Inteligentny Inwestor XXI wieku - Tom III

Cezary Głuch Wydawnictwo: Independent Publishing Cykl: Inteligentny Inwestor XXI wieku (tom 3) biznes, finanse
Independent Publishing
finanse inwestowanie gospodarka ekonomia akcje portfel inwestycyjny
Inteligentny Inwestor XXI wieku (tom 3)
biznes, finanse
finanse inwestowanie gospodarka ekonomia akcje portfel inwestycyjny

Bardoz ciekawa pozycja, każdy powinien się z niązapoznać

Polecam, wszystko przejrzyście przedstawione w przystępny sposób. Ogromna dawka wiedzy, jednocześnie pozwalająca uporządkować sobie to i owo.

Tom III pokazuje jak w praktyce rozpocząć swoje inwestowanie, omawia takie tematy m.in. jak dywersyfikacja, optymalizacja podatkowa oraz psychologia inwestowania. Omawianie inwestycji na przykładach, za pomocą bardzo prostego języka pozwala na zrozumienie tematu oraz otwiera kopalnie wiedzy. Z perspektywy informacji zawartych w książce to cena jest naprawdę adekwatna do...

Fajna książka, podobnie jak pozostałe tomy.
Wszyscy mają rację jest wielowątkowa i napisana w miarę prostym językiem.
Dlaczego ocena nie jest wyższa ?
Spodziewałem się więcej z zakresu psychologii inwestowania.
Mimo wszystko oczywiście polecam.

Książka nie jest niczym nadzwyczajnym na rynku. Do tego proszę spojrzeć na statystykę opinii jest ich 285 na dzień [10.11.20 r. tom I] Porównajmy z kultowym już tytułem "Inteligentny inwestor gdzie jest 25 opinii a ich średnia to 7,8. Następnie zobaczmy kto wystawia opinię, ogromna większość to konta posiadające tylko jedną książkę i jedną opinii czy fake konta. Można by...

Mam mieszane uczucia. Moim zdaniem czytajac te ksiazke trzeba bardzo uwazac.

Minusy:
- Wiele wnioskow i zalozen jest nieprawidlowych (cykl dolara, cykl rynki wschodzace - rozwiniete, ....). Autor wyciaga wnioski na podstawie minimalnej probki z przeszlosci, nie ma ZADNEJ GWARANCJI, ze tak bedzie w przyszlosci
- brak podsumowan rozdzialow (ulatwiloby to nauke / powtorzenie...

Bardzo wartościowe informacje dotyczące tworzenia portfela finansowego oraz jego dywersyfikacji. Mnóstwo praktycznych przykładów i porad inwestycyjnych.

Prosty przystępny język autora książki pozwala nawet początkującemu inwestorowi zrozumieć arkany inwestowania. Jednak największą wartością książki jest otwarte pisanie o świecie finansów, o tym jak funkcjonuje i jakie zasady w nim panują. Obowiązkową pozycja dla każdego, kto nie jest obojętny na to co dzieje się wokół niego.

Książka napisana prostym językiem, świetnie porządkuje i uzupełnia wiedzę. Otwiera również oczy na rzeczy, o których wcześniej nie miałem pojęcia.

Przeczytałem cztery tomy książki inteligentny inwestor i jestem pod wrażeniem, że można w tak prosty sposób przedstawić wiedzę na temat ekonomii i inwestowania. Polecam każdemu nawet osobom, które do tej pory nie zetknęły się z tą tematyką.

• 2020
  • 2020