Dama ze szmaragdami

Okładka książki Dama ze szmaragdami Paulina Kuzawińska
Okładka książki Dama ze szmaragdami
Paulina Kuzawińska Wydawnictwo: Lira Cykl: Madeline Hyde (tom 2) literatura piękna
Madeline Hyde (tom 2)
Lira
2020-02-26
2020-02-26
Madeline hyde dama z wahadełkiem opowieść wiktoriańska

Świetnie wolę Iona intryga w czasy XIX wiecznej Anglii. Zbrodnia która z pozoru wydaje się wyjaśniona ma drugie bardziej mroczne dno. Książka napisana z ogromną dozą wyczucia jeśli chodzi o relacje w wyższych sferach. Miłość tajemnice skrzętnie skrywane za murami pałaców i dworów to coś idealnie odzwierciedla dawne czasy.

Trochę lepsza od pierwszej części, ale w dalszym ciągu taka trochę naiwna.

Trochę lepsza od pierwszej części, ale w dalszym ciągu taka trochę naiwna.

Oceniam o oczko wyżej niż pierwszy tom, bo odniosłam wrażenie, że znacznie mniej w tym tomie było nadużywania zaimka dzierżawczego, co w poprzedniej książce działało wyjątkowo drażniącą. Ten tom troszkę ciekawszy od poprzedniego.

Polecam zaskakuje do ostatniej strony.

Polecam zaskakuje do ostatniej strony.

Kłamstwa, intrygi, tajemnice i…klątwy są już na porządku dziennym wśród członków arystokratycznej rodziny Verinderów.
Czy smierć młodziutkiej Clarie, która miała niebawem poślubić hrabiego była wypadkiem?
Jakie tajemnice skrywa rodzina i co ma z tym wspólnego słynny już naszyjnik ze szmaragdami?

Madeline Hyde przybywa do posiadłości Verinderów po otrzymaniu serii coraz bardziej niepokojących listów od swojej najbliższej przyjaciółki- Clarie.
Od początku pobytu odczuwa dość dziwną i napiętą atmosferę panującą wśród członków rodziny, a jak się później okazało, kiepskie relacje między nimi, to tylko wierzchołek góry lodowej.
Nagła smierć Clarie sprawiła, że wszyscy nabrali podejrzeń, co do jej przyczyny. Perfekcyjność oraz sztuczność hrabiny, która za wszelką cenę stara się utrzymać nieposzlakowaną opinie rodu, sprawia, że wiele rzeczy nie zostaje wyjaśnione od razu.

Jakie informacje przyniesie śledztwo prowadzone przez detektywa i jakie będzie ono miało skutki?

Na tę książkę trafiłam zupełnie przypadkiem, bo zaintrygowała mnie jej okładka. Tym bardziej cieszę się, że nie tylko okładka okazała się być wyjątkowa.
Akcja książki toczy się z XIX w. przez co tajemnice, które skrywa rodzina nabierają jeszcze ciekawszego i mroczniejszego klimatu.
Fabuła nie zwalnia tempa nawet na chwilę dzięki czemu książkę naprawdę szybko się czyta.
Bardzo zaintrygował mnie Dexter i żałuję, że jego postać nie została trochę bardziej rozbudowana. Relacja między Madeline, a Johnatanem jest moim zdaniem trochę zbyt cukierkowa, ale nie jest to główny wątek książki, więc nie był to problem.

Cała powieść jest utrzymana w retro klimacie- czyli takim jaki lubię najbardziej.

Książkę czytało się naprawdę przyjemnie i z czystym sumieniem mogę ją polecić.

Żałuję, że nie przeczytałam najpierw ,,Damy z wahadełkiem,, która jak się później dowiedziałam jest pierwszym tomem, ale na szczęście to nic straconego.

Madeline Hyde przybywa do posiadłości Verinderów po otrzymaniu serii coraz...

Klimat książki i styl pisania przypomina czasy wiktoriańskie. Czasy z pozoru odległe a jednak zbrodnie i morderstwa były od zawsze. Kolejna część przygód pięknej Medellin mnie nie rozczarowała.

Świetna książka!! Autorka bardzo się rozwinęła warsztatowo, ta część jest dużo lepiej napisana od pierwszej. Ciekawa zagadka kryminalną, klimat dawnych lat i trochę romansu. Bardzo polubiłam główną bohaterkę. Myślę że dużo pomogło że tym razem wszyscy występujacy mężczyźni nie są w niej zakochani. Przez to poprzednia część wydawała mi się miejscami głupiutka i było mi ciężko ją traktować poważnie. Na pewno sięgnę po kolejne części.

Taka sobie miła historyjka do poduszki. zapowiada się interesująco, historia w sam raz pogmatwana, trochę tajemnic z przeszłości, trochę dziwnych wydarzeń teraźniejszych, ale akcja toczy się dość wolno i jest przeraźliwie cukierkowa. piękny hrabia kocha cud dziewczynę, która jest samą słodyczą, wszyscy mają dobre maniery, panowie są szarmanccy, kobiety przepiękne, a czarne charaktery - czarne.
Przeszkadzały mi zbyt oczywiste nawiązania do powieści Agathy Christie, ale w sumie sympatyczna powieść dla tych co lubią przykurzone koronki i arszenik.

"Dama ze szmaragdami" Paulina Kuzawińska
Panna Madeline Hyde, po ciężkich przeżyciach we Wzgórzu Mgieł, postanawia skorzystać z zaproszenia swojej przyjaciółki Claire i odwiedzić ją w Dworze pod Cisami. Claire niedługo wychodzi za mąż, ale rodzina jej przyszłego męża, Verrinderowie, zdają się ukrywać jakiś sekret. W trakcie wizyty Madeline, przyszła panna młoda umiera na nieznaną chorobę. Przerażona, ale i zaintrygowana tym, co dzieje się w posiadłości kobieta za wszelką cenę próbuje rozwikłać zagadkę śmierci swojej przyjaciółki. Pomaga jej w tym brat zmarłej - Jonatan.

Druga część przygód Madeline Hyde okazała się równie dobra jak poprzednia. W tej książce znajdziemy tajemnice rodzinne, intrygi i przyjemny, delikatny wątek miłosny, a do tego XIX -wieczną mroczną posiadłość.
Prosty i przystępny język powoduje, że powieść czyta się naprawdę dobrze, a akcja nie zwalnia tempa ani na chwilę, przez co nie idzie się oderwać od czytania.

Wiadomo, że nie jest to powieść idealna, ale mi bardzo się podobała. Jeśli podobała Wam się pierwsza część - "Dama z wahadełkiem", to myślę, że i ten tom was nie zawiedzie.

"Dama ze szmaragdami" Paulina Kuzawińska

Kolejna historia rozgrywająca się w dużej posiadłości bogatej, szanowanej rodziny, w której sekrety rodzinne zostały pogrzebane bardzo głęboko w ziemi i nie mogą ujrzeć światła dziennego. Tak przynajmniej jest do czasu przyjazdu naszej głównej bohaterki, która burzy mury milczenia i kłamstw, odkrywa prawde o tym co się wydarzyło naprawde. Bardzo wam polecam w tej historii znajdziecie przeklęte przedmioty i zbrodnie, a wszystkie te wydarzenia owiane są tajemnicą, która dusi jak mgła.

• Kryminał