Inteligentny Inwestor XXI wieku - Tom II

Okładka książki Inteligentny Inwestor XXI wieku - Tom II Cezary Głuch
Okładka książki Inteligentny Inwestor XXI wieku - Tom II
Cezary Głuch Wydawnictwo: Independent Publishing Cykl: Inteligentny Inwestor XXI wieku (tom 2) biznes, finanse
biznes, finanse
Inteligentny Inwestor XXI wieku (tom 2)
Independent Publishing
2020-02-01
2020-02-01
finanse gospodarka inwestycje złoto metale szlachetne rynek bank inwestowanie

Kupielem wszystkie 4 tomy w swiatecznej promocji i zaluje. Jezeli ktos slucha wywiadow i czyyta bloga dowie sie z nich znacznie wiecej niz z ksiazki. Powtarzane prawa, prawdy, opinie ktore juz mowil pisal. Nie dowiedzialem sie niczego nowego. szkoda. 300 zl wydana chyba tylko jako wsparcie autora za wieloletnie publikacje.

Autor książki jest bardzo dobrym sprzedawcą, znawcą marketingu.
Podział książki na 4 tomy to tylko chwyt marketingowy, który podbija cenę, genialne zagranie.
Cena pakietu jest absurdalnie zawyżona w porównaniu do dostępnych na rynku książkach o inwestowaniu i giełdzie.
Jeśli chodzi o treść merytoryczną to dla człowieka zaczynającego przygodę z inwestowaniem można w książce znaleźć podstawowe informacje. Ale uwaga to samo jest dostępne za darmo w Internecie.
Wiele tez inwestycyjnych postawionych w książce jest nieprawdziwych.
Przetestowałem to na sobie jako wierny czytelnik bloga i książki. Zakup kilka lat temu książki przeze mnie był pewnego rodzaju podziękowaniem za pracę w tworzeniu darmowego bloga. Niestety po 10 latach mogę z całą pewnością powiedzieć, że zarówno wiele artykułów na blogu jak i tez z książki brzydko się zestarzało. Stopa zwrotu przy stosowaniu się do tez Pana Cezarego Głucha jest bardzo niska.
Na szczęście w Independent Finance pojawiły się nowe osoby, które zmieniły trochę kierunek myślenia i jakość prognoz poprawiła się.
Polecam każdemu szukanie własnej drogi w rozwoju finansowym i poszukiwaniu wiedzy, informacji z wielu źródeł.
Ps. A jeśli nie macie czasu i determinacji w inwestowaniu na własną rękę posłuchajcie rad mistrza Warrena Buffeta, zainwestujcie w indeks. Odrzucałem tą poradę wiele lat, ale muszę przyznać że popełniłem błąd. Zaoszczędzony czas na wybieranie spółek i analizy poświęćcie sobie lub rodzinie.

Autor książki jest bardzo dobrym sprzedawcą, znawcą marketingu.

Świetna. Elegancko napisana prostym językiem. Podstawa dla zaczynających z budową kapitału.

📚 Odkryj tajemnice aktywów materialnych w drugim tomie książki "Inteligentny Inwestor XXI wieku"! 💰 Dlaczego bankierzy i politycy demonizują złoto? Jak najlepiej przechowywać metale szlachetne? Który bank jest liderem w ilości srebra? 🏦 Czym kierują się ceny ropy? Dlaczego surowce mają przed sobą wspaniały okres? Czy inwestycja w nieruchomości chroni nasze portfele przed inflacją? Czym są REIT-y? 🏢

💎 Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w drugiej części tej niesamowitej książki. To prawdziwa skarbnica wiedzy na temat metali szlachetnych, surowców i nieruchomości - aktywów materialnych, które mogą stanowić solidne fundamenty Twoich inwestycji. 💼

📈 Ta merytoryczna lektura została przedstawiona w przystępny i zrozumiały sposób, dzięki czemu wejście do świata inwestycji staje się prostsze. Nic dodać, nic ująć - ta książka to po prostu pozycja obowiązkowa na Twojej półce! 📚

