Emma wchodzi do lasu

Okładka książki Emma wchodzi do lasu Dora Rosłońska
Okładka książki Emma wchodzi do lasu
Dora Rosłońska Wydawnictwo: New Space Cykl: Emma wchodzi do lasu (tom 1) literatura piękna
Emma wchodzi do lasu (tom 1)
New Space
2020-02-09
2020-02-09

Trudno ocenić tę książkę. Dla dzieci może być zbyt trudna, zbyt skomplikowana. Dla dorosłych lubiących metafory i bajkowe przypowieści ok, ja jednak wolę książki napisane wprost. Tutaj czułam, że czytam literaturę dziecięcą, nawet jeśli z przesłaniem i nie wciągnęła mnie ta formuła.

W założeniu książka kupiona na prezent dla siostrzenicy, magicznym sposobem wciągnęła mnie samą w niesamowitą podróż Emmy. Czyta się ją jednym tchem - cała leśna kraina tętni życiem i nie pozwala o sobie zapomnieć, nie-człowieczy bohaterowie sprawiają wrażenie być bardziej ludzcy niż dzisiejsi ludzie. Lektury jak te przywracają magię w czystej postaci do codziennego życia, magię, której wszyscy potrzebujemy jak nigdy wcześniej!
Uwielbiam! Poluję teraz na drugą część, a tę z dumą i radością przekazuję młodszemu pokoleniu :)

To książka, która budzi wyobraźnię, uzdrawia Duszę i odmienia życie. Dla dzieci to bajka, pobudzenie wyobraźni i stymulacja kreacji, dla dorosłych, podróż wgłąb siebie i uzdrawianie wewnętrznego dziecka. Dostajemy na tacy wskazówki, narzędzia i techniki, które z powodzeniem możemy wpleść do codziennego życia i poprawić jego jakość. Magia istnieje tylko trzeba ją dostrzec. Emma uświadamia nam, że mamy realny wpływ na jakość swojego życia, że wszystko zależy tylko od nas i tego czy odważymy się ŻYĆ. Autorka tak skonstruowała tę książkę, że mamy szansę aby rozejrzeć się po swoim "lesie". Kogo spotkamy przy wejściu? Kogo w ciemnym lesie? A kogo na słonecznej polanie? To okazja aby zmierzyć się ze swoimi lękami, ograniczeniami i przepracować je w bezpieczny sposób, w bajkowej scenerii.

Jest to NIESAMOWITA, CUDOWNA książka pisana sercem. Od pierwszych wersow przenosi nas do swiata magii.
Znajdziemy w niej mnóstwo przydatnych porad jak i zastanowimy nad istotą życia.
Niby to tylko bajka a jednak... Nie tylko.
Serdecznie i z całego serca polecam każdemu,kto chce zanurzyć się w świecie niewidocznym gołym okiem.

Znajdziemy w niej mnóstwo przydatnych porad jak i zastanowimy nad istotą życia.
Niby to tylko bajka a jednak... Nie tylko.

Dzięki ksiazce Emma wchodzi do Lasu mialem doskonale wieczory z dziećmi. Ja czytałem a moje dzieci z wypiekami na twarzy słuchały kolejnych zdań. Ostatnio miały tak z Harrym Potterem. Mają już swoich ulubionych bohaterów z Emmy. Mnie najbardziej podobał się Sumendi - facet z krwi i kości, który chroni ognia ziemi. Finał pierwszego tomu tzryma w napięciu. Czekamy z rodziną na więcej części.

Ksiazka bardzo ciekawa. Jak zaczalem nie moglem przerwac, tak bardzo chcialem dowiedziec sie co jest dalej. Glowna bohaterka bardzo przypadla mi do gustu. Akcja dzieje sie w lesie dzieki czemu czytajac ksiazke umysl i dusza odpoczywa. Polecam wszystkim niezaleznie do wieku.

Książka wibruje magią, którą autorka włożyła między słowa. Jak tylko zobaczyłam okładkę, zakochałam się. Wiedziałam, że klimat opowieści, jakakolwiek ona jest, spodoba mi się . I tak się stało.
Choć jest to bajka dla starszych dzieci, książka ta jest doskonała także dla dorosłych. Przypominamy sobie podczas lektury ważne prawdy życiowe, coś, co dawno zakopaliśmy w głębi siebie. a mówią to nam postaci z tej książki: dziesięcioletnia główna bohaterka Emma, Wilczyca Sansa, czy Lis Wolf, który wydaje mi się najlepiej opisaną postacią w książce.
Spodobały mi się nowe cywilizacje, które Dora R. opisuje w książce: plemię Matufagów czy krainę Początku. Opisy bardzo rozwijają wyobraźnię i czytając Emmę widzisz w głowie wszystkie obrazy.
Ośmielę się porównać "Emmę wchodzi do Lasu" do książek Tolkiena czy J.K Rowling. Magiczny, baśniowy świat jest na tyle pięknie rozbudowany, że tworzy nową jakość w literaturze.

Pięknie napisana ksiażka, mam zamiar teraz przeczytać ją córce :)

Pięknie napisana ksiażka, mam zamiar teraz przeczytać ją córce :)

Zdecydowanie nie dla mnie. Fabuła tak okropnie nierealistyczna.
Oczy mnie bolą od wywracania nimi na ,,efekty'' w tej książce.
Nie polecam.
Ale może Tobie się spodoba:)

Zdecydowanie nie dla mnie. Fabuła tak okropnie nierealistyczna.
Oczy mnie bolą od wywracania nimi na ,,efekty'' w tej książce.
Nie polecam.
Ale może Tobie się spodoba:)

• Książki moich dzieci
  • 52 książki 2021