Bajki

Nasza Księgarnia
typ
papier
espeja
7,68 (129 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Przepięknie ilustrowane wydanie Baśni Puszkina.Są wszystkie najsłynniejsze w najlepszych polskich przekładach Brzechwy, Tuwima, Grodzieńskiej i Ulickiego.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Isadora | 2010-10-21

Bajki Puszkina czytałam w dzieciństwie,a zrobiły już wtedy na mnie tak wielkie wrażenie,że czytałam je wielokrotnie.
Pisane są prostym,łatwo przyswajalnym językiem,pięknie rymowanym - do dziś potrafię wyrecytować niemal w całości moją ulubioną "Bajkę o carze Sałtanie".
Przepiękne,działające na wyobraźnię ilustracje z pewnością zachęcą do czytania nie tylko dzieci.
Właśnie to połączenie - cudownych ilustracji i ciekawej,iście baśniowej treści czynią te lekturę niezapomnianą i wyjątkową.

Jola | 2010-08-01
Przeczytana: 22 maja 1993

Kilkanaście lat temu uwielbiałam czytać te bajki i przeglądać baśniowe ilustracje. Piękna książka.

Jenny_89 | 2010-08-31

Wspaniałe wydanie bajek pisanych wierszem. Warto po nie sięgnąć choćby dla samych ilustracji.

Katarzyna | 2011-04-22
Przeczytana: marzec 1988

Najlepsza książka wszechczasów! Czytałam to mając 8 lat w oryginale i mam ją do dziś. Oprawiłąbym jąw złoto i diamenty.Polecam!

książek: 1984
Cecily | 2012-11-19

Mnóstwo bezcennych wspomnień z dzieciństwa. :)

SnowWhiteQueen | 2015-05-14

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gianrico Carofiglio
    54. rocznica
    urodzin
    Nie ma człowieka, który naprawdę przestałby palić. Palenie można rzucić co najwyżej na chwilę. Na całe dni. Albo miesiące, albo lata. Ale nikt tak naprawdę nie przestaje. Papieros zawsze będzie cię kusić. Niekiedy pojawia się ni stąd, ni zowąd we śnie, nawet pięć lub dziesięć lat po tym, jak "przest... pokaż więcej
  • Ilona Felicjańska
    42. rocznica
    urodzin
    Zło nie czeka na zaproszenie. Zło wypatruje okazji.
  • Jan Strelau
    84. rocznica
  • Billie Letts
    77. rocznica
    urodzin
    - Och, może jeszcze tego nie wiesz. Może nigdy nie miałaś na sumieniu takiego kłamstwa, które by zjadło kawałek ciebie. Ale gdybyś kiedyś miała... to przy odrobinie szczęścia... może się trafić szansa, żeby je naprawić. Jedna jedyna szansa, by to zmienić. Tylko że ta szansa przemija. I już nigdy n... pokaż więcej
  • Ronald Chetwynd-Hayes
    96. rocznica
  • Voltaire
    237. rocznica
    śmierci
    Nie ma bardziej chimerycznego projektu jak projekt doprowadzenia poglądów ludzkich do jednolitości. Jednakże, mówicie, interes polityczny wymaga ustanowienia owej jednolitości, skrzętnego usunięcia wszystkich poglądów przeciwnych poglądom przyjętym przez państwo, to znaczy, wymaga ograniczenia człow... pokaż więcej
  • Tomasz Pacyński
    10. rocznica
    śmierci
    Pijak przy trzepaku czknął, równo z wybiciem północy. Zogniskował z trudem wzrok na przyglądającym mu się uważnie piwnicznym kocurze.
    - Kisssi... kisssi - zabełkotał. - Ciiicha noooc... Powiesz coś, koteczku, luzkim goosem?
    - Spierdalaj. - odparł beznamiętnie kocur i oddalił się z godnością.
  • Borys Pasternak
    55. rocznica
    śmierci
    To dobrze, kiedy człowiek zawodzi nasze oczekiwania, kiedy nie odpowiada z góry powziętym wyobrażeniom. Typowość to koniec człowieka, to wyrok na niego. Jeżeli nie da się go podciągnąć pod żaden wzorzec, jeżeli nie jest typowy, to znaczy, że spełnia co najmniej połowę wymagań, jakie się stawia człow... pokaż więcej
  • Christopher Marlowe
    422. rocznica
    śmierci
    I cannot read, and therefore wish all books burned.
  • Tadeusz Kostecki
    49. rocznica