Bajka o rybaku i rybce

bajki
2019-10-21
Julian Tuwim

Klasyka baśni.

Znane od lat baśnie mają to do siebie, że jako klasyka są wciąż aktualne. Nie tracą przez upływ lat niczego ze swojego przesłania i są w stanie w dalszym ciągu zachwycać czytelników. Tak właśnie rzecz się ma z "Bajką o rybaku i rybce", której odświeżone (i przepięknie ilustrowane!) wydanie proponuje nam Media Rodzina.

"Bajka o rybaku i rybce" powstała de...

Przepiękna baśń w eleganckim wydaniu, która pokazuje, że chęć posiadania, spełnione kolejne zachcianki i marzenia tak na prawdę nie dają upragnionego szczęścia. To co daje nam szczęście jest nieocenione i często pod naszymi oczami – nie potrzeba posiadać wiele aby być w pełni szczęśliwym. Szczęśliwi ludzie to nie Ci bogaci ale Ci którzy potrafią docenić to co mają i...

Sama bajka przepiękna, z mądrym przesłaniem, że chciwość niepopłaca. Gdyby dzisiaj więcej było takich bajek, a nie tylko strażacy, policjanci i ciągła akcja oraz pobudzanie dzieci. Na szczęście stare bajki pozostają i powstają ich nowe wydania.
Jedyny minus to skądinąd piękne ilustracje, ale trochę nieodpowiednie dla małego dziecka.

Piękne, artystyczne wydanie. Tekst to Puszkin w tłumaczeniu Tuwima, więc literacka perełka!

Na podstawie bajki Aleksandra Puszkina. Opowiadanie o biednym rybaku, który złowił złotą rybkę i ją wypuścił. Kiedy opowiedział o tym swojej żonie, która była chciwa natychmiast popędziła go nad morze, aby rybka spełniła jego życzenia. Życzeń spełnionych było wiele, jednak chciwość żony rybaka nie miała końca. Nie cieszyła się tym co miała. Książka pięknie ilustrowana,...

Piękna bajka o tym, że mieć to nie wszystko.
Opowiedziana na nowo, dla dzieci, w przyjemny sposób i z ciekawymi ilustracjami.

polecam w wydaniu Naszej Księgarni z 1962 roku

• Dzieciństwo
  • Dziecięce
  • Po rosyjsku
  • Literatura rosyjska
  • Przeczytane dawno temu
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Bajka o rybaku i rybce