Układ idealny

Okładka książki Układ idealny Emilia Szelest Patronat LC
Okładka książki Układ idealny
Emilia Szelest Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Weronika Kardasz (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Weronika Kardasz (tom 2)
Wydawnictwo Kobiece
2020-02-26
2020-02-26
gang handel ludźmi literatura polska niebezpieczeństwo romans romans sensacyjny spotkanie uczucie

Ok dobrze się czyta

Ok dobrze się czyta

Ta część lepsza nieco, bo wreszcie facet męski, za to Ewa... matko... rozkapryszona i irytująca, no i fabuła super.

Szybka akcja, konkretnie i na temat. Wciągająca od początku do samego końca.

Szybka akcja, konkretnie i na temat. Wciągająca od początku do samego końca.

Tym razem w książce poznajemy Lokiego, czyli Łukasza Trachmana (mam słabość do tego imienia 🙈), który okazuje się być byłym chłopakiem Wery. Kiedyś łączyła ich namiętność, teraz potrzeba adrenaliny. Za namową Kardasz, Łukasz udaje się do Przemyśla gdzie za zadanie ma wejść w szeregi klubu motocyklowego, bracia Peruna. Nie wie o jednym - zadanie okaże się trudniejsze niż zakładał a wszystko skomplikują....uczucia 🙈 Początek książki rozkręca się powoli, ale już na wstępie jesteśmy zaciekawieni. Tym razem mamy innych bohaterów więc i historia ma inny charakter, choć gdy na scenie pojawia się Bambi robi się ekscytująco😈 Napiecie czuć już na samym początku co bardzo mi się podoba, jednak największą robotę robi tu przede wszystkim klub motocyklowy i jego członkowie 🙉 Zasady, tradycje i motto klubu plus jego członkowie robią w tej części największą robotę -ja byłam zafascynowana 🤩 Akcja po części dzieje się w Przemyśli, po części w Ukrainie i tutaj uwaga - czas jest jaki jest, więc jeśli ktoś nie czuje się na siłach, może lepiej niech narazie zrezygnuje 🙄 Nie dzieje się tam nic specjalnego, ale sam fakt, że akcja odbywa się w tym kraju może sprawić, że zamiast się oderwać od złych myśli, jeszcze je wywoła 🙈 Mnie to nie przeszkadzało, chętnie poznawałam ten kraj nie tylko z perspektywy gruzów 🥺 Całość trzyma nas w napięciu, bohaterowie są różnorodni co sprawia, że każdego z nich pokochacie od razu 🥰 Są momenty wzruszenia zwłaszcza jedna chwila, śmiechu, akcji rodem z filmów sensacyjnych i namiętności rozpalającej zmysły i przyprawiający o rumieńce - Łukasz ma to coś w sobie 🥺🥵
Zdaję sobie sprawę, że książki te Emilia pisała dawno, przez co ja tak jakby się cofam ale juz wtedy miała ona w swoim piórze to coś, co nie pozwala nam się oderwać🤩
Polubiłam Ewkę, dziewczyna jest młodsza wersją Wery ci jest piękne i straszne jednocześnie, dwie takie same kobiety w jednym miejscu nie wróżą niczego dobrego 🤣
Zakończenie - no tutaj musze przyznać, że się wkurzyłam, no musiałam...sięgnąć od razu po kolejny tom🙈 O ile pierwszy tom skonczył się spokojnie, o tyle drugi zostawia nas z pustką którą natychmiast chce się wypełnić 🙉 Współczuje tym, którzy czytało na bieżąco i musieli oczekiwać, ja miałam ten przywilej i zaczęłam od razu kolejny 🤣
Fajna historia łacząca wątek kryminalny z romansem, jest ogień i jest akcja - to co lubię najbardziej 🤩

Świetna, bardzo wciągająca lektura. Nieszablonowa historia.
Polecam!

Świetna, bardzo wciągająca lektura. Nieszablonowa historia.
Polecam!

Dobra. Wciągająca.

Dobra. Wciągająca.

„Układ idealny” to kontynuacja losów Weroniki Kardasz i Przemka Reja, ale ci bohaterowie grają w tej opowieści raczej drugoplanowe role. Na pierwszy plan wysuwa się postać Łukasza Trachmana (dla znajomych Loki), który niegdyś był związany z Weroniką. To typowy imprezowicz i podrywacz. Nie zgadniecie gdzie pracuje! Uwaga – jest policjantem. 😊

Weronika ma dla niego misję. Loki ma wtopić się szeregi klubu (gangu) motocyklowego Braci Peruna i go rozpracować. Do tego zadania ABW koniecznie potrzebuje świeżej twarzy, a dodatkowo osoby znającej się na rzeczy i przede wszystkim kogoś, kto umie jeździć na motocyklu. Pasuje idealnie! Mężczyzna podejmuje rękawice i już w pierwszych dniach zupełnie nieświadomie ratuje życie córce prezesa klubu. Jak skończy się ta historia? Hm… niczego Wam nie zdradzę! 😉

Miła, lekka i przyjemna lektura. Idealna, jeśli chcesz się oderwać od czegoś cięższego. Z pewnością więcej razy będziesz się śmiał niż łapał za głowę i pytał „o co tu chodzi?”. Książka łączy w sobie elementy kryminału, romansu i obyczajówki, ale to akurat fajne połączenie. Porównując do poprzedniej części, zdecydowanie wolniej toczy się akcja, nie ma tu „ostrej gry”, jest znacznie spokojniej. Czyta się szybko, bo tak jak wspomniałam ta lektura jest naprawdę lekka.

Weronika ma dla niego misję....

Gdy nie to ze mialam 3 część pierwsza ręką to bym się wściekła :) jak pierwsza część, może nie jest idealna ale ma w sobie coś takiego, że nie idzie się oderwać :)

Bardzo mi się podoba ta historia, pierwsza książka mnie "kupiła", kolejna też, czytam trzeci tom, polecam! Styl autorki bardzo mi się podoba :)

Może być, choć już trochę za dużo takich powieści. Muszę zrobić przerwę w kryminałach, a
szczególnie w kryminałach z laskami.

szczególnie w kryminałach z laskami.