Gospodarka, rozwój, krach. Na czym to polega?

Okładka książki Gospodarka, rozwój, krach. Na czym to polega? Peter Schiff
Okładka książki Gospodarka, rozwój, krach. Na czym to polega?
Peter Schiff Wydawnictwo: Linia biznes, finanse
2012-11-14
978-83-63000-44-8
Krzysztof Kietzman
ekonomia gospodarka szkoła austriacka Mises

Lekka w przekazie książeczka pokazująca klasyczną szkołę ekonomii w kontrze do założeń Keynesa.

Czytałem tę książkę już kilka lat temu, dostałem w prezencie od znajomego swoją drogą dosyć znanego ekonomisty w Polsce. Czyta się fajnie, całkiem ciekawa, warto przeczytać :)

📈 Gospodarka, rozwój, krach - Czy wiesz, na czym to polega? 💰

Peter D. Schiff, człowiek, który w 2006 roku postawił na zakład o 1 centa, przewidując nadchodzący krach na rynku, teraz dzieli się swoją wiedzą z Tobą w fascynującej książce o ekonomii. Wyobraź sobie, że na podstawie prostej historii mieszkańców pewnej wyspy, możesz poznać tajniki gospodarki i jej zawiłości. A to wszystko podane w przystępny sposób, z humorem i ilustrowane zabawnymi rysunkami.

Ta książka to must-read dla wszystkich, którzy boją się zagłębiać w zawiłości makroekonomii. Dzięki fantastycznemu wykładowi Schiffa, zrozumiesz, o co tak naprawdę chodzi w współczesnych gospodarkach różnych krajów.

Przed laty mało kto z ekonomistów przewidział największą katastrofę gospodarczą ostatnich pokoleń. A teraz, gdy staramy się wyjść z kryzysu, proponują nam rozwiązania, które dla wielu wydają się absurdalne. Czy naprawdę musimy zadłużać się jeszcze bardziej, by rozwiązać problem zadłużenia? Czy wydawanie pieniędzy to klucz do rozwoju gospodarczego? Te pytania wydają się być nie tylko złożone, ale także wprowadzające w zakłopotanie.

W tej książce znajdziesz odpowiedzi i odkryjesz, że kluczem do sukcesu gospodarczego jest umiejętność oszczędzania i inwestowania w produkcję, nie w bezmyślny konsumpcjonizm. Peter D. Schiff pokazuje nam, że sztuka cierpliwego oszczędzania może przynieść nam nie tylko stabilność, ale także rozwój.

Nie trać okazji, by poznać prawdziwe oblicze ekonomii wraz z tą ilustrowaną, inspirującą lekturą. Ta książka zmieni Twoje spojrzenie na świat gospodarki i pokaże Ci, jak zrozumieć mechanizmy, które wpływają na nasze codzienne życie.

Rozpocznij podróż po fascynującym świecie ekonomii już teraz! 💼📚

#Gospodarka #RozwójGospodarczy #Krach #Ekonomia #KsiążkaEkonomiczna #SztukaOszczędzania #Inwestycje #WzrostGospodarczy #Makroekonomia #GospodarkaKraju #Czytelnia #InspirującaLektura #WartoCzytać #RozwijajSiebie #RozumienieEkonomii #PeterDSchiff #WyjątkowaLektura #PraktycznaWiedza #Inwestowanie #KluczDoSukcesu #OsobistyRozwój #KsiążkaNaWeekend #CzytanieRozwija #PoznajSztukęOszczędzania #EkonomiaWPraktyce #FascynującyŚwiatGospodarki

📈 Gospodarka, rozwój, krach - Czy wiesz, na czym to polega? 💰

Książka w przystępny sposób pokazuje działanie podstawowych zasad ekonomicznych. Czytelnik bardziej zaznajomiony z tematem nie dowie się raczej nic nowego jednak mimo wszystko warto przeczytać, jest w niej wiele ciekawych odniesień do wydarzeń z historii fedu oraz przyczyn kryzysów. Pozycja warta uwagi w szczególności dla osób mniej zaznajomionych z ekonomią.

Jest to książka, którą KAŻDY powinien przeczytać i polecać swoim znajomym. Dużo w niej ilustracji, w dodatku ma około 230stron, więc to naprawdę szybka lektura, bardzo łatwo w obiorze, dająca do myślenia. I tak, sam również coraz mocniej jestem przekonany do Austriackiej Szkoły Ekonomii niż tego całego pustego dodruku pieniądza od 1971r. rozpoczętego przez Nixona. Trwającego obecnie już 51lat eksperymentu, który w całkiem niedalekiej przyszłości da bardzo nieprzyjemne życie osobom średniej i niższej klasy. Z tym, że średni będą biedni, a biedni? Pozostawiam państwu, abyście odpowiedzieli sobie sami.

