Do szczęścia przez łzy. Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój

Okładka książki Do szczęścia przez łzy. Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój Marianne Williamson
Marianne Williamson Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
Tears to Triumph
Wydawnictwo Kobiece
2020-02-01
2020-02-01
Anna Gąsowska

Jak dla mnie to porazka i strata pieniedzy. Wszedzie bog i bog. Nie kazdy wierzy w historie z cyklu mech i paproc. Jako ateistka i osoba, ktora wierzy w ewolucje a nie w boga czuje wielkie rozczarowanie. Strata kasy, czasu i checi. Gdybym wiedziala, ze wszystko w tej ksiazce kreci sie wkolo boga to nie kupilabym jej. Moj blad ze nie sprawdzilam opini tutaj. Nie polecam

Nie zachwyciła... wręcz znudziła. Nie wniosła ta książka też nic do mojego życia, oprócz straty czasu i rozczarowania.

Mówi się, że "nie powinniśmy oceniać książki po okładce", to stwierdzenie idealnie pasuje do mojego przypadku. Zachęcona opisem książki, zanurzyłam się w lekturze, muszę przyznać z ręką na sercu, że przerwałam ją w połowie.
Autorka, stworzyła książkę przedstawiając wiarę w Boga jako uniwersalną drogę do szczęścia. Podważa zdanie lekarzy, neguje przyjmowanie antydepresantów... Można różnie odebrać słowa autorki... Nie polecam osobom, które są w tym momencie w ciężkim stanie psychicznym i nie pokładają głębokiej wiary w Bogu, ta pozycja na pewno nie jest skierowana do nich.

Poradnik psychologiczny, egzemplarz otrzymałam od Wydawnictwo Kobiece, któremu serdecznie dziękuję, bo książka jest bardzo inspirująca. Coraz mniej osób potrafi poradzić sobie z traumą, bolesnym doświadczeniem, smutkiem, cierpieniem. Za niepowodzenia obwiniają siebie, innych, okoliczności. Natomiast nie szukają ich przyczyn, by wyciągnąć naukę na przyszłość. Autorka, doświadczona terapeutka przekonuje, że każde trudne doświadczenie niesie informację, dlaczego tak się stało. Ich przeanalizowanie, zrozumienie, pozwoli poznać słabe strony i wzmocnić się psychicznie. Lepiej się zrozumieć i odnaleźć w sobie szczęśliwego człowieka. Sama Williamson spokoju szuka w Bogu. Jej duchowe podejście do problem cierpienia można traktować jako zachętę do własnych poszukiwań. Podobnie modlitwy, które proponuje w każdym rozdziale powinny inspirować do wyrażania słowami swoich lęków, oczekiwań, pragnień, ale też wdzięczności
Polecam, bo to dobra lektura nie tylko dla tych, którzy zmagają się z życiem, ale dla każde, kto chce je ubogacić

Czy czujecie się szczęśliwi? Czy w waszym życiu pojawia się smutek , cierpienie , łzy ,a może cierpicie na różnego rodzaju stany emocjonalne? Jeżeli tak ,to ta książka jest dla was.
Dzięki niej możemy zrozumieć ,co tak naprawdę się z nami dzieje. Czym jest ból? Gdzie szukać pomocy ,pocieszenia i spokoju? Jak zacząć nowy rozdział w życiu?
Czasami cierpienie jest nam potrzebne ,by uzdrowić naszą duszę i skołatane nerwy. Dzięki tej książce możemy odzyskać spokój ducha. Możemy spojrzeć na życie pod innym kontem. Nasza autorka również przechodziła trudny czas w życiu i teraz pomaga ludziom przechodzić przez to samo. Pomaga im zrozumieć sens tego ,co przeszli i stara nakierować ich na spokojną duchową stronę. Zauważyłam również to ,że autorka odnosi się do religii. To dzięki niej możemy odzyskać spokój i radość. To dzięki niej możemy zajrzeć w głąb siebie i pokonać blokadę ,by być szczęśliwym. Życie jest trudne ,lecz zawsze jest jakieś rozwiązanie i zawsze staram się wyciągnąć z tego wnioski ,by później nie popełnić kolejnego błędu.
Książkę czyta się przyjemnie i szybko. Relacje jakie opisuje trafiają do mnie. I uwierzyłam ,że wszystko ,co się dzieje w życiu jest nam pisane. To część ,której nie przeskoczymy. Będziemy żyć ze świadomością ,że żeby być szczęśliwym trzeba pokonać życiowe trudności.
Polecam 😊

Czasami cierpienie jest nam...

