Lot srebrnej kuli

Okładka książki Lot srebrnej kuli Ludwika Woźnicka
Okładka książki Lot srebrnej kuli
Ludwika Woźnicka Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Polska Proza Współczesna fantasy, science fiction
Polska Proza Współczesna
Lot srebrnej kuli
Państwowy Instytut Wydawniczy
1984-01-01
1984-01-01
zbiór opowiadań

W książce znajdziemy jedenaście opowiadań, z czego kilka związanych jest z procesami o czary, kilka innych to natomiast opowiadania fantastyczne o różnej tematyce, pozostające jednak w sferze świata "realnego". Odnajdziemy tu odrobinę egzotyki, jako że mimo polskiej autorki, fabuła niektórych opowieści toczy się w Niderlandach czy też Japonii. W paru historiach pojawia się motyw trądu. Ogólnie rzecz biorąc, opowiadania są dość zróżnicowane, zachowują jednak wspólne cechy, stanowią spójny zbiór. Osobiście do gustu najlepiej przypadły mi ,,'Małe jest piękne', czyli Uroki miniaturyzacji", ,,Żona dla samuraja" i "Prawdziwa i poświadczona historia o Aniele Niebieskim, który przeleciał nad miastem Arne".

Ciekawy zbiór opowiadań. Książka, mam wrażenie kompletnie zapomniana, choć nie rozumiem dlaczego. Pomysły dobre, zwłaszcza w opowiadaniu "Uroki miniaturyzacji". Uważam, że warto byłoby tą książkę przypomnieć w świadomości polskiego czytelnika.

• Różne stwory fantastyczne (inne niż w pozostałych grupach)
  • 📣 Ach! Moja kolekcja
  • Poszukuję
  • ***Posiadam***
  • Science-fiction, fantastyka

Dodaj cytat z książki Lot srebrnej kuli