Układ idealny

Patronat LC
Emilia Szelest Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Weronika Kardasz (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Kobiece
gang handel ludźmi literatura polska niebezpieczeństwo romans romans sensacyjny spotkanie uczucie
Weronika Kardasz (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller

Oo całkiem fajna. 7/10
Jak na polskie realia całkiem fajna książka. Tereny i legendy zgrabnie wplecione. Porządna książka warta przeczytania.

Emilia Wituszyńska,autorka "Niebezpiecznej gry", powraca jako Emilia Szelest z "Układem idealnym". W "Układzie" widać pracę nad warsztatem pisarskim. Jest ostrzej, niz w "Niebezpiecznej grze", bardziej dramatycznie. Ta wersja cyklu podoba mi się o niebo bardziej niż poprzednia- niby ostra, ale infantylna i przesadnie ugrzeczniona.

Nie zachwyciła mnie ta książka. Jeśli wpisać to pod kryminał, to wypada dość kiepsko. Wątek kryminalny dość ubogi. Czekałam na jakieś rozwinięcie aż do ostatniej strony ale okazało się, że nie było na co czekać. Dam szanse ostatniej części, ponieważ pierwsza książka z serii, była zdecydowanie lepsza.

"Ty związałaś się z aktorem, którego chroniłaś, a ten lata za córką przestępcy! Układ idealny nie ma co!"
"Można być obojętnym na podszepty serca, Można ignorować drugą osobę, próbować z tym walczyć, ale uczucia zawsze wygrywają, są silniejsze od głosu rozsądku "

Kontynuacja niebezpiecznej gry. Dalsze losy Wery- pani Kapitan, zastępcy szefa ABW i Przemka niebawem jej męża....

Na półkach: , , , , ,

Tutaj akcja się rozkręca, bardzo polubiłam Ewę choć nie podoba mi się to, że traktują ją jak 15-latkę. Łukasz też całkiem przyjemny. Polecam

To jest naprawdę dobra seria autorki. Cieszę się, że natrafiłam na twórczość Pani Emilii.
Postacie wykreowane w 100%. Z charakterem, ale też nie przesadzone. Czarny humor również jest.
Akcja płynna i wciągająca.
Pochłania się tę książkę w mgnieniu oka.
Sięgam po kolejną, ostatnią niestety część.
Konkurencja dla Pauliny Świst? Myślę że niekoniecznie, obie autorki mają po...

Jedna z moich ulubionych serii, mojej mamy zresztą też. Trylogia o Weronice (a także Przemku-Remku, Łukaszu-Lokim i pyskatej Ewci) to Niebezpieczna gra, Układ idealny oraz Ryzykowny wybór spod pióra Emilii Szelest. Zapraszam na moją opinię podzieloną na dziesięć powodów, dlaczego KONIECZNIE musicie przeczytać te pozycje!

1. Postaci

Pierwszy z największych plusów serii to...

Tym razem Weronika jest zastępczynią szefa ABW. Planuje niebiezpieczną akcję rozbicia grupy przestępczej, którą podejrzewają o handel ludźmi. Pomóc ma jej w tym Łukasz, były Weroniki.
Wyjeżdża do Przemyśla i rozpoczna swoją akcję. Niestety niedługo potem poznaje córkę szefa gangu, Ewę. Przez nią wszystko staje się trudniejsze. Dziewczyna jest bardzo atrakcyjna i od samego...

Na półkach: , , , , ,

Bardzo polubiłam Łukasza i Ewę. W szczególności Łukasz nie jest tak przesłodzony jak Przemek. Dużo akcji, gang motocyklowy, mafia, przemyt ludzi i w odpowiedniej dawce romans i seks. Jak dla mnie część dużo lepsza jak pierwsza.

Aż nie idzie się oderwać od lektury. Szybkie motocykle, bracia, zakazany owoc. Bo to co zakazane kusi bardziej. Ah ten Loki... I jeszcze to zakończenie.. Nie da się nie sięgnąć po 3 część. Dla samej nawet ciekawości co się stało.

Dyskusje

• 2020