Okładka książki Bajki

Nasza Księgarnia
typ
papier
espeja
7.61 (119 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Przepięknie ilustrowane wydanie Baśni Puszkina.Są wszystkie najsłynniejsze w najlepszych polskich przekładach Brzechwy, Tuwima, Grodzieńskiej i Ulickiego.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Isadora | 2010-10-21

Bajki Puszkina czytałam w dzieciństwie,a zrobiły już wtedy na mnie tak wielkie wrażenie,że czytałam je wielokrotnie.
Pisane są prostym,łatwo przyswajalnym językiem,pięknie rymowanym - do dziś potrafię wyrecytować niemal w całości moją ulubioną "Bajkę o carze Sałtanie".
Przepiękne,działające na wyobraźnię ilustracje z pewnością zachęcą do czytania nie tylko dzieci.
Właśnie to połączenie - cudownych ilustracji i ciekawej,iście baśniowej treści czynią te lekturę niezapomnianą i wyjątkową.

Jola | 2010-08-01
Przeczytana: 22 maja 1993

Kilkanaście lat temu uwielbiałam czytać te bajki i przeglądać baśniowe ilustracje. Piękna książka.

Jenny_89 | 2010-08-31

Wspaniałe wydanie bajek pisanych wierszem. Warto po nie sięgnąć choćby dla samych ilustracji.

Katarzyna | 2011-04-22
Przeczytana: marzec 1988

Najlepsza książka wszechczasów! Czytałam to mając 8 lat w oryginale i mam ją do dziś. Oprawiłąbym jąw złoto i diamenty.Polecam!

książek: 2020
Tauriel | 2012-11-19

Mnóstwo bezcennych wspomnień z dzieciństwa. :)

Kinga | 2014-07-19

Kalendarium literackie
  • James Baldwin
    90. rocznica
    urodzin
    - Mówiąc, że jestem kobietą, mam na myśli to, że mogę wyjść za ciebie za mąż i żyć z tobą pięćdziesiąt lat, i przez cały czas mogę być dla ciebie obca, a ty nawet możesz tego nigdy nie widzieć. - A gdybym ja był obcy... wiedziałabyś o tym? - Dla kobiety - odparła - mężczyzna pozostanie chyba zawsze... pokaż więcej
  • Isabel Allende
    72. rocznica
    urodzin
    Szczęście polega na zdobywaniu tego, na co od dawna się czekało
  • Robert Holdstock
    66. rocznica
  • Stanisław Baliński
    116. rocznica
  • Jussi Adler-Olsen
    64. rocznica
    urodzin
    Bałagan nie był przecież tylko zjawiskiem zewnętrznym. Wewnątrz czuł się wyjątkowo dobrze zorganizowany.
  • Raymond Carver
    26. rocznica
    śmierci
    Chciałbym być taki jak wszyscy w naszej dzielnicy- być skromnym, normalnym, niewyróżniającym się niczym miernotą- wrócić na górę do sypialni, położyć się w łóżku i zasnąć.
    (Str 64).
  • William Seward Burroughs
    17. rocznica
    śmierci
    Życie to szkoła, w której każdy uczy się innej lekcji.
  • Leslie Esdaile Banks
    3. rocznica