Książka wypełniona jest mnóstwem ilustracji, które mają nam jeszcze ułatwić przyswajanie wiedzy z ekonomii, poprzez ich humorystyczny wydźwięk.

Historia przedstawiona w książce oparta jest na wydarzeniach, które mniej lub bardziej odzwierciedlały rzeczywistość i funkcjonowanie gospodarki Stanów Zjednoczonych.
Na tle jej rozwoju i upadku, możemy zaobserwować błędy, z których nie wynoszą żadnych lekcji obecni rządzący w różnych częściach świata.

Sztuka cierpliwego oszczędzania ponad nachalny konsumpcjonizm to dewiza skazana na sukces.

Wartość tkwi w produkcji, nie w jej konsumpcji.

"Ich gospodarka nie rozwinęła się dlatego, że więcej konsumują. Konsumują więcej, ponieważ rozwinęła się ich gospodarka" - prosta zależność.

Streszczając - im bardziej rząd ingeruje w życie swoich obywateli, tym dane społeczeństwo na tym traci, począwszy na ograniczonej wolności osobistej i decydowania zatraca w nim przedsiębiorczość i uzależnia od siebie, mając w ręku ich własne pieniądze.

Jako laik, jeśli chodzi o ekonomię, dzięki tej książce, zrozumiałem wiele zależności. I dziś lepiej dostrzegam jakie "sztuczki" nasz rząd stosuje w swojej polityce. Czasem jest to wyjęte 1 do 1, czytając pewien fragment o rozdawnictwie czy sztucznym podniesieniu płacy minimalnej.

Najważniejsze jednak jest to, że w bardzo przystępny sposób autor uczy nas podstawowych praw ekonomii, opartej na logice i zdrowym rozsądku. A gospodarka pozostawiona w rękach niczym nieskrępowanego wolnego rynku, metodą prób i błędów, w końcu zacznie w swoim tempie generować kapitał i zyski.

Na tle jej rozwoju i upadku, możemy zaobserwować błędy, z...

Świetna książka. W prostych, wręcz dziecinnych słowach opisana gospodarcza historia USA, a także wytłumaczone zagrożenia bezmyślnych ruchów rządów, które teraz, na początku 2021 roku, tak wyraźnie widać w światowej ekonomii. Polecam.

Bracia Schiff przedstawiają w bardzo przystępny sposób proces funkcjonowania gospodarki. Książka napisana prostym językiem, oparta na nieskomplikowanej fabule. Świetnie wyjaśnia mechanizm działania gospodarki wolnorynkowej, a także bezwględnie wytyka wady modelu keynesizmu. Pokazuje do czego mogą doprowadzić nieroztropne decyzje rządu, które są oczywiście dobre pod względem politycznym dla danej partii(kiedy ludzie będą mieli w rękach wiecej pieniędzy to będą bardziej skłonni zagłosować na dane ugrupowanie).Autorzy wypunktowują ten sposób rządzenia opisując oczywiste wady takiego postępowania (większość ludzi głosujących nie jest zapalonymi ekonomistami, często nie poświęca ani chwili zastanowienia nad trywialną kwestią: skąd rząd ma pieniądze, a także dlaczego ceny tak szybko rosną). Dobra pozycja dla początkujących adeptów finansowego świata.

Bardzo podstawowa. Byłaby świetna dla dobrze wykształconego nastolatka. Ewentualnie dla początkującego studenta czegokolwiek powiązanego z pieniędzmi. Również każdy głosujący człowiek powinien ją znać.

Silnie ilustrowana. Do przeczytania w jeden dłuższy wieczór.

Silnie ilustrowana. Do przeczytania w jeden dłuższy wieczór.

Książka w zabawny sposób przedstawia podstawowe błędy obecnej polityki monetarnej i jej konsekwencje. Wiele informacji stoi w sprzeczności z tym, co mówi się nam w szkołach/mówią nam politycy i ekonomiści powiązani z obecnym systemem. Polecam dla każdego, aby chociaż trochę, i w przyjemny sposób, dostrzegł kłamstwa sprzedawane nam na co dzień.

• Ekonomia
  • Finanse
  • Do kupienia
  • 2017

Dodaj cytat z książki Gospodarka, rozwój, krach. Na czym to polega?