Inteligentny Inwestor XXI wieku - Tom II

Okładka książki Inteligentny Inwestor XXI wieku - Tom II
Cezary Głuch Wydawnictwo: Independent Publishing Cykl: Inteligentny Inwestor XXI wieku (tom 2) biznes, finanse
biznes, finanse
Inteligentny Inwestor XXI wieku (tom 2)
Independent Publishing
2020-02-01
2020-02-01
finanse gospodarka inwestycje złoto metale szlachetne rynek bank inwestowanie

Ta część to prawdziwa kopalnia wiedzy.

Ta część to prawdziwa kopalnia wiedzy.

Po wszystkie 4 książki sięgnąłem w tym roku nie mając żadnej wiedzy na temat produktów giełdowych. Zdecydowanie nie żałuję i polecam przeczytać wszystkie 4 pozycje.

Autor książki w bardzo przystępny sposób przedstawił cykle koniunkturalne. Opisane jest co to są akcje, obligacje, metale szlachetne, reity itp. Kiedy w nie inwestować i jak przedstawiają się w okresie wzrostu, paniki itp. Ogólnie bardzo dużo się dowiedziałem i nie żałuję wydanych pieniędzy.

Jedna gwiazdka mniej z powodu przedstawienia wykresów. Każdy wykres powinien być opisany (chociaż jednym zdaniem), co jest na osiach, co on przedstawia. Co prawda w tekście jest opis wykresu i jego interpretacja ale opis bezpośrednio pod rysunkiem znacznie by ułatwił ,,cofnięcie się i przypomnienie"

Polecam autora ,polecam kurs spojrzenie na finanse się diametralnie zmienia .Inwestycja w wiedze przynosi największe zyski .

Drugi tom również bardzo mi się podobał. Dowiedziałam się naprawdę sporo (powtarzam to, co pisałam przy pierwszym tomie - w kwestii inwestowania jestem laikiem; potrafię świetnie zarządzać swoim kapitałem, generować oszczędności z niczego i kupić mieszkanie mimo niskich zarobków - ale nie umiem zarabiać dużych pieniędzy i nie umiem inwestować, a więc UCZĘ SIĘ) i teraz łatwiej mi analizować sytuację geopolityczną i określać co spadnie, a co urośnie (piszę komentarz 25 lutego 2022 - wczoraj Rosja rozpoczęła najazd na Ukrainę). Tę książkę traktuję jako podstawowy podręcznik, wstęp do mojej dalszej edukacji i rozpoczęcia swojego zaangażowania w inwestowanie (podkreślam: jeszcze nie zaczęłam inwestować, a więc nie wypowiadam się na temat skuteczności analiz - widziałam komentarze, że owe analizy są błędne - no cóż, sama się o tym przekonam za jakiś czas; na razie obserwuję rynek i staram się "na sucho" samodzielnie wyciągać wnioski). Polecam ją dla początkujących i osób, które chcą uporządkować swoją wiedzę. Wydaje mi się, że zaawansowani nie skorzystają, ponieważ posiadają już znacznie większą wiedzę.

Odnośnie uwag redaktorskich - mogę powielić te, które zawarłam przy pierwszym tomie:
- omówienia wykresów są dość kiepskie w dużej części. Być może osoba zaawansowana tego nie potrzebuje, jednak dla poczatkującego przydałoby się coś więcej. Dodatkowo brakuje sensownych podpisów i spisu wykresów na końcu.
- mam wrażenie, że książka nie przeszła profesjonalnej redakcji. Może nie jest to tak istotne ze względu na poziom wiedzy, jaki zawiera, jednakże uważam, że książka za takie pieniądze powinna być jednak skorygowana pod względem czcionki przyjaznej dla oka, jednolitości wykresów, odstępów między wierszami itd. (jestem edytorem, więc mnie to razi po prostu). Efekt jest taki, że okładka wygląda bardzo profesjonalnie, natomiast po otwarciu mam wrażenie, że to nieskończona praca magisterska jakiegoś uczniaka. W związku z tym, gdybym nie znała Tradera21 z nagrań i nie znała jego bloga, to bym nigdy do książki nie sięgnęła. Może nie powinno oceniać się po wyglądzie, ale wiele osób tak robi, więc w razie reedycji warto o tym pomyśleć.

Stosując się do porad i zasad zawartych w książce w długim terminie stracisz kapitał zamiast go pomnożyć. Książka nie jest warta nawet ułamka swojej ceny. Polecam zweryfikować tezy w niej zawarte na przestrzeni wielu ostatnich lat istnienie rynku kapitałowego. Wynik tej analizy mówi sam za siebie... . Podczas inwestowania w krótkim terminie przesłanie płynące z książki może mieć sens ale to tylko złudne wrażenie.

Na półkach: , , , ,

Nie negując walorów informacyjnych książki, radość czytania odbiera bardzo niska jakość edytorska (nie podpisane, nie opisane wykresy, brak stosowania się do konwencji wprowadzania terminów, ich spolszczania, itd.). Najgorszym dramatem jest bezszeryfowa czcionka, która spowalnia czytanie przynajmniej o 10%. Da się to zrozumieć, ale przy tej jakości wydania, to wielka szkoda i mankament rażący na tym tle.

Nie będę się, specjalnie rozpisywał ponieważ nie starczyło, by mi miejsca ale pozycja naprawdę godna przeczytania. 😊 Polecam !

Cała wiedza w czterech pigułkach.
A każda pigułka to naprawdę dobry towar!

Cała wiedza w czterech pigułkach.
A każda pigułka to naprawdę dobry towar!

"Inteligentny Inwestor XXI Wieku" to swego rodzaju mapa pozwalająca poruszać się po świecie finansów w taki sposób by nie stracić gruntu pod nogami.
Po lekturze drugiego tomu przyswoimy szeroką wiedzę z zakresu materialnych aktywów finansowych tj. metali szlachetnych, surowców i nieruchomości.
POLECAM!

POLECAM!

Treści przekazane w bardzo przystępny i łatwy do zrozumienia sposób. W pierwszym tomie nie podobało mi się parę rozdziałów tak w tym wszystko czytało się wspaniale. Dwa lata po wydaniu a wiele rzeczy wręcz proroczych bo pokazuje jak cały świat obraca się zgodnie z pewnymi mechanikami i założeniami. Polecam. P.S. VAT od srebra istnienie a nie jest "bzdurą" jak to Trader napisał.

Dodaj cytat z książki Inteligentny Inwestor XXI wieku - Tom II