Сказки
espeja

Inne wydania

Przepiękne wydanie baśni Puszkina, ilustrowane przez Stanisława Kowalowa. Spis treści: • Jest nad zatoką dąb zielony... (fragment poematu „Rusłan i Ludmiła”) • Bajka o carze Sałtanie, jego synu sławnym i potężnym bohaterze księciu Gwidonie Sałtanowiczu i o pięknej księżniczce Łabędzicy • Bajka o rybaku i rybce • Bajka o popie i parobku Jołopie • Bajka o śpiącej królewnie i siedmiu junakach •...

Przepiękne wydanie baśni Puszkina, ilustrowane przez Stanisława Kowalowa.

Spis treści:
• Jest nad zatoką dąb zielony... (fragment poematu „Rusłan i Ludmiła”)
• Bajka o rybaku i rybce
• Bajka o popie i parobku Jołopie
• Bajka o śpiącej królewnie i siedmiu junakach
• Bajka o złotym koguciku

źródło opisu: Wydawnictwo Współpraca

źródło okładki: Wydawnictwo Współpraca

Isadora | 2010-10-21

Bajki Puszkina czytałam w dzieciństwie,a zrobiły już wtedy na mnie tak wielkie wrażenie,że czytałam je wielokrotnie.
Pisane są prostym,łatwo przyswajalnym językiem,pięknie rymowanym - do dziś potrafię wyrecytować niemal w całości moją ulubioną "Bajkę o carze Sałtanie".
Przepiękne,działające na wyobraźnię ilustracje z pewnością zachęcą do czytania nie tylko dzieci.
Właśnie to połączenie - cudownych ilustracji i ciekawej,iście baśniowej treści czynią te lekturę niezapomnianą i wyjątkową.

Lyzitea | 2016-07-12

Pamiętam, że swego czasu zaczytywałam się w tych bajkach.
Jak najbardziej polecam przybliżyć sobie twórczość tego autora.

Jola | 2010-08-01
Przeczytana: 22 maja 1993

Kilkanaście lat temu uwielbiałam czytać te bajki i przeglądać baśniowe ilustracje. Piękna książka.

Cecily | 2012-11-19

Mnóstwo bezcennych wspomnień z dzieciństwa. :)

Katarzyna | 2011-04-22
Przeczytana: marzec 1988

Najlepsza książka wszechczasów! Czytałam to mając 8 lat w oryginale i mam ją do dziś. Oprawiłąbym jąw złoto i diamenty.Polecam!

Jenny_89 | 2010-08-31

Wspaniałe wydanie bajek pisanych wierszem. Warto po nie sięgnąć choćby dla samych ilustracji.

vexlubo | 2016-07-13
Na półkach: Posiadam, TW Leon, Przeczytane
Przeczytana: 13 lipca 2016

Kiedyś sam, teraz z Młodzieżakiem, fruwamy sobie po Puszkinowskach krainach.

Rymowany tekst daje mu jakby śpiewność.
Ilustracje doskonale kreują fantastyczne światy bajek.

Nigdy nie była moim pierwszym wyborem a teraz ma nowy duży plus- wspaniale potrafi zainteresować 2,5 latka przy wieczornym czytaniu.

Puszkin Respekt ha

lenaeem | 2015-07-24

ukochana pozycja z dzieciństwa - niebanalna ;)

koszalekopalek | 2016-12-01
Tonia | 2016-10-21