Przeklęty kontrakt

Okładka książki Przeklęty kontrakt Melanie Moreland
Okładka książki Przeklęty kontrakt
Melanie Moreland Wydawnictwo: Editio Cykl: The Contract (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
The Contract (tom 1)
Editio Red
The Contract
Editio
2021-03-23
2016-05-24
Wojciech Białas

Audiobook. Podobało mi się, jaki wpływ miały otoczenie i ludzie na zmiany w bohaterach. Końcówka niestety przewidywalna i wiejąca lekko nudą.

Zdecydowanie wkręciłam się w cale uniwersum stworzone przez Melanie Moreland. Książki są dość przewidywalne, ale też pełne ciepła. Bohaterowie zyskują z każdym kolejnym tomem.
Mamy tu zazwyczaj wątek romansu biurowego, męskiej przyjaźni, traumy z dzieciństwa, przemiany mentalnej i wielkiej miłości.

Świetny romans autorstwa Melanie Moreland. Nie jest to słodko-łzawa historia, ale przyjemna opowieść o uczuciu, które nagle łączy dwoje ludzi, na pozór tak różnych od siebie. Nie ma tu miejsca na górnolotność i zbytnią cukierkowatość. Wszystko jest tu dobrze wyważone.
Ciekawa książka.

Ciekawa książka.

Instagram: reasons_to read

Początkowo miałam ochotę zabić głównego bohatera Richarda. Po prostu dupek nad dupkami! Już od początku wiedziałam, że czeka go długa droga do przemiany wewnętrznej (na szczęście w końcu mu się udało),
Dopóki nie dowiedzieliśmy się, dlaczego Kathy była wobec wszystkiego taka bierna, miałam ją za największą idiotkę na świecie. Początkowo odczuwałam taką frustrację, że aż miałam ochotę rzucić książką o ścianę.
Kathy została zmanipulowana i wmanewrowana w udawane narzeczeństwo, ale w końcu karty zostały odkryte i poznaliśmy jej motywy i jak wyglądało jej dotychczasowe życie.
Para miała się do siebie odzywać i spędzać ze sobą czas, tylko i wyłącznie pośród znajomych, jednak jak to w książkach bywa, plan z każdym dniem szedł w odstawkę.
Autorka bardzo dobrze przedstawiła rodzące się uczucie między Richardem, a Kathy. Naprawdę byłam w stanie uwierzyć, dlaczego ich nastawienie wobec siebie się zmieniło. W końcu ich wzajemna nienawiść nawet mnie przerażała...

Instagram: reasons_to read

Przyjemny romans biurowy. Super przyjemna książka.

Przyjemny romans biurowy. Super przyjemna książka.

Dobra książka na wakacje

Dobra książka na wakacje

Słabo napisana historia bez polotu. Bohaterowie mdli i nijacy.

Słabo napisana historia bez polotu. Bohaterowie mdli i nijacy.

Książka napisana tak, że potrafi zaciekawić czytelnika. Jest przepełniona momentami, podczas których czytelnik nie może oderwać się od książki. Wywołuje wiele emocji. Polecam.

Przeczytane (niestety nie do końca) i zapomniane.

Przeczytane (niestety nie do końca) i zapomniane.

Melanie Moreland to autorka, która ma na swoim koncie wiele książek. I co ciekawsze, jako zwolenniczka szczęśliwych zakończeń, wszystkie właśnie tak się kończą.

Czy to źle?

Absolutnie nie, chociaż trochę pozbawia to czytelników elementu zaskoczenia.

"Przeklęty kontrakt" to pierwsza część cyklu Kontrakt. Z jednej strony fajnie, bo ogólnie lubię cykle, ale nie mam zielonego pojęcia, co jeszcze można dopowiedzieć do tej historii, ponieważ po przeczytaniu zakończenia stwierdzam, że w zasadzie mogłaby to być jednotomówka. Jednak nie będę zagłębiać się w angielskie opisy kolejnych tomów, poczekam — być może zostaną wydane w Polsce, a jeżeli nawet nie to myślę, że historia Katharine i Richarda, i tak będzie dla mnie kompletna.

Ale zacznijmy od początku...

Katharine pracuje jako osobista sekretarka. Jedynym mankamentem tej pracy jest fakt, że ma naprawdę okropnego szefa, który ani razu nie był dla niej miły. Zanim zaczęła dla niego pracować, wiedziała, że przed nią miał on wiele sekretarek, które dość szybko rezygnowały z pracy. Dlaczego więc panna Elliot mimo licznych upokorzeń w dalszym ciągu trwa na stanowisku? Przyczyna jest dość prosta i przewidywalna — dlatego, że bardzo potrzebuje pieniędzy.

Richard VanRyan to mężczyzna, który bardzo źle znosi porażki. Jego głównym celem jest awans na stanowisko partnera w firmie, w której pracuje. Jednak gdy okazuje się, że jego przełożony, mimo jego ciężkiej pracy, po raz kolejny wybrał kogoś innego na to miejsce, postanowił odejść z firmy.

Jego przyjaciel, pracujący jako headhunter informuje go, że konkurencyjna firma potrzebuje kogoś z jego doświadczeniem i osiągnięciami. I pewnie Richard z miejsca dostałby tę posadę, gdyby nie fakt, że właściciel ponad wszystko ceni sobie wartości rodzinne, więc playboy taki jak Richard nie ma czego szukać w jego firmie.

Właśnie wtedy mężczyzna wpada na pomysł zaangażowania swojej sekretarki w tytułowy kontrakt. Richard proponuje Katharine, by razem z nim zwolniła się z poprzedniej pracy i udawała jego narzeczoną, by pomóc mu zdobyć posadę w firmie Grahama Gavina. Oczywiście proponuje jej również ogromne wynagrodzenie za udawanie jego ukochanej.

Dziewczyna z początku myśli, że Richard stroi sobie z niej żarty, jednak ostatecznie przyjmuje jego propozycję i zostaje jego fałszywą narzeczoną. I choć z początku ich relacja jest tylko popisem aktorskich umiejętności, to z czasem przeradza się w coś zgoła innego. W prawdziwe i silne uczucie, które spada na nich jak grom z jasnego nieba.

Z początku historia bardzo mi się podobała, nie brakowało w niej uszczypliwości, chamskich odzywek i wygórowanych oczekiwań. W miarę czytania można było dostrzec zmianę w zachowaniu bohaterów w stosunku do siebie, jak i do otaczających ich osób, przez co rozwijające się uczucie między nimi w mojej ocenie było wiarygodne i wywoływało uśmiech na mojej twarzy. Jednak końcówka nieco mi się dłużyła. Odebrałam ją trochę, jako pogoń za koniecznym szczęśliwym zakończeniem, które autorka tak ubóstwia. Osobiście, gdybym na miejscu autorki planowała kolejne części, zostawiłabym jednak czytelnika w niepewności i przesunęła happy end dopiero do kolejnej części.

Czy to źle?

Absolutnie nie, chociaż trochę pozbawia to czytelników elementu zaskoczenia.

• Romans