Zatrzymajmy się w Gruzji. Trzema małymi autami w podróż pełną przygód

Okładka książki Zatrzymajmy się w Gruzji. Trzema małymi autami w podróż pełną przygód Kamil Bąbel
Kamil Bąbel Wydawnictwo: Hanalei Kamil Bąbel literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Hanalei Kamil Bąbel
2019-08-28
2019-08-28
podróże gruzja roadtrip wyprawa podróznicza tripersi

Jako fan Kaukazu musiałem przeczytać tą książkę. Dzięki niej mogłem przypomnieć sobie odwiedzane miejsca.
A sama książka? Hmm.. Najbardziej doceniam fajne rozkminy o życiu, o świecie pana Kamila oraz często używane niekonwencjonalne porównania - szacun za to!

Książkę dostałam od przyjaciółki. Niesamowicie zgrałysmy się z autorem, ponieważ jesteśmy nieokrzesanymi i naiwnymi studentkami planującymi podbić Kaukaz. "Zatrzymajmy się w Gruzji" ciężko mi było odłożyć nawet na chwilę, bo każdy rozdział napisany został tak inteligentnie i obrazowo, że czułam się częścią wyprawy.
Brawo Kamilu!

Brawo Kamilu!

Kamil połączył w tej książce opis wspaniałych przygód i wyjątkowych doświadczeń z masą przemyśleń na temat tego dlaczego robimy określone rzeczy i jak reagujemy na niecodzienne sytuacje. Bardzo przyjemna, skłaniająca do refleksji a zarazem inspirująca lektura dla każdego poszukiwacza przygód.

To nie będzie rozbudowana, długa recenzja. Powiem Wam krótko dlaczego powinniście tą książkę przeczytać. Na końcu przyznam jej tłuste niczym smalec z skwarkami 9/10.

Zatrzymajmy się Gruzji zassała mnie niczym 20-letnia Corsa benzynę po długiej jeździe na gaz. Przez 2 dni byłem opętany myślą, że muszą ją dokończyć. Czytałem ją w wszędzie. W domu, pracy, czy jadąc tramwajem. Jest dobra, ba, jest bardzo dobra. Przede wszystkim dlatego, że łamie podstawowe zasady fizyki. Umie przenosić w czasie i przestrzeni. Czytając ją autentycznie teleportujecie się w podróż grupy znajomych, którzy postanowili zaryzykować i wyruszyć w podróż trzema 20 letnimi samochodami.

Ta książka to reportaż o wyprawie. Jest rzeczowo i konkretnie. Dowiecie się ile kosztuje naprawa samochodu na Ukrainie, jak kończy się gra w karty na statku i co w Gruzji jest najpiękniejsze. Nie ma tutaj cukierkowatych opisów ani upiększania na siłę. Czujemy, że musimy cały czas pozostawać uważni i skupieni. Ani na moment nie opuszcza nas napięcie, bo nie wiemy, czy zaraz jakaś Corsa nie wybuchnie.

To co najbardziej podziwiam u Kamila to fakt, że od samego początku wie co swoją historią chce powiedzieć i jest w tym bardzo konsekwentny. To książka o przełamywaniu przeciwności i walce z samym sobą. Wolałabym, żebyście sami sięgnęli po tę książkę i zafundowali sobie parodniową jazdę bez trzymanki. Bo jeśli szukacie prawdziwej historii z lekką dozą refleksji, to na pewno takową znajdziecie w Zatrzymajmy się w Gruzji.

Czytając ją miałam wrażenie, że Pan Kamil opowiada mi tę historię przy piwie! Opisami i narracją pozwolił zauroczyć się w pomyśle takiej wyprawy i dzięki niemu w te wakacje razem z przyjaciółmi "zatrzymamy się w Gruzji"!

• Gruzja
  • Reportaż/literatura faktu/naukowa