Kup teraz - 10 ofert w cenie od 11.99 zł do 31.40 zł

Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne

Alexandra Reinwarth Wydawnictwo: Otwarte poradniki
Łukasz Kuć
Otwarte
Motywacja
poradniki
Łukasz Kuć
Motywacja

Świetnie się bawiłam przy czytaniu, zresztą- już jedną pozycję tejże Autorki mam już za sobą, dlatego wiedziałam (mniej więcej) jakim językiem operuje i czego się spodziewać. Przede wszystkim- to nie jest książka o 'olewaniu' wszystkiego i wszystkim, ale o wrzuceniu na luz. Nie lubisz teściowej? To nie odgrywaj przed nią perfekcyjnej pani domu. Zamiast się zamęczać...

Bardzo przyjemnie się czyta, lekka książka, napisana z poczuciem humoru. Rzeczywiście, nie jest to poradnik, ale warto przeczytać. Można się przy niej zrelaksować. Na pewno przeczytam jeszcze jakąś książkę tej autorki.

Powiedzmy sobie szczerze: to nie jest żadna wybitna literatura ;) nawet poradnikiem bym tego nie nazwał, to po prostu zabawna książeczka bardziej o autorce niż dla nas (choć można wziąć z niej przykład). Jest krótka (przesłuchałem między pierwszą z ostatnią przerwą, a gdybym czytał to poszłoby mi jeszcze szybciej, więc myślę, że to tak na 3 godzinki czytania).
Kiedy ją...

Książa dla osób, które mają dystans do życia i chcą go mieć jeszcze większy! Nie jest to książka naukowa - w sumie sama nazwa książki na to wskazuje, że to wiedza z "życia wzięta", więc jak dla mnie jest super ;) Pomogła mi się zdystansować do ludzi pokrzywionych, sytuacji pokrzywionych i nabrać wyrozumiałości, do pokręconego świata :)

Typowa beletrystyka bez poparć naukowych ani nawet komentarza specjalisty. Wydaje mi się, że może zrobić więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza jeśli trafi w niepowołane ręce.

Ciekawa książka, dobrze bawiłam się podczas czytania. wspaniała na luźny wieczór bardzo szybko i miło się ją czyta. Dużo ciekawych porad jak zmienić swoje nastawienie i jak właściwie działa nasz umysł

Dużo humoru, ciekawa lektura dla odprężenia się. Autorka podchodzi do tematu z dystansem. Uważam, że warta przeczytania i pośmiania się, ale nie do brania 100% poważne.

Książka napisana w humorystyczny sposób, dobra do zrelaksowania się po ciężkim dniu, ale nie nazwałabym tego poradnikiem. Według mnie nie zmusza do żadnym refleksji prowadzących do zawalczenia o swoje potrzeby.

Po książkę sięgałam z pozytywnym nastawieniem, bo jest to już mój kolejny poradnik. Miałam nadzieję, że wyciągnę z niego kolejną życiową lekcje. Kolejny raz była to lekcja, że dbanie o siebie w kontekście psychicznym jak i fizycznym, wcale nie jest egoistyczne. Że stawianie innym granic, mówienie 'nie', skupienie się na sobie i spełnianie swoich marzeń, realizacja swoich...

Jak na bestseller spodziewałam się czegoś lepszego, ale biorąc pod uwagę, że autorka jest dziennikarką, a nie specjalistką w danej dziedzinie, można powiedzieć, że to dobra pozycja. Nie mówię, że to rozwiąże wszystkie Twoje problemy z oczekiwaniami innych i swoimi, ale... przynajmniej zmusi do refleksji. Przynajmniej mnie zmusiła.
Minusem jest rozwlekanie książki, która ma...

Dyskusje

• 2021
  • 2020
  • 2020
  • Poradniki
  • Przeczytane w 2020
  • Przeczytane 2020

Alexandra Reinwarth Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne Zobacz więcej