Książka „Do szczęścia przez łzy” Marianne Williamson, cenionej mówczyni i pisarki, jest bardzo fajnym poradnikiem, który w obecnej sytuacji, w której się znaleźliśmy, myślę, że może pomóc zrozumieć jej istotę. Przez to, że rzeczywistość zsyła nam niepewne dni, niepewne jutro, wiemy, że musimy zachować spokój ducha, ale jak? - pojawia się pytanie.
Autorka książki przekonuję że unikanie cierpienia i blokowanie się na nie wcale nie jest zdrowym sposobem i lekiem. Jest to tylko forma ucieczki, która tak naprawdę do niczego nie prowadzi. Istotą powinna być konfrontacja i stawianie czoła trudnym sytuacjom, jakie stawia przed nami życie. Tylko w ten sposób będziemy w stanie zaradzić coś temu problemowi i cieszyć się szczęściem. Czy wiecie że tak naprawdę wszystkie działania wymagają czasu i cierpliwość w przypadku złego stanu emocjonalnego jest tak naprawdę bardzo ważna? Czy wiecie, że tak naprawdę okres cierpienia emocjonalnego nie jest jednym z objawów depresji, a tak naprawdę czynnikiem, który pozwala by się z niej wyrwać i wyswobodzić? Na te i inne ciekawe pytania autorka bardzo trafnie odpowiada wplatając w to swoje historie życiowe.

Autorka książki przekonuję...

„Nawet w szczęśliwym życiu zdarzają się smutne dni. Smutek często jest oznaką rozwoju”.

Każdy z nas miewa chwile smutku, zwątpienia, wewnętrznej pustki. Nieuzasadnionych lęków, nawału myśli. Chcielibyśmy ruszyć do przodu, ale coś nas blokuje, zatrzymuje, czujemy się jakbyśmy byli w potrzasku. Poradnik Pani Marianne Williamson – znanej działaczki, aktywistki i motywacyjnej mówczyni, która bazuje na własnych doświadczenia i historiach innych ludzi - może być dla nas drogowskazem i pomocą w obraniu drogi, aby znaleźć swoje szczęście.

Poradnik zaskakująco dobrze się czyta, jest dopracowany, dojrzały, napisany bardzo przystępnym i prostym językiem. Czuć ogrom pracy, zaangażowanie i serce jakie autorka włożyła w jego powstanie. Został podzielony na dwanaście rozdziałów, każdy z nich porusza inne, bardzo istotne zagadnienia dotyczące naszego życia. Przez smutek, ból, skomplikowane relacje między ludzkie, depresję, walkę o siebie, o odzyskanie kontroli nad własnym życiem. O potędze umysłu, miłości, pragnieniach, pasjach i wierze. Jak bardzo istotna i konieczna jest zwykła rozmowa? O tym, że nie można nosić bólu w sobie, trzeba o nim głośno mówić, starać się uwolnić od niego. Każda chwila w naszym życiu, nawet ta najczarniejsza ma jakiś ukryty cel – autorka wielokrotnie to podkreśla. Negatywne i pozytywne emocje.

Cytowane fragmenty z Pisma Świętego i krótkie modlitwy niosące ukojenie. Duchowa wędrówka śladami Buddy, Mojżesza i Jezusa, którzy widzieli i doświadczyli ogromnego cierpienia.

Każdy z nas znajdzie w tej książce coś dla siebie, co mu pomoże, wskaże drogę, ułatwi zwykłą szarą codzienność. Uniwersalność i lekkość przekazu tego poradnika powoduje, że może stać się on bardzo pomocny w chwilach zwątpienia, rozgoryczenia, ukazując pozytywne zmiany. Duchowy i refleksyjny wymiar skłania do refleksji i zadumy, wiem, że niejednokrotnie do niego wrócę. Polecam :)

"DO SZCZĘŚCIA PRZEZ ŁZY" MARIANNE WILLIAMSON

Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój.

Każdy z nas zapewne chciałby być szczęśliwym - to oczywiste.
Jak jednak to osiągnąć, gdy życie nie szczędzi kłopotów i rozczarowań.

Ta książka to świetny poradnik dla każdego niezależnie od wieku , płci czy orientacji.
Owszem jest tutaj sporo odniesień do wiary, do Boga, jednak nic tutaj nie jest narzucone.

SZCZĘŚCIE - temat zawsze na czasie.
Styl, język bardzo bezpośredni i czytelny. Jest coś co wciąga w tę książkę.
Czytało mi się dobrze, lekko a zarazem bardzo ciężko, ze względu na poruszane tematy.
Mamy tutaj ból, cierpienie, smutek, depresję, śmierć i traumę z tego wynikającą. Mamy też poczucie szczęścia, spełnienia.
Takie nasze szczęście przez łzy właśnie.

Płakaliście kiedyś ze szczęścia ?
Mi się kilka razy w życiu zdarzyło, byłam sama tym zaskoczona i tak bardzo szczęśliwa.

Te dwanaście rozdziałów daje nam obraz przeżyć autorki, jej bardzo trudnych chwil oraz poznajemy historie innych ludzi.
Autorka stara się nas przekonać, że wszystko co dzieje w naszym życiu, nawet to złe i niezrozumiałe ma swój sens.
A my mamy prawo dać sobie prawo być smutnym, złym i niedoskonałym.
Dużo jest tutaj emocji, wzruszeń i wiary w szczęście mimo wszystko.
Po przeczytaniu tego poradnika pojawiają się pytania, refleksje. Warto przemyśleć swoje życie i może warto je przewartościować.
Uważam, że każda zmiana jest czymś dobry. Najgorzej jest nie robić nic.