📊 Przewodnik przez cykle koniunkturalne oraz opis akcji, obligacji, metali szlachetnych, REIT-ów i innych aktywów pozwoli Ci podejmować mądre decyzje inwestycyjne. 💹 To nie tylko wiedza dla doświadczonych, ale również dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na rynkach finansowych. 👣

💡 "Inteligentny Inwestor XXI wieku" to mapa, która pomoże Ci poruszać się w świecie finansów, by nie stracić gruntu pod nogami. Ta lektura to cenna wiedza dla wszystkich, którzy pragną odkryć potencjał aktywów materialnych. 💎

🔍 Odkryj prawdziwe możliwości inwestowania w metale szlachetne, surowce i nieruchomości. Ta książka to esencja wiedzy na temat materialnych aktywów finansowych. Przygotuj się na fascynującą podróż po świecie inwestycji! 🚀

#InteligentnyInwestor #Inwestycje #Finanse #MetaleSzlachetne #Surowce #Nieruchomości #AktywaMaterialne #WiedzaFinansowa #KsiążkaInwestycyjna #CzytajMądrze #RozwijajSię #RynkiFinansowe #Polecam #TomII #KsiążkaOTematyceInwestycji #PraktycznaWiedza #PrzewodnikInwestora #Giełda #SkarbnicaWiedzy #PraktyczneRozwiązania

Zdecydowanie ciekawsza od tomu I, jednak wciąż nie porywa. Wikipedia + trochę researchu i mamy to co się tutaj znajduje. Znów dużo wtrąceń Tradera, będącymi subiektywnymi wnioskami na temat ówczesnej rzeczywistości, które nie stanowią tej książki ponadczasowej. Posiadając 3-4 lata doświadczenia w inwestowaniu dowiedziałem się może 2-3 faktów z całej lektury, ale znacznie więcej elementów wyszło na "fakenewsy" (nie sprawdziły się przepowiadania). Czyli bilans na minusie ;/

Kiedy na polskim rynku pojawiła się książka pt. „Inteligentny inwestor XXI wieku” to od razu kupiłem w przedsprzedaży wszystkie cztery tomy. To niewątpliwie bardzo potrzeba książka. Dzięki niej uzyskałem dużą wiedzę finansową. Drugi tom opowiada m.in. o złocie, srebrze, surowcach i nieruchomościach. Książka jest napisana prostym i zrozumiałym językiem. Gorąco polecam :-)

Ta książka udowadnia że inwestownaie jest dla wszystkich. Mega wiedza podana w bardzo prostym języku. Autor widać celowo nie używa skomplikowanych pojęć żeby każdy zrozumiał na czym to wszystko polega. Polecam wszystkie 4 tomy.

Bardzo merytoryczna, ujęta w przystępnej formie wiedza pozwalająca wejść do świata inwestycji. Polecam wszystkie cztery tomy. Nic dodać, nic ująć - pozycja obowiązkowa!

Ta część to prawdziwa kopalnia wiedzy.

Ta część to prawdziwa kopalnia wiedzy.

Po wszystkie 4 książki sięgnąłem w tym roku nie mając żadnej wiedzy na temat produktów giełdowych. Zdecydowanie nie żałuję i polecam przeczytać wszystkie 4 pozycje.

Autor książki w bardzo przystępny sposób przedstawił cykle koniunkturalne. Opisane jest co to są akcje, obligacje, metale szlachetne, reity itp. Kiedy w nie inwestować i jak przedstawiają się w okresie wzrostu, paniki itp. Ogólnie bardzo dużo się dowiedziałem i nie żałuję wydanych pieniędzy.

Jedna gwiazdka mniej z powodu przedstawienia wykresów. Każdy wykres powinien być opisany (chociaż jednym zdaniem),co jest na osiach, co on przedstawia. Co prawda w tekście jest opis wykresu i jego interpretacja ale opis bezpośrednio pod rysunkiem znacznie by ułatwił ,,cofnięcie się i przypomnienie"

• Inwestowanie
  • Biznes