Inteligentny Inwestor XXI wieku

biznes, finanse
Independent Publishing
2020-01-01
2020-01-01
inwestowanie finanse giełda gospodarka ekonomia

4 tomy napisane w sposób bardzo przystępny dla początkujących inwestorów, przy czym zaawansowani inwestorzy nie będą się nudzić. Bardzo dobra pozycja

Pokaż mimo to video - opinia

Jest to książka na temat determinizmu rynkowego. Autor przedstawia jak to było w przeszłości i estymuje na podstawie tego przyszłość. Np. mistyczne przepływy kapitału, cykle na dolarze, wzrosty surowców w konkretnych warunkach. Niby każdy ma jakieś teorie, ale aby być choć trochę wiarygodnym to trzeba się ich trzymać, a nie pisać na blogu co innego. Jeśli autor w swoich artykułach twierdzi, że przechodzimy do nowego systemu monetarnego, to dlaczego "inwestor 21 wieku" ma interesować się jakimś cyklem na dolarze? Analiza wsteczna zawsze skuteczna? Bardzo pobieżne porównanie funduszy aktywnie zarządzanych (dosłownie jedna strona, która opisuje poprzednią dekadę). Świat się zmienił, stopy procentowe nie mogą już być wyższe. Przechodzimy do innego systemu monetarnego? - cóż, więc inwestowanie nie będzie już takie samo.

Świetne 4 tomy. Może na minus cena (albo przynajmniej brak możliwości zakupu na raty z oficjalnego źródła). Wiedza można powiedzieć zmieszczona w pigułce. Oddaje to jak działają rynki finansowe, książka dla początkujących jak i dla bardziej zaawansowanych inwestorów. Wzbogacona o geopolitykę, trochę teorii spiskowych, ale mądrze wyjaśnionych, każdy może sobie wyrobić własne zdanie, czy się zgadza, czy też nie z autorem. Zwykle kupowałem książki do 40 zł. Zaryzykowałem, kupiłem te 4 tomy, jestem zadowolony. Szkoda, że sam zakup i przeczytanie tego nie zrobi ze mnie milionera, ale ważne jest to, że daje mi to narzędzia i potrzebną wiedzę, by swoje oszczędności mądrze lokować i uodpornić się na wahania cen. Polecam z czystym sercem.

Autor w wywiadzie reklamującym książkę z niezależną tv zaprzecza sam sobie w niektórych momentach. Świadczy to o jego wątpliwej jakości myślenia i tylko o chęci wyciągnięcia pieniędzy od czytelników. Nie polecam książki. Beznadzieja

Książka nie jest niczym nadzwyczajnym na rynku. Do tego proszę spojrzeć na statystykę opinii jest ich 285 na dzień [10.11.20 r.] Porównajmy z kultowym już tytułem "Inteligentny inwestor gdzie jest 25 opinii a ich średnia to 7,8. Następnie zobaczmy kto wystawia opinię, ogromna większość to konta posiadające tylko jedną książkę i jedną opinii czy fake konta. Można by było pomyśleć że to fani bloga lub widownia yt. Tylko z tą argumentacją nie zgadza mi się treść wystawianych opinii. Autor reklamuje ten tytuł jako napisany prostym językiem, powiela się to we wszystkich fake'owych komentarzach. Na niekorzyść autora wpływa również fakt że na jego blogu i w reklamach tej pozycji bardzo mocno podkreślana jest średnia ocen z lubimy czytać.
Podsumowując pozycja ta ma więcej opinii niż wszystkie kultowe książki traktujące o giełdzie razem wzięte. Każda opinia wystawiana z konta, które ma więcej niż 1 opinię nie opiewa na 10 gwiazdek.
Czy strona LUBIMY CZYTAĆ nie powinna choć trochę tego pilnować i usuwać takie fałszywe opinie? Jestem oburzona zachowaniem Autora i bardzo stracił w moich oczach. Mam nadzieję, że więcej osób zwróci uwagę na niestosowane zachowanie i agresywną reklamę prowadzoną przez autora.

..polecam ...20/10 ....

..polecam ...20/10 ....

Doskonały podręcznik. Nada się zarówno dla laika, który dopiero zaczyna naukę inwestowania jak i dla osób z większą wiedzą i doświadczeniem. Jest tu wszystko od podstaw po rzeczy bardzo zaawansowane i to w jednej publikacji.

Najlepsze książka o inwestowaniu na rynku. Przystępny język, konkretne przykłady - polecam!

Polecam

Polecam

Z książki sporo się dowiedziałem, nie mogę tego zaprzeczyć. Natomiast za taką cenę spodziewałem się, że jakość wykonania będzie przynajmniej taka, jak innych książek. Niestety książka jest po prostu słaba - dużo błędów, masa powtórzeń - żaden edytor chyba tej ksiązki nie widział na oczy; wykresy to screeny z internetu, często bez legendy; brak sensownej nawigacji; papier nie dość, żę ciężki, to jeszcze nie idzie czytać przy lampce; często brak jakichkolwiek źródeł informacji; brak linków. Niestety wygląda to tak, jakby Trader wziął dyktafon, nagrał, kazał przepisać komuś na papier i poszło. Mimo, że uważam Tradera za mądrego gościa to jednak w przyszłości będę stronił od czegokolwiek sprzedawanego przez jego firmy.

Dodaj cytat z książki Inteligentny Inwestor XXI wieku