Inteligentny Inwestor XXI wieku

biznes, finanse
Independent Publishing
2020-01-01
2020-01-01
inwestowanie finanse giełda gospodarka ekonomia

Autor książki jest bardzo dobrym sprzedawcą, znawcą marketingu.
Podział książki na 4 tomy to tylko chwyt marketingowy, który podbija cenę, genialne zagranie.
Cena pakietu jest absurdalnie zawyżona w porównaniu do dostępnych na rynku książkach o inwestowaniu i giełdzie.
Jeśli chodzi o treść merytoryczną to dla człowieka zaczynającego przygodę z inwestowaniem można w książce znaleźć podstawowe informacje. Ale uwaga to samo jest dostępne za darmo w Internecie.
Wiele tez inwestycyjnych postawionych w książce jest nieprawdziwych.
Przetestowałem to na sobie jako wierny czytelnik bloga i książki. Zakup kilka lat temu książki przeze mnie był pewnego rodzaju podziękowaniem za pracę w tworzeniu darmowego bloga. Niestety po 10 latach mogę z całą pewnością powiedzieć, że zarówno wiele artykułów na blogu jak i tez z książki brzydko się zestarzało. Stopa zwrotu przy stosowaniu się do tez Pana Cezarego Głucha jest bardzo niska.
Na szczęście w Independent Finance pojawiły się nowe osoby, które zmieniły trochę kierunek myślenia i jakość prognoz poprawiła się.
Polecam każdemu szukanie własnej drogi w rozwoju finansowym i poszukiwaniu wiedzy, informacji z wielu źródeł.
Ps. A jeśli nie macie czasu i determinacji w inwestowaniu na własną rękę posłuchajcie rad mistrza Warrena Buffeta, zainwestujcie w indeks. Odrzucałem tą poradę wiele lat, ale muszę przyznać że popełniłem błąd. Zaoszczędzony czas na wybieranie spółek i analizy poświęćcie sobie lub rodzinie.

Autor książki jest bardzo dobrym sprzedawcą, znawcą marketingu.

Bardzo polecam, cały cykl napisany przystępnym językiem , dzięki czemu można zrozumieć podstawy i narzędzia przydatne przy inwestowaniu . Podobało mi się również, że autor wyjaśnia na przykładach mechanizmy ze świata geopolityki ( np ataki walutowe )

Najlepsza książka jaką czytałem o inwestowaniu. Jest warta swojej ceny bo zwróci się to wielokrotnie. Książka zawiera bardzo skondensowaną wiedzę sprawiającą że po przeczytaniu jej możesz spokojnie inwestować bo większość informacji którą potrzebujesz na temat inwestowania tam jest. 10/10

📈 Odkryj tajemnice świata finansów i inwestycji! 💰 "Inteligentny Inwestor XXI wieku. Tom I" to absolutny must-read dla wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki rynków kapitałowych! 📚

💡 Ta książka to doskonały przewodnik wprowadzający w świat ekonomii i inwestycji. Niezależnie od Twojego poziomu doświadczenia, znajdziesz w niej wiele wartościowych informacji. 💎

📘 Poznaj mechanizmy systemu monetarnego, zrozum zawiłości rynku walut, akcji i obligacji. Autor w przystępny sposób wyjaśnia podstawy i zagłębia się w zaawansowane tematy, tworząc kompendium wiedzy na temat inwestycji. 📈

💼 "Inteligentny Inwestor XXI wieku. Tom I" jest doskonałą lekturą zarówno dla początkujących, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z rynkami, jak i dla zaawansowanych inwestorów poszukujących dalszego rozwoju. 📈

💡 Ta książka to nie tylko podręcznik inwestowania, ale także fascynująca opowieść o ekonomii, finansach i giełdzie, która wciąga jak dobry kryminał. 🔍

