Gó*** prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe

Okładka książki Gó*** prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe Alexandra Reinwarth
Okładka książki Gó*** prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe
Alexandra Reinwarth Wydawnictwo: Otwarte poradniki
poradniki
Otwarte
2020-09-30
2020-09-30
Łukasz Kuć

Napisana dziwnym językiem.
Momentami śmieszna, ale generalnie odrzucająca.
"wewnętrzny klaun"? - czego to ludzie nie wymyślą!

Napisana dziwnym językiem.
Momentami śmieszna, ale generalnie odrzucająca.
"wewnętrzny klaun"? - czego to ludzie nie wymyślą!

Poradnik z humorem

Poradnik z humorem

Niezły, biorąc pod uwagę to że to mój pierwszy w życiu poradnik :). Zakupiłam ze względu na chwytliwy tytuł :). Czasami tak mam że wystarczy tytuł czy okładka i książka ląduje w koszyku. Poradnik przedstawia nasze błędy myśleniowe ,które chyba pojawiają się u każdego człowieka. Napisany w dość humorystyczny sposób. Chętnie sięgnę po jeszcze jedną pozycję tej autorki o tytule,,Pieprzyć to ,, :).

Lubię poradniki. Nie że wszystkim co przeczytałam w tej książce zgadzam się. Po 200 stronie trochę się odechciewa czytania dalej. Zbyt długa zdecydowanie. Język fajny i daje nowe spojrzenie na mechanizmy nami rządzące. Można przeczytać ale szału nie ma :)

Szału nie ma, tyłka nie urywa, ale dla kilku cennych informacji warta przeczytania.

Najlepszy poradnik do uświadomienia, jak często wpadamy w pułapki myślowe i psujemy sobie życie, kiedy nawet tego nie chcemy! Autorka w sposób najprostszy jak się da idealnie tłumaczy trudne tematy i badania naukowe związane z naszą psychiką - wszystko w myśl zasadzie, że tylko dzięki wiedzy i samoświadomości możemy zapanować nad swoim życiem! I to działa!
Czyta się bardzo lekko i trzeba uważać, aby nie przepłynąć przez książkę, bo jest tak przyjemnie napisana, że można przebiec przez strony i nie spamiętać tej całej dawki wiedzy, jaką przekazuje ten poradnik - ja na pewno będę ją czytać jeszcze raz, aby lepiej zrozumieć sedno ludzkich zachowań i blokad umysłowych ;)

Czyta się bardzo...

Książka fajna i daje dużo do myślenia, jednak nie tak dobra jak „ Pieprzyć to!”.

Książka napisana lekko, z nutką humoru, co sprawia, że czytanie jej staje się przyjemnością, a podane treści nie nużą, jak to czasem bywa w przypadku poradników. Do tego wszystko poparte i wytłumaczone na przykładach z życia autorki i jej znajomych, dzięki czemu bardzo łatwo wszystko pojąć i sobie przyswoić. Bardzo pomocna. Polecam!

Bardzo mi się podobała! Pełno w niej przytoczonych różnych eksperymentów, zmusza do refleksji. Uświadomiła mi wiele rzeczy! Polecam gorąco!

• Poradniki
  • Psychologia

Alexandra Reinwarth Gó*** prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe Zobacz więcej