Okładka książki Bajki

Nasza Księgarnia
typ
papier
espeja
7,68 (130 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Przepięknie ilustrowane wydanie Baśni Puszkina.Są wszystkie najsłynniejsze w najlepszych polskich przekładach Brzechwy, Tuwima, Grodzieńskiej i Ulickiego.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Isadora | 2010-10-21

Bajki Puszkina czytałam w dzieciństwie,a zrobiły już wtedy na mnie tak wielkie wrażenie,że czytałam je wielokrotnie.
Pisane są prostym,łatwo przyswajalnym językiem,pięknie rymowanym - do dziś potrafię wyrecytować niemal w całości moją ulubioną "Bajkę o carze Sałtanie".
Przepiękne,działające na wyobraźnię ilustracje z pewnością zachęcą do czytania nie tylko dzieci.
Właśnie to połączenie - cudownych ilustracji i ciekawej,iście baśniowej treści czynią te lekturę niezapomnianą i wyjątkową.

Jola | 2010-08-01
Przeczytana: 22 maja 1993

Kilkanaście lat temu uwielbiałam czytać te bajki i przeglądać baśniowe ilustracje. Piękna książka.

Jenny_89 | 2010-08-31

Wspaniałe wydanie bajek pisanych wierszem. Warto po nie sięgnąć choćby dla samych ilustracji.

Katarzyna | 2011-04-22
Przeczytana: marzec 1988

Najlepsza książka wszechczasów! Czytałam to mając 8 lat w oryginale i mam ją do dziś. Oprawiłąbym jąw złoto i diamenty.Polecam!

książek: 1952
Cecylia | 2012-11-19

Mnóstwo bezcennych wspomnień z dzieciństwa. :)

Tropik | 2015-02-23

Kalendarium literackie
  • Ryūnosuke Akutagawa
    122. rocznica
    urodzin
    Jakże godni współczucia są dobrzy ludzie. Nie popełniwszy ani jednego złego uczynku, jakże mogą znać radość z czynienia rzeczy dobrych...
  • Ernest Bryll
    80. rocznica
  • Jacques Chessex
    81. rocznica
    urodzin
    Seksualne ubóstwo, jak nazwiemy je później, towarzyszy wędrówkom strachu i wyobrażeniom Złego. Nocą samotnie podglądamy miłosne igraszki kilku zamożnych panów z ich jęczącą wspólniczką; lekki dotyk szatana, poczucie winy wtłoczone w cztery stulecia obowiązującego kalwinizmu. Bez wytchnienia tropić n... pokaż więcej
  • Delphine De Vigan
    49. rocznica
    urodzin
    Ja wiem, że czasem lepiej zostać tak wewnątrz siebie, zamkniętym. Bo wystarczy jedno spojrzenie, żeby się rozkleić, wystarczy, że ktoś wyciągnie dłoń, by człowiek nagle poczuł, jaki jest kruchy, bezbronny, by wszystko się zawaliło jak piramida z zapałek
  • Josephine Hart
    73. rocznica
    urodzin
    Nasze zdrowie psychiczne zależy od sterowania postrzeganiem - umiejętności selekcjonowania elementów niezbędnych do przetrwania, a jednocześnie ignorowania niewygodnych prawd oczywistych.
  • Martin H. Greenberg
    74. rocznica
  • Tomasz Szlendak
    41. rocznica
  • Clara Sanchez
    60. rocznica
    urodzin
    Wszystko ma związek z miłością. Miłość jest naszym przekleństwem. Uszczęśliwia nas, zniewala, demoralizuje, uczy nas nienawidzić. Wszystko się robi albo nic się nie robi z miłości. Wydaje się czymś dobrym, ale naprawdę, mówię Ci, że gdyby miłość nie istniała, nie byłoby wojen.
  • Hedda H. Robertsen
    28. rocznica
    urodzin
    I tak postanowiłam zrobić coś z moimi uczuciami. Dolać jeszcze więcej do powodzi uczuć, by była niczym lawa spływająca po zboczu góry. Czajnik, w którym bulgocze wrzątek.

Znajdź nas na Facebooku