Lover Reborn

Cykl: Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 10)
Wydawnictwo: NAL
angielski
ven_detta

Ever since the death of his shellan, Tohrment has been unrecognizable from the vampire leader he once was. Physically emaciated and heartbroken beyond despair, he has been brought back to the Brotherhood by a self-serving fallen angel. Now, fighting once again with ruthless vengeance, he is unprepared to face a new kind of tragedy. When Tohr begins to see his beloved in his dreams—trapped in...

When Tohr begins to see his beloved in his dreams—trapped in a cold, isolated netherworld far from the peace and tranquillity of the Fade—he turns to the angel in hopes of saving the one he has lost. But because Lassiter tells him he must learn to love another to free his former mate, Tohr knows they are all doomed....

Except then a female with a shadowed history begins to get through to him. Against the backdrop of the raging war with the lessers, and with a new clan of vampires vying for the Blind King’s throne, Tohr struggles between the buried past and a very hot, passion-filled future…but can his heart let go and set all of them free?

źródło opisu: http://www.goodreads.com

źródło okładki: http://www.goodreads.com

Seria nadal trzyma się poprzedniej tematyki Rasy, Reduktorów itd..
Wydaje mi się jednak ,że czas kończyć tę serię.
Niby wątkiem głównym jest Thortur i NieMa, ale jest tyle przerywników iż wydaje się że staje się wątkiem pobocznym. Bohaterowie sami nie wiedzą do końca czego chcą, a dodatkowo pojawia się kłótnia Johna i Xhex. No cóż jest ona w ich przypadku bardzo prawdopodobna, ale jednocześnie potrzebna jak koszula w dup*ie. Mnogość tego wszystkiego wprowadza chaos i przyznam szczerze, że byłam dość zmęczona po jej przeczytaniu.
Jednocześnie jednak wciągnęłam się po raz kolejny w cudowny, mroczny i erotyczny klimat świata w jaki wprowadza nas J.R. Ward. Nie żałuje przeczytania tej pozycji ;)
Autorka w tej części robi sobie przygotowanie do ostatniej już książki o Bractwie, która będzie zupełnie różna od poprzednich. W każdym razie tego się spodziewam ,gdyż będzie o Blash'u i Kill'u. Już nie mogę się jej doczekać ^_^

Disaster | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Krótko, zwięźle i na temat tym razem będzie. W tej części najbardziej spodobało mi się zakończenie, przy którym z radości się popłakałam, aż dziwne bo mnie do łez doprowadzić jest naprawdę nie łatwo. Uwielbiam Lassitera i cudownie byłoby przeczytać część poświęconą tylko temu aniołowi. Parka Autumn i Tohr... hm, ujdzie. Kryzys związku John'a i Xhex nieco mnie momentami nudził. Poza tym nie ma zbytnio o czym pisać, niektóre tomy były o wiele lepsze od tego, ale ten również najgorszy nie był, z przyjemnością sięgnę po kolejny.

SilentAqua | 2014-05-12
Przeczytana: 12 maja 2014

Przez dużą część książki byłam niezadowolona. Wkurzali mnie na maksa bohaterowie. Tohr zachowywał się jak kompletny dupek, a Autumn była dla mnie zbyt uległa. Szlag mnie trafiał, gdy czytałam to przez większość powieści. Na dodatek jest to pierwsza część, która została przetłumaczona amatorsko, a nie przez profesjonalnego tłumacza i wydane przez wydawnictwo. Literówki i wszystko ogólnie strasznie mnie wkurzało. Jednak to co się stało pod koniec, było wprost epickie. Nie płakałam przy żadnej części bractwa, nawet przy Wiecznej Miłości, mojej ulubionej części o Zbihrze i Belli. W tej powieści było o wiele mniej erotyki oraz poczucia humoru. Ta część opowiada losy Tohrtura, który stracił swoją krwiczkę, Wellsie. Nic dziwnego, że ta powieść jest bardziej melancholijna i poważna. Jednak strasznie mi się podobała jak pozostałe części "Bractwa Czarnego Sztyletu". Wyraźnie widać, że warsztat pani Ward ewoluuje. Na początku serii, powieści koncentrowały się jedynie na jednej parze,...

