The Sinner

Okładka książki The Sinner J.R. Ward
Okładka książki The Sinner
J.R. Ward Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 18) fantasy, science fiction
Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 18)
Simon & Schuster
2020-03-24
2020-03-24
9781501195099
wampiry romans

Rewelacyjny tom ! Dzieje się duuuuuuzo! Jest akcja, jest namiętność i zar! Polecam

2056

THE SINNER było ekscytujące, trzymające w napięciu, serdeczne i romantyczne oraz pełne bajecznej dynamiki, którą uwielbiam w tej serii. Fantastyczna mieszanka starego i nowego.
Syn jest jednym z Bandy Drani, który dołączył do Bractwa w wojnie przeciwko glymerii i Omedze. Jest niebezpiecznym mężczyzną o śmiertelnej reputacji, która jest bardzo zasłużona, potajemnie spędza wolny czas na dorabianiu jako zabójca, a jego najnowszym celem jest zadziorna młoda reporterka, która zajęła się bardzo niebezpieczną sprawą.
Jo Early pojawiła się już w kilku wcześniejszych książkach. Jest reporterką, która bardzo interesuje się zjawiskami nadprzyrodzonymi, ale ponieważ KTOŚ konsekwentnie wymazuje jej pamięć za każdym razem, gdy natknie się na coś interesującego, nie pamięta większości z tego, co widziała. Jest także mieszańcem u progu przemiany i chociaż wie, że nie czuje się dobrze, nie ma pojęcia, co się właściwie z nią dzieje.
Kiedy Syn i Jo się spotykają, pojawia się natychmiastowa iskra. Syn jest nią oczarowany i nie ma mowy, żeby był w stanie skrzywdzić kobietę, którą bardzo szybko zaczyna uważać za „swoją”. Ich romans jest naturalny i szczery, choć oczywiście są tajemnice, które należy zachować, ale nie ukrywają tego, jak się czują, a ich historia miłosna jest cudownie słodka i seksowna, wydobywa delikatniejszą stronę Syna.
Oprócz ich związku w książce dzieje się wiele innych zdarzeń, ale są razem tak cholernie słodcy, a dla mnie najważniejszym wydarzeniem było, gdy Jo dowiaduje się czym jest Syn i jego przyjaciele i ona sama staje się częścią jego świata.
Tymczasem Butch żyje swoim przeznaczeniem jako Dhestruktor, powoli dziesiątkuje Reduktorów, a wraz z nim Pana Omegę. Ale czy uda mu się spełnić przepowiednię? Jakim kosztem? Naprawdę podobała mi się ta poboczna historia. Kocham Butcha jako postać i chociaż bardzo lubiłam widzieć go wciąż szczęśliwego i bardzo zakochanego w Marissie, to dynamika Butcha i V dała mi tak wiele radości. V jest moim ulubieńcem serii, a ja cholernie uwielbiam ich słowne utarczki, więc widząc ich razem drażniących się, przekomarzających i kłócących się, ale ostatecznie wspierających się nawzajem bez pytania, było niesamowitą ucztą.
Zachodzą duże zmiany, jeśli chodzi o wojnę, i pojawia się nowe zło, młodsza siostra Omegi, DEVINA. Zapowiada się bardzo interesująco, a biorąc pod uwagę spotkanie Deviny i Lassitera, jestem w pełni gotowa na to, co ma nadejść.
W tej książce jest kilka ważnych momentów i uwielbiam patrzeć, jak rozwija się historia. Byłam całkowicie uzależniona od początku do samego końca, a ten mały smakołyk na końcu sprawił, że serce moje zakuło ze wzruszenia i naprawdę uroniłam kilka łez szczęścia. Cóż za magiczna chwila!
Po 18 książkach i kilku nowelach wciąż jestem szaleńczo zakochana w tej serii. Jestem podekscytowana nowym kierunkiem i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, dokąd to wszystko zmierza.

Kolejna powieść z universum Bractwa Czarnego Sztyletu. Głównym bohaterem jest Syn, prawdziwy zabójca oraz Jo, którą poznaliśmy wcześniej, to dziennikarka szukająca wampirów. Jej blog napsuł sporo krwi bractwu i dostarczył pracy Vredhnemu.
W Caldwell ktoś brutalnie morduje ludzi... tak zaczyna się intryga. Ale kto jest mordercą? Spełnia się przepowiednia. Spełnia się wizja V, krzyż uratuje Butcha. Ale nie ten, o którym myślałam:)
Zachęcam fanów do przeczytania. Uwielbiam powieści z tego cyklu paranormal romance.

Nawet nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo tęskniłam za Bractwem Czarnego Sztyletu, póki nie zabrałam się za najnowszy tom serii. Wow, to już 18! Można pomyśleć, że to już odgrzewane kotlety, że ileż można... Otóż MOŻNA! I po skończeniu ja chcę JESZCZE, JESZCZE, JESZCZE!!!
Jedyny zarzut jaki mam to za mało było Lassitera i przekomarzania się Braci, ale kurcze jak ta kobieta pisze... Takie napięcie zbudowała, że w kulminacyjnym momencie łzy leciały mi ciurkiem i myślałam, że zawału dostanę. Pani Ward pięknie pisze o uczuciach, o relacjach, nawet psychopatycznego mordercę potrafiła w taki sposób opisać, że ma się go ochotę przytulić. Autorka nie boi się poruszać ciężkich, trudnych tematów i tak dobrze wplata je w akcję, że nie ma się wrażenia przytłaczania.

Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

• Wampiry/Czarownice/Kosmici/Fantastyka

Dodaj cytat z książki The Sinner