Nie znałam książek tejże autorki, a napisała ich klika. Teraz już wiem,że koniecznie należy to zmienić.

POLECAM - PRZECZYTAJ I znajdź w sobie szczęście.
Od nas samych tak wiele zależy. Nasze nastawienie, uważność jest kluczem do wszystkiego.

Życzę Ci, abyś był/była szczęśliwy/szczęśliwa, chociaż przez chwilę. Z takich chwil właśnie składa się życie :)

"DO SZCZĘŚCIA PRZEZ ŁZY" MARIANNE WILLIAMSON

Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój.

Każdy z nas zapewne chciałby być szczęśliwym - to oczywiste.
Jak jednak to osiągnąć, gdy życie nie szczędzi kłopotów i rozczarowań.

Owszem jest tutaj sporo odniesień do wiary, do Boga, jednak nic...

Opis na książce "Do szczęścia przez łzy" głosi, że "książka zmieni Twoje życie". Niestety mojego nie zmieniła. W prawdzie też nie tego od niej oczekiwałam, ale jednak spodziewałam się czegoś więcej po tej pozycji.
Książka poświęcona jest cierpieniu, trudnym chwilom, momentom załamania. Przybliża nam i utrwala w nas przekonanie, że wszystko w życiu jest potrzebne, nawet negatywne emocje, wszystko jest po coś. Trudno się z tym nie zgodzić w końcu nie można być szczęśliwym przez 100% swojego życia. Bardzo spodobała mi się teoria mówiąca o tym, że nasza psychika posiada "duchowy system odporności", który działa podobnie jak fizyczny układ odporności, uzdrawiając naszą psychikę. Oczywiście pod warunkiem, że włożymy w to nieco pracy.
To jednak jedyny aspekt książki, który był dla mnie interesujący.
Odnoszę wrażenie, że niektóre treści mogą być odebrane w niewłaściwy sposób i odczytane jako informację, że czołowiek jest w stanie zawsze poradzić sobie z psychicznymi problemami sam lub przy pomocy jedynie Boga. Psychoterapia oraz środki farmakologiczne są tutaj uznawane za elementy mocno nadużywane.
Autorka pisząc swoją książkę większość treści oparła na zaufaniu Bogu. O ile zgadzam się, że wiara i modlitwa są istotne o tyle wiem, że nawet Kościół twierdzi, że pomoc ludzka w problemach natury duchowej jest potrzebna.
Nie przypadł mi do gustu również język, którym posługuje się autorka.
Osobiście nie jestem przekonana do tej książki, ale nie skreślam jej całkowicie. Mając wstępną wiedzę na radzenia sobie z problemami natury duchowej możemy wyciągnąć z niej wartościowe momenty.

Po wszelkie poradniki dotyczące rozwoju osobistego, psychologii czy marketingu mogłabym sięgać z zamkniętymi oczyma. Uwielbiam je! ❤ Od razu zabrałam się więc do przeczytania książki Marianne Williamson "Do szczęścia przez łzy". Jestem beksa. Na wiele sytuacji (smutnych czy stresujących) reaguję płaczem i nie zawsze umiem sobie radzić w trudnych chwilach. Pomyślałam, że ten poradnik jest wprost stworzony dla mnie! I po części taki jest, ale nie całkiem ☺

Autorka porusza wiele trudnych tematów. Przybliża nam temat cierpienia, depresji, poczucia bezsensu, a nawet nienawiści do innych i samego siebie. Tłumaczy, że mamy prawo do odczuwania smutku, choć nie należy poddawać mu się całkowicie (z czym się zgadzam!). Próbuje też przekonywać nas, że za każdym cierpieniem kryje się jakiś ukryty sens i że najważniejsze to umieć zostawić przeszłość za sobą i nauczyć się wybaczać. Sobie i innym. To tak w dużym skrócie.

Mam jednak wrażenie, że książka jest wręcz przeładowana fragmentami o Bogu i wierze. Autorka prawie z każdym zdaniem (nie przesadzam) radzi nam, by wszystko powierzyć Bogu, a wtedy (oczywiście z czasem) nasze problemy się rozwiążą. Jestem wierząca, ale z czasem nawet mi to przeszkadzało. Nie zrozumcie mnie źle - tych wtrąceń było po prostu za dużo. Przewijały się przez całą książkę! Czułam się tak, jakby autorka bała się, że o tym zapomnę i co chwilę próbowała temu zapobiec. Jeśli jesteście osobami głęboko uduchowionymi, praktykującymi i modlitwa daje wam siłę, to na pewno będziecie potrafili z tej książki wyciągnąć dużo fajnych wniosków (bo ich tu oczywiście nie brakuje) 😊 Ja po prostu mam wrażenie, jakbym wyszła z bardzo długiego kazania i oprócz kilku ciekawych przemyśleń, nie znalazłam w niej tego, czego początkowo oczekiwałam

• Poradniki
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Do szczęścia przez łzy. Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój