Układ idealny

Okładka książki Układ idealny Emilia Szelest
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Układ idealny
Emilia Szelest Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Weronika Kardasz (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Weronika Kardasz (tom 2)
Wydawnictwo Kobiece
2020-02-26
2020-02-26
gang handel ludźmi literatura polska niebezpieczeństwo romans romans sensacyjny spotkanie uczucie

Bohaterowie których uwielbiam z każdą kolejną stroną bardziej . Historia wciągająca aż trudno odłożyć książkę choć na chwilę

Kompletnie nie polubiłam bohaterów w tym tomie. Pod koniec miałam wrażenie, że cały czas czytam to samo. No i zachowanie Ewki było tak bardzo irytujące...

Kapitan Weronika Kardasz jest zastępcą szefa ABW i narzeczoną Przemka.
Łukasz "Loki" Trachman to policjant, mężczyzna z przeszłości bohaterki, którego ona teraz potrzebuje. Zawodowo oczywiście.
Proceder handlu ludźmi i bronią nieprzerwanie trwa. Ślad prowadzi na Podkarpacie do ludzi z gangu motocyklowego o nazwie "Bracia Peruna". Mężczyzna początkowo odmawia, ale w końcu się zgadza (okoliczności są zabawne).
Wysoki, przystojny, pewny siebie, denerwujący, ale ambitny, inteligentny i skuteczny. Wera w niego wierzyła. Rej nie znosił, czemu trudno było się dziwić?
Łukasz wyjechał do Przemyśla, motocyklem oczywiście. Nie byle jakim. Zamieszkał w wynajętym od pana Anatola mieszkaniu.
Od Wery dostał dosier najważniejszych członków Klubu Peruna:
Robert Wronkowski ps. Wrona prezes klubu/gangu. Julian Semeniuk ps. Mecek, prawnik, wiceprezes. Piotr Bereza ps. Szybki. Patryk Dziuba ps. Pocisk. Mariusz Janczak ps. Cichy. Paweł Czechowski ps. Pablo, sierżant klubu/gangu.
Pierwszy wieczór przyniósł nowe, wskazane znajomości oraz ... pobyt w szpitalu po uratowaniu młodej dziewczyny przed gwałtem. Ona okazała się ... córką szefa gangu. Ewa, nazywana przez niego " Bambi". Od tej pory spotykali się dośç często. W różnych okolicznościach. Między innymi dzięki temu "wkręcił się" do klubu. Zaczął pracować dla Wrony.
"Oby Perun nigdy nie przepołowił Cię swym grzmotem. A jego błyskawica niechaj zawsze rozjaśnia Ci drogę." - usłyszał na początek.
Kwestią czasu było, kiedy "coś" wydarzy się między nimi, choć było to zakazane odgórnie.
Anatol też go przestrzegał. A wiedział bardzo dużo o Braciach. Bohater miał z jego strony wsparcie (za sprawą Wery).
...
Nowa historia kryminalno-romantyczna, w której Weronika gra rolę drugoplanową. Ale świat przestępczości zorganizowanej cały czas ją zajmuje. Bo to jej praca i powołanie. I chociaż zdaje sobie sprawę, że nie wszystko może to bardzo się stara. Na tyle, na ile to możliwe. Z jakim skutkiem?
Praca pracą a uczucia uczuciami.
Tylko ... jak to pogodzić?
...
Posiadając już pewną wiedzę na temat bohaterów z tej odsłony serii ("Bieszczadzkie demony. Tom 3") słuchałam audiobooka z większym spokojem. Bo działo się tu niemało.
A epilog...
"Bratem Peruna" zostaje się na zawsze.

Kapitan Weronika Kardasz jest zastępcą szefa ABW i narzeczoną Przemka.

Nie zawiodłam się 2 tom tak dobry jak pierwszy.
Tylko okładka nieciekawa.

Nie zawiodłam się 2 tom tak dobry jak pierwszy.
Tylko okładka nieciekawa.

Warto było sięgnąć po ten cykl. Kolejna książka lepsza od poprzedniej. W drugiej części prym wiedzie Łukasz policjant wysłany przez Weronikę w Bieszczady. Zakończenie książki "wymusza" ;) natychmiastowe czytanie ostatniej części. Polecam, bo warto :)

Jak przy poprzedniej i ta mnie nie zawiodła. Książka wciąga od pierwszych stron I jak już się ją weźmie w rękę to nie można jej odłożyć.

Jak zwykle wysoki poziom.
Dla mnie rewelacja.

Jak zwykle wysoki poziom.
Dla mnie rewelacja.

Dobra , wciągająca , ciekawa jestem kolejnej części.

Dobra , wciągająca , ciekawa jestem kolejnej części.

Bardzo wciągająca seria. Książka idealna dla fanów Pauliny Świst. Historia, która pochłania Cię od samego początku.

Książka „Układ idealny” jest drugim tomem serii o Weronice Kardasz, jednak ona, jak i jej partner - Przemysław odgrywają w tej części role drugoplanowe, co - muszę przyznać - bardzo mnie zdziwiło. Sądziłam, że będą brali czynny udział w akcji i to wokół nich wszystko będzie się działo. Jednak w tej książce poznajemy zupełnie nowych bohaterów – Łukasza oraz członków gangu motocyklowego - braci Peruna. Każda z tych osób jest inna, ma zupełnie inny charakter, a mimo to nie da się ich nie lubić. Mają w sobie coś takiego, że od razu zyskują ogromną sympatię czytelnika. Choć z początku brakowało mi uczestnictwa Weroniki, to Ewa - córka szefa gangu - swoim charakterem i postępowaniem skutecznie wynagradza nieobecność Wery.

Ta książka łączy w sobie elementy kryminału, romansu i obyczajówki. To połączenie zostało bardzo dobrze przedstawione przez autorkę. Nie ma tutaj przewagi jednego gatunku nad drugim – jest równowaga.

Ta część zdecydowanie bardziej mi się podobała niż poprzednia. Przede wszystkim dlatego, że tutaj akcja toczy się o wiele wolniej, co pozwala na dobre wkręcić się w wydarzenia. Tak, jak w pierwszej części - nie zabrakło tutaj mocnego słownictwa (czasami było go aż za dużo, ale taki urok „gangsterskich” książek) i momentami brutalnych opisów.

Motyw działania „pod przykrywką” bardzo przypadł mi do gustu, tak samo jak przedstawianie wydarzeń z kilku perspektyw w jednym czasie. To, co zasługuje na ogromną pochwałę, to właśnie bardzo płynne przechodzenie pomiędzy kilkoma bohaterami – w jednej linijce jest ukazana perspektywa jednego bohatera, a w drugiej jest idealne przejście do perspektywy kolejnej osoby. Dzięki temu czytelnik ma o wiele szerszy obraz na przedstawione wydarzenia.

Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, kompletnie się nie spodziewałam takiej akcji na samym końcu książki! Muszę przyznać, że dzięki temu od razu sięgnęłam po kolejną część, by jak najszybciej poznać rozwiązanie! Uwielbiam takie zachęcenie czytelnika do poznania dalszych losów bohaterów.