, przystojny, rozróżniający dobro od zła, świadomy swoich wad i przeszłości, pod wpływem Garret pragnący zmienić coś w swoim dotychczasowym życiu. Dla najbliższych, ale i nie tylko, gotowy poświęcić wiele, nawet najcenniejsze, życie.

"Acushla... jesteś moim sercem i duszą... nie ma na tym świecie kobiety lepszej i piękniejszej od ciebie. Twój cień jest dla mnie słońcem."

Witaj, nieznajomy to wspaniale napisany romans historyczny, umiejętnie łączący w sobie akcję z romansem. Świetni bohaterowie, dialogi pełne humoru, wysublimowanego dowcipu, ciekawa fabuła i postać silnej, niezależnej kobiety lekarza, co dla mnie jest najważniejszym plusem tejże powieści. Polecam ją Wam z całego serca !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Niczym Doktor Quinn

Doktor Garett Gibson jest...

Jedna z lepszych z tego cyklu. Pełne humoru dialogi. Polecam.

Jedna z lepszych z tego cyklu. Pełne humoru dialogi. Polecam.

Nie sądziłam, że jakakolwiek książka może jeszcze bardziej podnieść moje standardy wobec mężczyzn, jednak tej się udało. Wspaniała historia, interesujący bohaterowie, a do tego krzepi się feministyczne serducho, czytając o pierwszej angielskiej lekarce. Jak zwykle przy książkach L. Kleypas - warto zaopatrzyć w nią swoją biblioteczkę

• Romans historyczny