Baśnie narodów Związku Radzieckiego

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

Zbiór 27 baśni z takich krajów jak: Rosja, Ukraina, Białoruś, Armenia, Estonia itp.
Opracował graficznie: Zdzisław Witwicki

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie użytkownika Reminiscencja

orchideaidea | 2013-12-14
Przeczytana: 05 lipca 1994

Cuuudowna książka, niesie w sobie sporą część mojego dzieciństwa. Ze wszystkich baśni najbardziej pamiętam "Mądralinkę".
Jest to jedna z niewielu rzeczy jakie zawdzięczam ZSRR;)

Lilian | 2015-02-28

Cudowne, mądre , zabawne , wzruszające baśnie. Każda zawiera jakieś prawdy życiowe. Czytałam to sama dawno temu , a teraz czytam to moim dzieciom i przeżywam na nowo, podziwiając rozsądek Mądralinki, piękno i tajemniczość złocistego ptaka, potęgę dobra, ułudę bogactwa i wiele innych ciekawych historii.

Stara, stareńska książka, którą moja mama otrzymała w prezencie będąc małym dzieckiem, a ja w dzieciństwie zawsze czytałam ją z wielkim przejęciem - niesamowity klimat bajek, zapach starego papieru i piękne ilustracje - do dziś kojarzą mi się z odwiedzinami u babci. Piękna rzecz.

książek: 2071
Ewa | 2013-10-17
Przeczytana: 1968 rok

Baśnie z pięknymi ilustracjami, które pobudzały moją wyobraźnię i może przyczyniły się do tego, że lubię czytać. Książka była w posiadaniu naszej rodziny, niestety zaginęła. Pragnęłam żeby moje dzieci mogły ją przeczytać ale jest nie do zdobycia.

Przeczytana: 1980 rok

Ta książka jest wspomnieniem mojego dzieciństwa.

Kasia | 2017-03-20
Przeczytana: 1983 rok

Pierwsza książka którą przeczytał mi tata.
Po latach z miłą chęcią powracam do niej. Ciepła, mądra książka.
Polecam.

Ana Różyczka | 2014-01-23

Wspaniała opowieść o życiu, sztuce rozumowania, miłości.... "Mały Książę: to przy "Mądralińce" dzieciak z przedmieścia. Najlepsze cytaty- przypowieści zyciowe!

Dagna | 2011-08-13

Kocham tę książkę. Jest taka stara. Jeszcze teraz pamiętam babciny głos czytający mi baśnie do snu. Magia!

Te historyjki są cudne + piękne obrazki. Mają swój urok ;)

Spiderdog86 | 2015-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2015

Rewelacyjny zbiór krótkich i mądrych baśni z pozytywnym przesłaniem,szczególnie dla młodszych czytelników. Gorąco polecam, zwłaszcza jako "lektura" na dobranoc ;)

jarkiz | 2015-11-06

Baśnie które zapadają głęboko w pamięci mimo upływu ponad 35 lat od ich przeczytania