Ogród naturalny. Ilustrowany poradnik

Kos
2009-01-01
2009-01-01
ogród ogrodnictwo ekologia

Jako, że często zdarza mi się zaczynać różne rzeczy od d... strony i tak też stało się i tym razem. Najpierw założyłam grządki, posadziłam krzaki, kwiaty i drzewka, a teraz zabieram się za czytanie o ogrodach. Hm... I jakie są moje wrażenia z przeczytanej książki? Że nic praktycznie o ogrodnictwie nie wiem, że przerażają mnie opisy nawozów, pierwiastków i innych tabelkowanych stworów. Cóż... to dobra książka, wszystko jest poukładane schematycznie, uporządkowane, jak zadbany ogród z zaplanowanym każdym źdźbłem trawy. A u mnie w głowie łąka. Fajne są tabelki z tym, co dobrze będzie koło siebie rosło, fajne są opisy poszczególnych roślin, fajne są opisy gleby. Niefajne są opisy nawozów i pierwiastków, objawów, braków i nadmiarów. To znaczy praktyczne, ale dla mnie jeszcze zbyt trudne. Bo ja dopiero się uczę, bo mój ogród to absolutny brak planu. A książka jest bardzo poukładana. Ogólnie rzecz biorąc zawiera mnóstwo praktycznej wiedzy i bardzo przydatnej. Bardzo poukładanej. Pewnie wrócę do niej wiele razy. A póki co - zielono mi :)

Przede wszystkim autorki pochodzą z Niemiec, czyli kraju o klimacie takim jak nasz, więc zdecydowana większość porad znajduje zastosowanie w warunkach Polski.

Bardzo dobra pozycja. Takie niezbędnik-podręcznik, wszystko w pigułce. Szybko się czyta. Przejrzysta. Bardzo łatwo można znaleźć to co jest w tej chwili potrzebne, np. przepis na naturalny oprysk. No i stworzona dla ogrodu w naszym klimacie. Polecam.

Bardzo dużo informacji jak na tak szczupłą książkę. Dobry punkt wyjścia jak ktoś chce łyknąć trochę wiedzy zanim zacznie kopać i sadzić. Zakładam swój pierwszy ogród i jest to książka do której póki co sięgam najczęściej.

• Polecone
  • Mam