Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów

Tłumaczenie: Sylwia Miłkowska
Wydawnictwo: Otwarte
8 (4 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Jack_

Kolejna kłótnia, której powodu nie pamiętasz? Coś cię jednak rozzłościło. Brak zrozumienia z drugiej strony? Ogarnia cię bezsilność, bo nie wiesz, jak wytłumaczyć to, co czujesz? Zamiast zastanawiać się, co znowu poszło nie tak, skup się na sobie i znajdź powody złych emocji. Za twoje uczucia odpowiedzialne są Dziecko Cienia i Dziecko Słońca. Towarzyszą ci od dzieciństwa i mają wiele do powiedzenia, szczególnie teraz. Ważne, aby nie tylko nauczyć się ich słuchać, ale by one dogadały się ze sobą – a każde z nich jest tak samo ważne. Jak to zrobić?

Oto klucz do rozwiązania prawie wszystkich twoich problemów: przeczytaj książkę Stefanie Stahl, odkryj swoje wewnętrzne dziecko, zaprzyjaźnij się z nim, znajdź równowagę i żyj szczęśliwie. Do dzieła!

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

EwaCh | 2019-09-17
Przeczytana: 17 września 2019

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, że zaczynamy zaglądać do swojego wnętrza, zastanawiać się co kieruje naszymi emocjami, decyzjami i zachowaniem. Stefanie Stahl w przystępny sposób odkrywa warstwa po warstwie motywy naszego wewnętrznego dziecka. Pokazuje jak wielki wpływ mieli na nas rodzice, ich słowa i uczucia, środowisko w którym wzrastalismy i zderza to z naszymi potrzebami. Rozrysowuje wpływ naszego bagażu życiowego-lęków, strat, tęsknot, zranień, przeżyć, na nasze emocje. Pokazuje wagę emocji w naszym życiu. Książkę polecam każdemu, kto szuka siebie i temu, kto czuje, że już znalazł. Gwarantuję, że prowadzony myślą autorki tylko pogłębi wiedzę o sobie i uszczęśliwi wewnętrzne dziecko.
Książka stala na półce w gabinecie, gdzie każdy może ja wypożyczyć. Poszła w obieg i prędko nie wróci, bo wręcz są zapisy na nią! Polecam jako wisienkę na torcie do prowadzonych przeze mnie terapii. Stanowi piękne dopełnienie.
Zwróćcie jeszcze uwagę na wewnętrzną stronę okładki...

Mrsruda | 2019-09-15
Przeczytana: 15 września 2019

"Pohamuj impuls odgadywania cudzych potrzeb i życzeń. I przede wszystkim otwórz usta i powiedz, czego chcesz, a czego nie. Weź za siebie odpowiedzialność. Nie wymagaj od rozmówcy, aby odgadywal twoje myśli."
To mój ulubiony cytat.
Uważam że najlepiej oddaje wnętrze tej książki. Czytając kolejne rozdziały miałam bardzo dużo przemyśleń. Nie wierząc do końca w słowa postanowiłam zrobić jedno z ćwiczeń. Wynik i postępowanie które były następstwem mnie oniemiały. Nie miałam już wątpliwości że to bardzo dobry poradnik. A takich wartościowych jest niestety mało na rynku, a szkoda. Uważam że każdy powinien choć raz sięgnąć po tę książkę. Sama forma jest napisana bardzo prostym i przystępnym językiem, co sprawia że czyta się szybko.
Polecam przede wszystkim dlatego żeby móc zrozumieć i lepiej poznać siebie.

WolneLitery | 2019-09-15
Przeczytana: 15 września 2019

Poradnik, który jak widzicie stał się światowym bestsellerem. Ja również postanowiłam po niego sięgnąć i sprawdzić jakie zrobi on na mnie wrażenie i czy uda mi się zrozumieć przesłanie oraz słowa autorki.

Pani Stefanie Stahl chce nam uświadomić, że w każdym z nas tkwi wewnętrzne dziecko, które wpływa i warunkuje nasze niektóre zachowania. Mowa tutaj o Dziecku Cienia oraz o Dziecku Słońca. To nasi rodzice, ich podejście do nas oraz wychowanie bardzo mocno warunkuje nasze zachowania w życiu dorosłym. Autorka mówi, że kluczowe jest pierwszych sześć lat naszego życia. Późniejsze dzieciństwo również jest bardzo istotne i wtedy zaczyna się na nas wpływ bliskich osób z otoczenia oraz kolegów. Liczy się dosłownie wszystko i nawet jeśli mieliście najszczęśliwsze dzieciństwo na świecie, to i tak będzie miało ono na Was wpływ. I w swoich zachowaniach z życia obecnego powinniśmy potrafić znaleźć bodziec, który w dużej mierze to warunkuje. Ona jako przykład głównie podaje jedną parę, gdzie...

BukowyGnom | 2019-09-11

Po raz pierwszy mam styczność z poradnikiem, bo zwykle nie sięgam po tego typu książki, jednak zainteresował mnie tylko tytuł, ale i grafika na okładce. Autorka proponuje nam "dziecięcą" metodę, tłumacząc, iż za nasze uczucia odpowiedzialne są Dziecko Cienia i Dziecko Słońca. Rysunki tych właśnie Dzieci znajdziemy na początku i na końcu książki - jest to bardzo ciekawym pomysłem, a i graficznie prezentuje się bardzo dobrze. Możemy od razu zobaczyć co autorka ma na myśli.

"Uświadom sobie, że innym jest łatwiej, kiedy im mówisz, czego chcesz, niż kiedy wycofujesz się i obrażasz."

Poradnik jest źródłem mądrych i przemyślanych rozwiązań na wiele problemów. Niektóre są jednak dosyć oczywiste i odnoszę wrażenie, że można by je pominąć, ale wiem też, że czasem nawet te oczywiste rzeczy takimi oczywistymi wydawać się nie mogą. Autorka, można powiedzieć, prowadzi nas za rękę przez kolejne rozdziały i wielokrotnie zachęca do poznania własnego wewnętrznego dziecka. Podoba mi się również...