🎓 Dzięki tej lekturze zrozumiesz skomplikowane mechanizmy finansowe i zyskasz przewagę nad większością ludzi. Wiedza zawarta w tej publikacji może mieć wpływ na Twoje życie i finanse, niezależnie od tego, czy planujesz inwestować na giełdzie. 💡

🌟 Autor prezentuje wiedzę w sposób klarowny i interesujący, co sprawia, że czytanie tej książki to czysta przyjemność. 🌟

💰 Odkryj świat inwestycji i zdobądź wiedzę, która pomoże Ci zarządzać swoimi pieniędzmi w sposób inteligentny. "Inteligentny Inwestor XXI wieku. Tom I" to pozycja obowiązkowa na Twojej półce książek! 📚

#InteligentnyInwestor #Inwestycje #Ekonomia #Finanse #Giełda #RynkiKapitałowe #WiedzaFinansowa #PoznajTajniki #RozwijajSię #PrzygodaZInwestycjami #KsiążkaOEkonomii #ZarządzaniePieniędzmi #PrzewagaFinansowa #CzytanieMądrze #Polecam #KsiążkaNaCzasie #TomI #KluczDoSukcesu

📘 Poznaj...

Bardzo dobra pozycja wprowadzająca w świat finansów i ekonomii inwestycyjnej. Polecam szczególnie osobom zaczynającym swoją przygodę z inwestycjami na rynkach kapitałowych.

Mistrzostwo. Książka o ekonomii, finansach, giełdzie którą sie czyta lepiej niż dobry kryminał. Pozycja obowiązkowa dla kazdego komu nie jest obojętne co się dzieje z jego pieniędzmi. 10/10

4 tomy napisane w sposób bardzo przystępny dla początkujących inwestorów, przy czym zaawansowani inwestorzy nie będą się nudzić. Bardzo dobra pozycja

Pokaż mimo tovideo - opinia

Jest to książka na temat determinizmu rynkowego. Autor przedstawia jak to było w przeszłości i estymuje na podstawie tego przyszłość. Np. mistyczne przepływy kapitału, cykle na dolarze, wzrosty surowców w konkretnych warunkach. Niby każdy ma jakieś teorie, ale aby być choć trochę wiarygodnym to trzeba się ich trzymać, a nie pisać na blogu co innego. Jeśli autor w swoich artykułach twierdzi, że przechodzimy do nowego systemu monetarnego, to dlaczego "inwestor 21 wieku" ma interesować się jakimś cyklem na dolarze? Analiza wsteczna zawsze skuteczna? Bardzo pobieżne porównanie funduszy aktywnie zarządzanych (dosłownie jedna strona, która opisuje poprzednią dekadę). Świat się zmienił, stopy procentowe nie mogą już być wyższe. Przechodzimy do innego systemu monetarnego? - cóż, więc inwestowanie nie będzie już takie samo.

Świetne 4 tomy. Może na minus cena (albo przynajmniej brak możliwości zakupu na raty z oficjalnego źródła). Wiedza można powiedzieć zmieszczona w pigułce. Oddaje to jak działają rynki finansowe, książka dla początkujących jak i dla bardziej zaawansowanych inwestorów. Wzbogacona o geopolitykę, trochę teorii spiskowych, ale mądrze wyjaśnionych, każdy może sobie wyrobić własne zdanie, czy się zgadza, czy też nie z autorem. Zwykle kupowałem książki do 40 zł. Zaryzykowałem, kupiłem te 4 tomy, jestem zadowolony. Szkoda, że sam zakup i przeczytanie tego nie zrobi ze mnie milionera, ale ważne jest to, że daje mi to narzędzia i potrzebną wiedzę, by swoje oszczędności mądrze lokować i uodpornić się na wahania cen. Polecam z czystym sercem.

Autor w wywiadzie reklamującym książkę z niezależną tv zaprzecza sam sobie w niektórych momentach. Świadczy to o jego wątpliwej jakości myślenia i tylko o chęci wyciągnięcia pieniędzy od czytelników. Nie polecam książki. Beznadzieja

• Inwestowanie
  • Ekonomia