Inteligentny Inwestor XXI wieku - Tom III

Okładka książki Inteligentny Inwestor XXI wieku - Tom III Cezary Głuch
Okładka książki Inteligentny Inwestor XXI wieku - Tom III
Cezary Głuch Wydawnictwo: Independent Publishing Cykl: Inteligentny Inwestor XXI wieku (tom 3) biznes, finanse
biznes, finanse
Inteligentny Inwestor XXI wieku (tom 3)
Independent Publishing
2020-02-01
2020-02-01
finanse inwestowanie gospodarka ekonomia akcje portfel inwestycyjny

Do przeczytania tej pozycji zbierałem się chyba rok. W końcu się udało. Musze tutaj przyznać, mimo tego, że w niektórych miejscach książka nie jest do końca aktualna, to zawiera na prawde bardzo dużo przydatnej wiedzy. I nie jest to uniwersytecki bełkot, tylko zdobytą wiedze możemy w rzeczywistości zastosować. Według mnie mocne 8.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kupielem wszystkie 4 tomy w swiatecznej promocji i zaluje. Jezeli ktos slucha wywiadow i czyyta bloga dowie sie z nich znacznie wiecej niz z ksiazki. Powtarzane prawa, prawdy, opinie ktore juz mowil pisal. Nie dowiedzialem sie niczego nowego. szkoda. 300 zl wydana chyba tylko jako wsparcie autora za wieloletnie publikacje.

Autor książki jest bardzo dobrym sprzedawcą, znawcą marketingu.
Podział książki na 4 tomy to tylko chwyt marketingowy, który podbija cenę, genialne zagranie.
Cena pakietu jest absurdalnie zawyżona w porównaniu do dostępnych na rynku książkach o inwestowaniu i giełdzie.
Jeśli chodzi o treść merytoryczną to dla człowieka zaczynającego przygodę z inwestowaniem można w książce znaleźć podstawowe informacje. Ale uwaga to samo jest dostępne za darmo w Internecie.
Wiele tez inwestycyjnych postawionych w książce jest nieprawdziwych.
Przetestowałem to na sobie jako wierny czytelnik bloga i książki. Zakup kilka lat temu książki przeze mnie był pewnego rodzaju podziękowaniem za pracę w tworzeniu darmowego bloga. Niestety po 10 latach mogę z całą pewnością powiedzieć, że zarówno wiele artykułów na blogu jak i tez z książki brzydko się zestarzało. Stopa zwrotu przy stosowaniu się do tez Pana Cezarego Głucha jest bardzo niska.
Na szczęście w Independent Finance pojawiły się nowe osoby, które zmieniły trochę kierunek myślenia i jakość prognoz poprawiła się.
Polecam każdemu szukanie własnej drogi w rozwoju finansowym i poszukiwaniu wiedzy, informacji z wielu źródeł.
Ps. A jeśli nie macie czasu i determinacji w inwestowaniu na własną rękę posłuchajcie rad mistrza Warrena Buffeta, zainwestujcie w indeks. Odrzucałem tą poradę wiele lat, ale muszę przyznać że popełniłem błąd. Zaoszczędzony czas na wybieranie spółek i analizy poświęćcie sobie lub rodzinie.

Autor książki jest bardzo dobrym sprzedawcą, znawcą marketingu.

Świetna. Elegancko napisana prostym językiem. Podstawa dla zaczynających z budową kapitału.

📚 Odkryj intrygujący świat inwestycji w "Inteligentnym Inwestorze XXI wieku - Tom III"! 📈 Ta niezwykła publikacja to wyjątkowa dawka wiedzy na temat budowy portfela inwestycyjnego, optymalizacji podatkowej oraz psychologii inwestowania. 💼

📊 Dowiedz się, dlaczego inwestowanie wyłącznie w akcje może prowadzić do porażki. 📉 Odkryj, jak zbudować swój własny portfel inwestycyjny, aby osiągnąć sukces na rynkach finansowych. 💰 Ciekawi Cię, dlaczego kobiety są lepszymi inwestorami niż mężczyźni? Zanurz się w psychologii inwestowania, aby zrozumieć, jakie czynniki wpływają na wyniki inwestora. 🧠

💡 Ta książka to prawdziwa kopalnia wiedzy, przedstawiona w przystępny sposób, dzięki czemu każdy może ją zrozumieć. Autor celowo unika skomplikowanych pojęć, abyśmy wszyscy mogli w pełni odkryć tajniki inwestycji. 💼

📚 "Inteligentny Inwestor XXI wieku - Tom III" to kolejny skarb w tej czterotomowej serii. Ta lektura powinna znaleźć się na półkach wszystkich inwestorów, niezależnie od doświadczenia. 📖

💹 Dzięki tej książce dowiesz się, jak wykorzystać cykle koniunkturalne, jak inwestować w akcje, obligacje, metale szlachetne, reity i inne produkty giełdowe w różnych okresach wzrostu i paniki. 📈

🔍 Jedynym niedociągnięciem są przedstawione wykresy, które mogłyby być lepiej opisane, jednak zawarte informacje i przemyślenia autora są nieocenione. To wiedza, która pozwoli Ci podjąć mądre decyzje inwestycyjne. 💰

📚 Oto świetna książka, w której teoria połączona jest z indywidualnymi przemyśleniami autora. Szanuję odwagę autora, że publicznie dzieli się swoimi myślami, niezależnie od konwencji politycznych i społecznych. 🙌

#InteligentnyInwestor #Inwestycje #Ekonomia #Finanse #PsychologiaInwestowania #BudowaPortfela #OptymalizacjaPodatkowa #CiekaweInformacje #WiedzaFinansowa #KsiążkaInwestycyjna #CzytajMądrze #RozwijajSię #RynkiFinansowe #Polecam #TomIII #KsiążkaOTematyceInwestycji #PraktycznaWiedza #PrzewodnikInwestora #PsychologiczneAspektyInwestowania #Giełda #SkarbnicaWiedzy #PraktyczneRozwiązania

Dywersyfikacja, kompozycja portfela i psychologiczne pułapki inwestycyjne. Tematyka wyłożona ciekawie, klarownie, choć pozostawiająca niedosyt.

Zwyczajowe zarzuty mam do czcionki bezszeryfowej i jednak dość niechlujnego składu i korekty.

Kolejny tom wspaniałego i ponadczasowego dzieła o inwestowaniu. Ta czterotomowa seria powinna znaleźć się na półkach każdej polskiej Rodziny. Obecnie czytam już ją po raz drugi, aby utrwalić swoją wiedzę i za każdym razem odkrywam nowe wartości. Po jej lekturze możemy od podstaw wspiąć się na szczyt inteligencji inwestowania.

Ta książka udowadnia że inwestownaie jest dla wszystkich. Mega wiedza podana w bardzo prostym języku. Autor widać celowo nie używa skomplikowanych pojęć żeby każdy zrozumiał na czym to wszystko polega. Polecam wszystkie 4 tomy.

Bardzo merytoryczna, ujęta w przystępnej formie wiedza pozwalająca wejść do świata inwestycji. Polecam wszystkie cztery tomy. Nic dodać, nic ująć - pozycja obowiązkowa!

Krótko i rzeczowo. Ale czasami trochę za krótko, bo chciało by się przeczytać więcej na poruszony temat. Mimo wszystko świetna pozycja.

• Inwestowanie
  • Ekonomia