Czarka

Ludwika Woźnicka Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Irka i Czarka (tom 1) literatura dziecięca
2020-07-15
1984-01-01
9788382030167
Nowa Baśń
Irka i Czarka (tom 1)
literatura dziecięca
2020-07-15
9788382030167

Główną bohaterką książki jest dziesięcioletnia dziewczynka – Irka. Któregoś razu spotyka małą kotkę, którą postanowiła się zaopiekować. Wraz z bratem decyduje, że zwierzę będzie się wabić Czarka. W tym samym czasie z cyrku ginie pantera.

Pierwsze wydanie książki było w 1961 roku. Obecnie je zmieniono. Wydana w nowej wersji pozycja zyskała nowe życie. Okładka bardzo...

Kiedy to było?! Ponad 50 lat temu, a pamiętam radość bohaterki gdy znalazła Czarkę i jej dramat związany z rozstaniem.

Urocza książeczka!! Mała dziewczynka znajduje malutkiego czarnego kotka. Postanawia się nim zaopiekować. Malutki kotek rośnie i okazuje się zbiegłą z cyrku czarną panterą. Dla dzieciaczków, ale nie tylko. Dorośli również mogą sobie podarować odrobinę zapomnienia.

Moja ukochana książka. Ach jak to cudownie, że od zawsze uwielbiałam czytać, dzięki czemu nie ominęły mnie uczucia jakie mogą towarzyszyć tylko dzieciom przeżywającym przygody wraz z bohaterami książki. Potem do książek dzieciństwa już nie da się wrócić i wywołać te same wrażenia. Jeśli więc przegapiłaś właściwy moment – to nie dowiesz się co czułam gdy wraz ze zgrają...

Książka mojego dzieciństwa! Babcia mi ją czytała na wakacjach.

Cudowna książka! Skierowana do młodszych czytelników, ale tych duchem, bo wiek się tu nie liczy! Po nią niech sięga każdy który umie marzyć, nie jest obojętny i wierzy,że wszystko może się zdarzyć! Ta książka nie pozostawi Cię obojętnym, będziesz się śmiał, płakał i złościł. Dziewczynka i jej ukochany "kotek" zrobią z Ciebie bardzo dobrą osobę jeśli dasz im szansę. Zwrócą...

Czytałam tę książkę lata temu, będąc jeszcze w drugiej bodajże klasie szkoły podstawowej. Do tej pory pamiętam tę historię i bardzo miło wspominam - a po niej przeczytałam morze książek. Tak więc coś ta pamięć i sentyment znaczą. Polecam dla małych czytelników!

Ahhh :D Jak będę miała córkę, to też jej dam "Czarkę" do przeczytania, tak jak mi moja mama. Podejrzewam, że to moja pierwsza książka poważniejszych rozmiarów (choć jakby zastosować czcionkę zwykłej wielkości okazałoby się pewnie, że wcale taka długa nie jest).

TO się nazywa moja książka z dzieciństwa ( jakże wspaniała książka)

• Dzieciństwo
  • Literatura polska