Inteligentny Inwestor XXI wieku - Tom IV

Cezary Głuch Wydawnictwo: Independent Publishing Cykl: Inteligentny Inwestor XXI wieku (tom 4) biznes, finanse
Independent Publishing
finanse ekonomia inwestowanie akcje etf portfel inwestycyjny gospodarka
Inteligentny Inwestor XXI wieku (tom 4)
biznes, finanse
finanse ekonomia inwestowanie akcje etf portfel inwestycyjny gospodarka

Świetna książka w której teoria okraszona jest indywidualnymi przemyśleniami autora. Można się z nimi zgadzać lub nie, ale bardzo szanuję Tradera, że ma odwagę publicznie mówić i pisać co myśli, a nie co jest politycznie i społecznie poprawne.

Książka ma 220 stron, a przydatnych jest może 20.

Dział o praktycznych aspektach finansowania uważam za niemalże bezużyteczny. Jeżeli ktoś nie potrafi wybrać brokera albo złożyć zleceń, nigdy nie powinien zajmować się inwestycjami. To są absolutnie podstawowe i proste informacje, które można przyswoić na jakimkolwiek darmowym koncie demo, nie trzeba o tym książki pisać....

Zawiera cenne treści dla osób nie mających wcześniej do czynienia ze światem inwestycyjnym.

Wszystkie 4 tomy są wartościowe jednak z pewnością znajdą się podobne treścią, a dużo tańsze pozycje

Książka pokazuje dużo tajników samej gry na giełdzie. Przekazuje w bardzo prosty i skumulowany dużą wiedzę. Cena adekwatna do jakości książki. Według mnie pozycja obowiązkowa.

Mam mieszane uczucia. Moim zdaniem czytajac te ksiazke trzeba bardzo uwazac.

Minusy:
- Wiele wnioskow i zalozen jest nieprawidlowych (cykl dolara, cykl rynki wschodzace - rozwiniete, ....). Autor wyciaga wnioski na podstawie minimalnej probki z przeszlosci, nie ma ZADNEJ GWARANCJI, ze tak bedzie w przyszlosci
- brak podsumowan rozdzialow (ulatwiloby to nauke / powtorzenie...

Bezcenne informacja dotyczące brokerów a także prześwietlania funduszy inwestycyjnych. Autor przekazuje wiedzę w bardzo zrozumiały sposób co sprawia, że książkę czyta się z dużym zainteresowaniem nawet jeśli nie posiada się doświadczenia w inwestowaniu. Książka zawiera również przemyślenia czytelników, które są niesamowicie ciekawe i i pozwalają obiektywnie spojrzeć na...

Cały cykl napisany zrozumiałym językiem. Doskonały jako wprowadzenie do świata inwestycji kapitałowych. Autor podkreśla znaczenie wiedzy o rynkach i do poszerzania jej skutecznie zachęca. Zastanawia jedynie brak dbałości o szczegóły: brak właściwej redakcji, korekty edytorskiej i siermiężne grafiki. Całość jednak rewelacyjna.

Prosty przystępny język autora książki pozwala nawet początkującemu inwestorowi zrozumieć arkany inwestowania. Jednak największą wartością książki jest otwarte pisanie o świecie finansów, o tym jak funkcjonuje i jakie zasady w nim panują. Obowiązkową pozycja dla każdego, kto nie jest obojętny na to co dzieje się wokół niego.

Pozycja obowiązkowa, podobnie jak pozostałe tomy z serii. Piękne i starannie opracowane oraz zredagowane IV -tomowe wydanie, zawierające mnóstwo praktycznej wiedzy przydatnej nie tylko dla inwestorów i pasjonatów międzynarodowych rynków finansowych, ale również czytelników, którzy chcą poszerzać swoją świadomość w zakresie zrozumienia, jak rzeczywiście ,,funkcjonuje"...

• 2020
  • Ekonomia