Jesteś cudem

Znak
2020-06-24
2020-06-24
literatura polska

Niby klasyczny romans z dójką połamanych ludzików, pochodzących z dwóch zupełnie różniących się światów. Iskrzy między nimi od początku, mimo różnych przeciwności i może dlatego od pierwszej strony wciągnęło mnie w ich światy i czytało się wyśmienicie. Są wzloty i upadki jak to w romansie, ale jest bajka, a to lubię niezmiernie :D, troszkę seksu podanego bardzo smacznie i jeszcze malutka prośba: "ludzie zapisujcie się do rejestru dawców szpiku" wzruszające.

Jesteś cudem – Elżbieta Rodzeń – Kamil i Maja poznają się w dość dramatycznych okolicznościach jakimi jest karambol. Kamil jako student ratownictwa medycznego pomaga poszkodowanej Maji. Od pierwszego spojrzenia na piękną dziewczynę wie że nie może zostawić jej samej w rozbitym samochodzie, dlatego wspiera ją przez cały czas, oraz koniec końców uratował jej życie.
Życie Maji po wypadku nie jest już takie samo, wszystkie jej dotychczasowe plany i marzenia zostały pogrzebane. Dziewczyna przechodzi załamanie, ponieważ nie wyobraża sobie dalszego życia bez tańca. I znów na ratunek zjawia się jej bohater – Kamil.
Jednak każdy bohater niesie za sobą dramatyczną przeszłość, która nie chce go opuścić – tak samo jest z Kamilem. Z czasem Maji udaje się dotrzeć do niego jednak na ich drodze pojawiają się kolejne przeszkody.
Książka cudowna jak zresztą każda którą przeczytałam od tej Autorki. Porusza temat białaczki – i co trzeba zaznaczyć może nie nadawać się dla wszystkich czytelników ze względu na trudną tematykę. Jest to bardzo emocjonalna historia która skłania do myślenia. Potrafi poruszyć takie struny człowieka o których nawet nie wiedzieliśmy iż w nas istnieją. Książka jest po prostu genialna i nie mam choćby jednego malutkiego ALE, dlatego nie pozostaje mi nic innego tylko dać najwyższą ocenę.
Co warto podkreślić książka napisana została zgodnie z faktami dotyczącymi białaczki i jej leczenia, dlatego nie ma tam informacji tak zwanych – wyssanych z palca, co jest przeogromnym plusem.

Życie Maji...

Kolejny raz czuję się lekko rozczarowana.
Skusiłam się, bo polubiłam kiedyś autorką za „Zimową miłość”.
Nie mogłam wczuć się w tę nierzeczywistą opowieść.
O cierpieniu i utraconych marzeniach.
Nie powaliła mnie na kolana, nie wzruszyła, nie wzbudziła emocji.
Dostrzegłam w niej jedynie poprawność i wyraźny przekaz - bądź dawcą szpiku!
To przeciętna książka i z pewnością nie na poprawienie nastroju.

Kolejny raz czuję się lekko rozczarowana.
Skusiłam się, bo polubiłam kiedyś autorką za „Zimową miłość”.
Nie mogłam wczuć się w tę nierzeczywistą opowieść.
O cierpieniu i utraconych marzeniach.
Nie powaliła mnie na kolana, nie wzruszyła, nie wzbudziła emocji.
Dostrzegłam w niej jedynie poprawność i wyraźny przekaz - bądź dawcą szpiku!
To przeciętna książka i z pewnością nie...

Świetna książka, dawno żadna książka mnie tak nie zaciekawiła. Ciekawa fabuła, przyjemni bohaterowie, niebanalna historia. Dla mnie super. Czytanie tej książki sprawiło mi sporą radość i przyjemność.

Oto kilka słów o książce, która stała się dla mnie bardzo ważna. Wiedziałam to już od chwili, gdy na okładce zobaczyłam napis "Kupując książkę wspierasz Fundację DKMS".

To naprawdę wyjątkowa pozycja - dla mnie totalna miłość. Historia jest nietuzinkowa, momentami ogromnie trudna, wręcz bolesna.

Pani Elżbieta Rodzeń świetnie oddała emocje - myślę, że to niemożliwe, by nie popłakać się przy czytaniu tej książki.

Historia jest opowiedziana z perspektywy dwojga głównych bohaterów: Kamila, studenta ratownictwa medycznego oraz Mai, dziewczyny, która nie zna niczego poza tańcem, który jest całym jej życiem.

Autorka ma doskonałe poczucie humoru, które ujawnia się w dialogach bohaterów. Nie jeden raz uśmiech zagościł na mojej twarzy.

W historii pojawiają się wątki: (chorych) ambicji rodziców, tęsknoty, uzależnienia, braku wiary we własne dziecko, psychicznego cierpienia, a także trudności w pogodzeniu się z przeszłością.

Książka pokazuje, że czasem tak niewiele trzeba, by uratować czyjeś życie, ukazuje, że nie wszystkie problemy jesteśmy w stanie rozwiązać sami, ale czasem potrzebujemy pomocy specjalisty i daje nam świadomość jak kruche jest nasze życie. Lektura sprawia, że zaczynamy zwracać większą uwagę na potrzeby innych.

A może Wy chcecie stać się dla kogoś cudem? Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!

Książka jest ciekawa, porusza trudne tematy, ale ja czułam się ją nieco przytłoczona. Tyle tych tajemnic, jedno wyjdzie na jaw, okazuje się, że dalej jakaś drzazga siedzi.

To może nie cud.Ale książka nawet fajna

To może nie cud.Ale książka nawet fajna

Według mnie książka bardzo fajna, dość szybko się czyta. Czytanie tej książki sprawiło mi przyjemność. Polecam.

Książka wciągająca od pierwszej strony, poruszająca bardzo ważne tematy takie jak ciężka choroba, śmierć, relacje z rodzicami.
Świetnie poprowadzona akcja.
Polecam