Bajki

1964-01-01
Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Stanisław Ulicki, Wanda Grodzieńska
zbiór opowiadań/nowel puszkin

więcej Więcej

Pięknie ilustrowane baśnie napisane wierszem. Czytałam synowi gdy był malutki, potem córce. Potem czytali sobie sami.Lubię wracać do tych baśni.Najbardziej podoba mi się baśń-"O carze Sałtanie, jego synu, sławnym i potężnym bohaterze księciu Gwidonie Sałtanowiczu i o pięknej ksieżniczce Łabędzicy" i "O Papopie i jego parobku Jołopie". Zresztą wszystkie są fajne i jak to w...

Na półkach: , , , ,

Bajki Puszkina najzwyczajniej w świecie wypada znać. Jest to klasyczne wydanie, które wciąż można spotkać w wielu domowych zbiorach; bardzo ładnie przygotowane z dbałością o detale, ilustrowane, w twardej oprawie. Jedno, co bardzo dobrze pamiętam z dzieciństwa, to właśnie te osobliwe ilustracje, które wtedy wcale nie zachęcały mnie do lektury, dziś po prostu przywodzą mi na...

To wydanie Bajek było w mojej rodzinie od kilkudziesięciu lat. Teraz jako dorosła kobieta nadal po nie sięgam i delektuje się magią jaka wyłania się z tych wspaniałych stronic. Doskonałe tłumaczenie Mistrza i ilustracje, które dopełniają całości.

Kiedyś sam, teraz z Młodzieżakiem, fruwamy sobie po Puszkinowskach krainach.

Rymowany tekst daje mu jakby śpiewność.
Ilustracje doskonale kreują fantastyczne światy bajek.

Nigdy nie była moim pierwszym wyborem a teraz ma nowy duży plus- wspaniale potrafi zainteresować 2,5 latka przy wieczornym czytaniu.

Puszkin Respekt ha

Pamiętam, że swego czasu zaczytywałam się w tych bajkach.
Jak najbardziej polecam przybliżyć sobie twórczość tego autora.

ukochana pozycja z dzieciństwa - niebanalna ;)

Mnóstwo bezcennych wspomnień z dzieciństwa. :)

Najlepsza książka wszechczasów! Czytałam to mając 8 lat w oryginale i mam ją do dziś. Oprawiłąbym jąw złoto i diamenty.Polecam!

Bajki Puszkina czytałam w dzieciństwie,a zrobiły już wtedy na mnie tak wielkie wrażenie,że czytałam je wielokrotnie.
Pisane są prostym,łatwo przyswajalnym językiem,pięknie rymowanym - do dziś potrafię wyrecytować niemal w całości moją ulubioną "Bajkę o carze Sałtanie".
Przepiękne,działające na wyobraźnię ilustracje z pewnością zachęcą do czytania nie tylko dzieci.
Właśnie...

Wspaniałe wydanie bajek pisanych wierszem. Warto po nie sięgnąć choćby dla samych ilustracji.

• Literatura rosyjska
  • Dzieciństwo