Hym... bardzo dziwna relacja między głównymi bohaterami i nawet na zakończenie książki nie byłam pewna na czym stanęło, niby wszystko sie wyjaśniło, ale ja nie byłam przekonana (nie wiem jak to opisać) musicie sami ocenić!

Marzena | 2016-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 17 lutego 2016

Zakończenie uratowało nieco przeciągającą się historię.

ShinkuNoAme | 2015-08-16

Hmm.. miałam mieszane uczucia co do tej książki. Jakoś nie wyobrażam sobie Thora z inną kobieta, zwłaszcza tak szybko. Nie pasowało mi umotywowanie romansu, kurcze, jakoś mi się nie widzi taka wersja życia pozagrobowego. Ale nie było źle. Po prostu ta część jest inna. Spokojna, melancholijna... i z rozchwianymi bohaterami. Nie ma się co dziwić Thorturowi, że się tak miota, ale w pewnym momencie było tego zwyczajnie za dużo. Natomiast jeśli chodzi o NieMą.. jak dla mnie to była nijaka. Za to na plus rozwój jej relacji z Xhsex.
Lover Reborn warto przeczytać, mimo że, w moim skromnym odczuciu, jest trochę słabszy od pozostałych tomów. A może mam takie odczucia względem tego temu, bo z niecierpliwością czekam na książkę poświęconą Khillowi i Blay'owi? Pewnie tak!

tombraiderka009 | 2016-05-09
Przeczytana: 09 maja 2016

Kocham tę serię całą sobą, a przeczytanie dalszych przygód Braci było naprawdę wspaniałe, a do tego bliższe poznanie Tohra, jego charakteru po rocznej nieobecności. No i ciąg dalszy związku Xhex i Johna, który nie jest zbyt usłany różami oraz wielkie zmiany u Khilla. Jestem przeogromnie ciekawa tego, co się wydarzy w 11 tomie.

Britta | 2014-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Kolejna świetna część. Uwielbiam tą serię. Tym razem historia dotyczy Torhna i jego życia z przeszłości czyli Wellisandy i teraźniejszości z Autumn. Niestety Brat nie dopełnił jednej bardzo ważnej rzeczy dotyczącej swojej Krwiczki i 3 najważniejsze osoby w jego życiu niestety cierpią. Historia pokazuje jak trudno pogodzić się z przeznaczeniem i z ciężką rzeczywistością. Miłość Torhna do Wellsie wydawała się być nieskończona i bardzo głęboka. Nikt nie pomoże Tornhowi uporać się z tym uczuciem. Wszystko leży w jego rękach. Dopóki sam nie pogodzi się z tą sytuacją, najbliźsi nie zaznają szczęścia i odkupienia. Przepiękna historia. Ponad to akcja również dotyczy całego Bractwa i grupy Wampirów ze Straego Kraju, którzy chcą przejąć władzę. A mogą ją przejąć tylko i wyłącznie eliminując obecnego Króla. Całość wydarzeń powoduje niezłą mieszankę emocji a ja to uwielbiam i poleacam.

madziarakk | 2014-03-06
Na półkach: Przeczytane, Wampiry
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Tym razem bohaterami jest Thor i Niema. Najmniej erotyczna moim zdaniem, aczkolwiek również ciekawa. Końcówki odrobinę mnie zaskoczyła ale bardziej "dlaczego?" niż co się dokładnie stało. Uwielbiam Bractwo i już się nie mogę doczekać kolejnej części.

Paulina | 2017-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2017

Przeszłość i przyszłość. Obie zderzają się u Tohra. A czy on sam postanowi żyć pełnią życia? Polecam książkę.