Zimne dni

Okładka książki Zimne dni Jim Butcher
Okładka książki Zimne dni
Jim Butcher Wydawnictwo: Mag Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 14) fantasy, science fiction
Akta Harry'ego Dresdena (tom 14)
Cold Days
Mag
2020-02-28
2020-02-28
2012-11-27
Anna Studniarek-Więch

Kolejny bardzo fajny tom przygód Harrego Dresdena. Butcher niesamowicie dobrze trzyma poziom swoich książek i ten tom - podobnie jak poprzednie - nie zawodzi. Dzieje się, są wielkie reveale, przetasowania i niespodziewane zwroty akcji. Warto było przeczytać!

Harry nie zawodzi. Książka trzyma poziom poprzednich tomów. Jest dziko, zaskakująco i z mnóstwem nadnaturalnych postaci - tym razem naprawdę bliżej poznamy "rodzinkę" Lata i Zimy.

Jak dla mnie fascynujące jest to, że autor przez 14 tomów trzyma poziom. Owszem. Bywają w tej serii wzloty i upadki, ale nadal jest to całkiem niezła rozrywka.

Harry Dresden kolejny raz ratuje świat. Chociaż mam słabość do tej serii i oceniam kolejny tom bardzo dobrze, to ciężko nie zauważyć schematu, który robi się coraz bardziej powtarzalny. Dostajemy znów więcej fajerwerków i wybuchów, więcej nieprawdopodobnych stworzeń i przeciwników, których mniej lub bardziej epicko pokonuje nasz mag-detektyw, fabuła znów pędzi na złamanie karku, co sprawia, że powoli każdy kolejny tom zaczyna być pod tym względem nużący.
Niemniej czyta się to nadal bardzo dobrze i książka szybko wciąga. Momentami szczerze się uśmiałam i ponieważ autor nadal potrafi zaskoczyć - polecam ten tom fanom serii. Ale mam wrażenie, że potencjał tej serii powoli się wyczerpuje. Oby nie, zobaczymy co będzie w kolejnym ;)

Co tu się działo! Intryga, zwroty akcji, humor... nic dodać nic ująć. Bawiłam się wyśmienicie. Zakończenie jest obłędne. Jeden z najlepszych tomów serii.

Im Harry jest mocniejszy tym jest słabszy. Zyskał mega moc, że aż piorą go lekko krasnale. Ogólnie gówniana fabuła i płytka. Seria zmierza kursem ku dnu Niespójne i nielogiczne a nawet głupie. Czekam jeszcze na Harrego na atlantydzie oraz w kosmosie.

Wraca na lepsze

Wraca na lepsze

Na półkach: , , , , , ,

Dresden mimo wszystkich kłód rzucanych pod nogi dalej chce ratować świat. Nawet jeśli ma dokonać niemożliwego i walczyć z tymi co byli wcześniej jego sojusznikami. Kolejny tom, a fabuła dalej składa się w jedną całość. Dodając nowe wątki i postacie. Kolejne nowe fakty na temat tajemniczej siły zła chcącej pokonać dobro. Odkryjemy czym jest tajemnicza wyspa. A na końcu wszystko wywraca się do góry nogami. Czasami nie wiem co jeszcze może się w tym uniwersum wydarzyć, a autor mnie potrafi zaskoczyć. Starzy bohaterowie wracają, nowi się ujawniają. Nie ma czasu na nudę. Czas ratować świat.

Wykiwał śmierć i anioły, ale nie Mab. Jak się jest Rycerzem Zimy to ma się swoje obowiązki. Nawet jeżeli jednym z nich jest zabicie Mave, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Albo Wyspy. Tak się ratuje świat.

Czternasty tom cyklu i nadal interesująco. To jest jednak dla mnie pewien fenomen, że wciąż zarywam nocki, żeby skończyć kolejną część o przygodach maga z Chicago :)

Jak do tej pory najbardziej pokręcona część cyklu z pewnym twistem

Jak do tej pory najbardziej pokręcona część cyklu z pewnym twistem