Przygody małego duchołapa

Okładka książki Przygody małego duchołapa Aneta Jadowska
Okładka książki Przygody małego duchołapa
Aneta Jadowska Wydawnictwo: Sine Qua Non Seria: SQN Originals literatura dziecięca
literatura dziecięca
SQN Originals
Sine Qua Non
2019-11-27
2019-11-27
dla dzieci duchy fantastyka duchołap

Okładka książki Cztery żywioły magii Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz
Cztery żywioły... Aneta Jadowska, Mar...
SQN Charytatyw... Andrzej Betkiewicz,...

Bardzo przyjemny komiks dla dzieci pomimo tego, że o śmierci. Dzieckiem już nie jestem, ale mnie zauroczył. Rysunki cudne. Aczkolwiek byłam w szoku że to komiks, myślałam że to krótka książeczka dla dzieci.

miała być na prezent ale że nie byłam pewna jak zaaraguje otoczenie komiks został u mnie... sama też mam mieszane odczucia mimo że kocham autorkę, ale trudno mi tu wyobrazić sobie grupę docelową

„ Przygody małego duchołapa”

Jest to pozycja przeznaczona dla dzieci napisana przez Anete Janowską. Ja co prawda dzieckiem już nie jestem, ale i tak z przyjemnością sięgnęłam po tę pozycję.

Jest to komiks, który opowiada o Piotrusiu, który pewnego dnia spotyka dwa duchy i postanawia się z nim zaprzyjaźnić. Chłopiec bardzo dobrze się dogaduje z nowymi przyjaciółmi, lecz z biegiem czasu duchy chcą skrzywdzić bliską chłopcu osobę.

Dawno nie zachwycił mnie żaden komiks tak bardzo tak ten. Chodź historia, jest prosta i krótka to łapie za serce. Po mimo że świat pokazany w książce, jest magiczny to cała historia ,odnosi się do życia realnego co jest wspaniałe, aby pokazać małemu czytelnikowi przykrą stację, która często dzieje się w życiu i nie wiem jak sobie z nią poradzić.

Wiek książki: 2+
Wydawnictwo: SQN

„ Przygody małego duchołapa”

"Przygody małego duchołapa" to komiks dla dzieci, w którym za scenariusz odpowiada Aneta Jadowska, a za rysunki Magdalena Babińska. Należy on do uniwersum Thornu i opowiada o małym Witkacym.

Nie mam o tej pozycji zbyt wiele do powiedzenia. Na pewno nie jestem też grupą docelową, bo nie czytałam jeszcze trylogii Witkacego i lat troszkę za dużo na karku. Jest to na pewno urocza historyjka z morałem dla dzieci, ale nie powiedziałabym, że jakoś bardzo odkrywcza lub porywająca.

Komiks czyta się błyskawicznie przez duże literki, chociaż aż tak duży format był dla mnie średnio poręczny.

Piotruś jest zdecydowanie uroczym chłopcem i podziwiałam jego matkę za bezgraniczne pokłady cierpliwości. Mam tylko wrażenie, że jego przeszłość tutaj przedstawiona lekko się gryzie z tym, co było napisane w pierwszym tomie serii o Dorze, ale może to tylko takie wrażenie i w jego trylogii całość jest jakoś sensownie poskładana do kupy.

Rysunki Magdaleny Babińskiej są w porządku, ale nie zachwycałam się nimi przesadnie. Zdecydowanie wolę jej ilustracje do książek, chociaż nie da się ukryć, że te pasują do grupy docelowej i powinny przypaść dzieciom do gustu.

Nie jestem pewna, czy komiks polecam. Jeśli macie możliwość, to na pewno zapoznanie się z nim powinno być miłą przygodą, ale cena okładkowa jest zdecydowanie zabójcza. Szczególnie, że jest to SQN Orginals, więc poza sklepem wydawnictwa praktycznie niedostępny.

Komiksy to nie moja bajka, ale ten akurat mi się spodobał historia oraz kreska.

Nie chce Wam za dużo zdradzać ponieważ komiks jest krótki. Powiem tylko że opowiada o chłopcu, który widzi duchy. To powinno Was zachęcić do sięgnięcia po niego.

Komiksy to nie moja bajka, ale ten akurat mi się spodobał historia oraz kreska.

Zazwyczaj nie czytam komiksów. Na mojej półce czeka na mnie sporo komiksów Star Warsowych pożyczonych od @anczyta ale jakoś jeszcze nie znalazłam chęci, by do nich zajrzeć. A jednak, gdy tylko przyszło do mnie zamówienie z komiksem A. Jadowskiej od razu zaczęłam czytać.

Przygody małego duchołapa to komiks dla dzieci o tym, jak to było z tymi duchami kiedy Witkacy był małych chłopcem. Jest to opowieść o jego pierwszej przyjaźni z duchami i pierwszych poważnych zadaniach. Polecam komiks dla wszystkich, którzy uwielbiają Witkacego.

Ilustracje do komiksu namalowała oczywiście niezrównana Magdalena Babińska, która rysowała ilustracje także do innych książek Jadowskiej. Bardzo podoba mi się klimat tych rysunków. Myślę, że spodobają się też młodym czytelnikom.

Super.

Super.

Na półkach: , , , , , ,

Przyjemny mini komiks.
Zupełnie nie spodziewałam się, że jest to opowieść w formie komiksu, byłam święcie przekonana, że jest to może i krótka, ale książka. Liczyłam, że ta historia będzie też bardziej rozbudowana, ale mimo wszystko było to naprawdę przyjemne i przede wszystkimi szybkie do czytania.
Już nie mogę się doczekać czytania szamańskiej serii!

Przyjemny mini komiks.
Już nie mogę się doczekać czytania szamańskiej serii!

Aneta Jadowska znowu stworzyła coś niesamowitego – tym razem jeszcze mocniej połączyła siły z równie niesamowitą Magdą Babińską, czego owocem są „Przygody małego duchołapa”. To przeuroczy komiks, który pokochają zarówno dzieciaki, jak i dorośli.

Cudowne ilustracje, mądre dialogi, zapadająca w pamięć historia i ogrzewające serce zakończenie – to wszystko (i jeszcze więcej) znajdziecie w tej książce!

Dla fanów Thornverse jest to pozycja absolutnie obowiązkowa!

Dawno nie zachwycił mnie żaden komiks tak bardzo jak ten!!!!! Jest obłędny - począwszy od jakże przecudownych, realistycznych, a jednak magicznych ilustracji Magdaleny Babińskiej (zakochałam się ❤),po fabułę, kreacje bohaterów, humor, wzruszenia oraz smutek w odpowiednich proporcjach, skończywszy...

Nie traćcie czasu, wejdźcie w posiadanie. Prawdziwa perełka, choć przyznam, że jak to zwykle komiks, do tanich nie należy 😬
Wstyd przyznać, przeleżał w biblioteczce, prawie rok, od 24. XII, jako że taki sobie wybrałam 🎁 dla siebie pod 🎄😁
BARDZO ZACNY PREZENT, dodam ❤💜💙🧡💛💚

Nie traćcie czasu, wejdźcie w posiadanie. Prawdziwa perełka, choć...

• Komiks

Aneta Jadowska Przygody małego duchołapa Zobacz więcej