Inteligentny Inwestor XXI wieku - Tom III

Okładka książki Inteligentny Inwestor XXI wieku - Tom III
Cezary Głuch Wydawnictwo: Independent Publishing Cykl: Inteligentny Inwestor XXI wieku (tom 3) biznes, finanse
biznes, finanse
Inteligentny Inwestor XXI wieku (tom 3)
Independent Publishing
2020-02-01
2020-02-01
finanse inwestowanie gospodarka ekonomia akcje portfel inwestycyjny

Okładka książki Pierwsze 100 inwestycji w nieruchomości Agnieszka Piesto, Daniel Piesto
Ocena 7,1
Pierwsze 100 i... Agnieszka Piesto, D...
Okładka książki Biblia inwestowania Jan Fijor, Cezary Głuch, Lech Kaniuk, Janusz Palikot, Maciej Wieczorek
Ocena 6,8
Biblia inwesto... Jan Fijor, Cezary G...

Jestem bardzo zadowolony z wiedzy którą uzyskałem i sukcesywnie wdrażam ją rynki .

Trzeci tom czyta się szybciej niż poprzednie, ale uważam, że jest wartościową lekturą. Najlepsza część to oczywiście budowa portfela. Dywersyfikacja geograficzna i optymalizacja podatkowa to - z mojego punktu widzenia - działy nieco trudne, które wymagają zdecydowanie poszerzenia o inne lektury, rozwijające temat. Jak dotąd temat podatków był dla mnie czarną magią, umiałam tylko rozliczyć PIT (wiem, wstyd....), więc rozsądek wymaga zainteresowania się tą kwestią. Najmniej przydatna była dla mnie psychologia inwestowania, temat znam już z licznych filmów na yt.

Trzeci tom całkiem dobry. Trader przemycił troszkę reklamy jednakże na minus sporo tekstu który jest kopią z poprzednich tomów.

Wiedza dobrze skompresowane ale w takiej cenie spodziewałem się chociaż lepszej jakości wykresów i danych podanych w bardziej przyjaznej formie. Porównując do innych książek w podobnej tematyce wychodzi dość średnio. Za taka kwotę jestem zawiedziony jakością materiałów. W tej cenie można otrzymać kilka o wiele lepszych tytułów odnośnie inwestycji.

Stosując się do porad i zasad zawartych w książce w długim terminie stracisz kapitał zamiast go pomnożyć. Książka nie jest warta nawet ułamka swojej ceny. Polecam zweryfikować tezy w niej zawarte na przestrzeni wielu ostatnich lat istnienie rynku kapitałowego. Wynik tej analizy mówi sam za siebie... . Podczas inwestowania w krótkim terminie przesłanie płynące z książki może mieć sens ale to tylko złudne wrażenie.

Kolejny tom przeczytany, i w zasadzie ocena max bo tu, inna nota nie wchodzi w grę. Genialnie wytłumaczona kwestia psychologi, uważam, że to jest jedna z ważniejszych kwestii, w inwestowaniu na giełdzie. Polecam serdecznie !!!

Cała wiedza w czterech pigułkach.
A każda pigułka to naprawdę dobry towar!

Cała wiedza w czterech pigułkach.
A każda pigułka to naprawdę dobry towar!

Jak dla mnie zdecydowanie najciekawsza część.
Zwłaszcza część o psychologii.
Dobrze się czyta. Momentami jak dobrą powieść.
Ale czy "Inteligentny inwestor XXI" jest biblią inwestowania? Raczej nie.
Cały czas mam z tyłu głowy cenę tych książek. Został mi jeszcze jeden tom ale odnoszę wrażenie, że nie są warte tej ceny.
Ale Traderowi trzeba przyznać, że marketing to potrafi robić :-)

Jak dla mnie zdecydowanie najciekawsza część.
Zwłaszcza część o psychologii.
Dobrze się czyta. Momentami jak dobrą powieść.
Ale czy "Inteligentny inwestor XXI" jest biblią inwestowania? Raczej nie.
Ale Traderowi trzeba przyznać, że marketing to potrafi...

Zagadnienia wytłumaczone prostym jezykiem, co tylko potwierdza dobre zrozumienie omawianego tematu przez Autora teksów. Dla niektorych czytelnikow, co poniektóre teksty mogą wydawać się być naszprycowane teoriami spiskowymi. Jednak patrząc z perspektywy dłuższego nie można wykluczyć żadnego scenariusza i na te tematy również uczula Autor.

Świetna książka w której teoria okraszona jest indywidualnymi przemyśleniami autora. Można się z nimi zgadzać lub nie, ale bardzo szanuję Tradera, że ma odwagę publicznie mówić i pisać co myśli, a nie co jest politycznie i społecznie poprawne.

Dodaj cytat z książki Inteligentny Inwestor XXI wieku - Tom III