Czarka

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-08566-4
espeja

Czarka - pierwsza książka tego cyklu - opowiada o początkach przyjaźni między Irenką i malutką panterą, która uciekła z cyrku. Dziewczynka przygarnęła zwierzątko przekonana, że znalazła bezdomnego kotka. Pełna napięcia akcja, w której przeplatają się różne wątki, coraz to poszerza się krąg bohaterów, wciąga i sprawia, iż losy pantery i jej opiekunki stają się ważne i bliskie każdemu czytelnikowi. Dalsze przygody i perypetie Czarki opisane zostały w kolejnych tomach cyklu: "Wakacje z Czarką", "Irka, Czarka i Niezdara", "Z Czarką w cyrku", "Z Czarką w rejs".
Ilustrowała: Hanna Czajkowska.

Roman Dłużniewski | 2017-06-24

Urocza książeczka!! Mała dziewczynka znajduje malutkiego czarnego kotka. Postanawia się nim zaopiekować. Malutki kotek rośnie i okazuje się zbiegłą z cyrku czarną panterą. Dla dzieciaczków, ale nie tylko. Dorośli również mogą sobie podarować odrobinę zapomnienia.

Doracy | 2016-06-11

Moja ukochana książka. Ach jak to cudownie, że od zawsze uwielbiałam czytać, dzięki czemu nie ominęły mnie uczucia jakie mogą towarzyszyć tylko dzieciom przeżywającym przygody wraz z bohaterami książki. Potem do książek dzieciństwa już nie da się wrócić i wywołać te same wrażenia. Jeśli więc przegapiłaś właściwy moment – to nie dowiesz się co czułam gdy wraz ze zgrają dzieciaków ukrywałam Czarkę i martwiłam się co będzie dalej. Irka ma lat 10 na początku książki, więc myślę że potencjalny czytelnik powinien mieć też coś koło tego, choć ja nieźle się też bawiłam czytając swojej córeczce, ale to już nie to samo. Polecam niekoniecznie fanom kotów, bo jak przeczytasz – i tak się nim staniesz.

Anastazja | 2014-09-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Cudowna książka! Skierowana do młodszych czytelników, ale tych duchem, bo wiek się tu nie liczy! Po nią niech sięga każdy który umie marzyć, nie jest obojętny i wierzy,że wszystko może się zdarzyć! Ta książka nie pozostawi Cię obojętnym, będziesz się śmiał, płakał i złościł. Dziewczynka i jej ukochany "kotek" zrobią z Ciebie bardzo dobrą osobę jeśli dasz im szansę. Zwrócą uwagę na co dziś zwraca się rzadko. Przeczytaj, zobacz co to?! Szalenie polecam!

mandżuria | 2012-02-11

Czytałam tę książkę lata temu, będąc jeszcze w drugiej bodajże klasie szkoły podstawowej. Do tej pory pamiętam tę historię i bardzo miło wspominam - a po niej przeczytałam morze książek. Tak więc coś ta pamięć i sentyment znaczą. Polecam dla małych czytelników!

Ahhh :D Jak będę miała córkę, to też jej dam "Czarkę" do przeczytania, tak jak mi moja mama. Podejrzewam, że to moja pierwsza książka poważniejszych rozmiarów (choć jakby zastosować czcionkę zwykłej wielkości okazałoby się pewnie, że wcale taka długa nie jest).

Lena | 2010-10-26

TO się nazywa moja książka z dzieciństwa ( jakże wspaniała książka)

Armida | 2015-07-13

Książka mojego dzieciństwa! Babcia mi ją czytała na wakacjach.

Nat | 2018-04-06
Przeczytana: 08 października 2003