Inteligentny Inwestor XXI Wieku - Tom I

Okładka książki Inteligentny Inwestor XXI Wieku - Tom I
Cezary Głuch Wydawnictwo: Independent Publishing Cykl: Inteligentny Inwestor XXI wieku (tom 1) biznes, finanse

Teraz już wiem że autor nie jest traderem tylko marketingowcem. Ta książka to scam/zwykły skok na kasę od "ulicy" która i tak się nie zna, więc się nie skapnie że coś jest nie tak. Posiada masę błędów (w tym o zgrozo teorii rynkowych). Nawet jakość samego wydania to plucie w twarz. Kupcie sobie Finansową Fortecę za 1/4 ceny tego syfu.

Powinna być lekturą w szkole

Powinna być lekturą w szkole

Sięgnęłam do tej książki, ponieważ chcę doedukować się w kwestii finansów i zależało mi na uporządkowanej wiedzy. Od lat śledzę Szafrańskiego, mam jego obie książki i świetnie ogarniam finanse domowe. Jednakże nie wiem, co robić z nadwyżką w moim budżecie i tego chcę nauczyć się dzięki książkom Tradera21. Czy warto po nie sięgać? Jestem po lekturze 1 tomu i uważam go za wartościową pozycję. Prosty język, pozwalający zrozumieć zawiłe kwestie - ogromny plus z punktu widzenia laika. Niektórzy narzekają na to, że informacje się powtarzają - tak, też to zauważyłam, ale traktuję to jako okazję do utrwalenia wiedzy, wszak powtarzanie matką nauk. Mamy tu zatem masę wiedzy opisanej w przystępny sposób i poukładanej - nie muszę jej szukać w dwudziestu książkach. Do tego cała masa wiedzy z historycznej. Teraz mogę zająć się rozszerzaniem tej wiedzy i stawianiem pierwszych kroków jako inwestor. Z pewnością sięgnę też do lektur polecanych na blogu.
Warto byłoby także od początku zaznaczyć, że autor jest zwolennikiem austriackiej szkoły ekonomii, bo to na wejściu wiele wyjaśnia. Na ekonomię mamy jednak wiele spojrzeń i każda szkoła jakoś swoje uzasadnia, a takie określenie się pomogłoby w uporządkowaniu sobie tego w głowie.

Minus za dwie rzeczy:
- omówienia wykresów są dość kiepskie w dużej części. Być może osoba zaawansowana tego nie potrzebuje, jednak dla poczatkującego przydałoby się coś więcej. Dodatkowo brakuje sensownych podpisów i spisu wykresów na końcu.
- mam wrażenie, że książka nie przeszła profesjonalnej redakcji. Może nie jest to tak istotne ze względu na poziom wiedzy, jaki zawiera, jednakże uważam, że książka za takie pieniądze powinna być jednak skorygowana pod względem czcionki przyjaznej dla oka, jednolitości wykresów, odstępów między wierszami itd. (jestem edytorem, więc mnie to razi po prostu). Efekt jest taki, że okładka wygląda bardzo profesjonalnie, natomiast po otwarciu mam wrażenie, że to nieskończona praca magisterska jakiegoś uczniaka. W związku z tym, gdybym nie znała Tradera21 z nagrań i nie znała jego bloga, to bym nigdy do książki nie sięgnęła. Może nie powinno oceniać się po wyglądzie, ale wiele osób tak robi, więc w razie reedycji warto o tym pomyśleć.

A zatem siadam do drugiego tomu i zaczynam naukę :)
Później będę czytać także inne książki o finansach i wtedy być może edytuję opinię tu napisaną. Ma razie jestem laikiem, a dla laika ta pozycja jest świetna.

Najlepsza książka wprowadzająca w świat finansów i ekonomii.

Najlepsza książka wprowadzająca w świat finansów i ekonomii.

Dużo wiedzy na przykładach z historii, w prosty sposób wyjaśniony sposób działania rynku akcji, obligacji i współczesnego systemu monetarnego z wszystkimi jego ułomnościami. Jedyne co mnie kuje w oczy to trochę blogowy charakter pisania, wiele rzeczy jest pisanych jakby notatka na dzień pisania książki(2019) gdzie wkrótce rynek finansów dostał kolejnego czarnego łabędzia

Wiedza dobrze skompresowane ale w takiej cenie spodziewałem się chociaż lepszej jakości wykresów i danych podanych w bardziej przyjaznej formie. Porównując do innych książek w podobnej tematyce wychodzi dość średnio.

Stosując się do porad i zasad zawartych w książce w długim terminie stracisz kapitał zamiast go pomnożyć. Książka nie jest warta nawet ułamka swojej ceny. Polecam zweryfikować tezy w niej zawarte na przestrzeni wielu ostatnich lat istnienie rynku kapitałowego. Wynik tej analizy mówi sam za siebie... . Podczas inwestowania w krótkim terminie przesłanie płynące z książki może mieć sens ale to tylko złudne wrażenie.

Wapniak jest Niedzwiedziem

Wapniak jest Niedzwiedziem

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to video - opinia

Niestety ksiazka nie jest warta swojej ceny

Niestety ksiazka nie jest warta swojej ceny

Akcje, obligacje, System monetarny i waluty – książka napisana w sposób bardzo przystępny dla początkujących inwestorów, przy czym zaawansowani inwestorzy nie będą się nudzić. Bardzo dobra pozycja

Pokaż mimo to video - opinia

Dodaj cytat z książki Inteligentny Inwestor XXI Wieku - Tom I