Świat u stóp

Wysoki poziom literatury został zachowany.

Warto dodać, że książka jest bardziej prawdziwa niż może się wydawać. Co jakiś czas słyszymy w mediach o ludziach niewinnych i skazanych na więzienie. Gdzie bywają przypadki całkowitego złamania im życia. Jednocześnie słyszymy często o setkach przypadków łamania prawa, korupcji i defraudacji przez polityków, którzy do więzienia w tym kraju jakoś nigdy nie trafiają. Takie są obdarte z ozdobników fakty i rzeczywistość w Polsce. Wszystko tekturowe, bo rząd też jest tekturowy za sprawą biernych obywateli. Dlatego książka jest więcej niż prawdziwa, bo o polskiej rzeczywistości.

Oceny od 1 negatywna do 10 pozytywna.
Fabuła: 8
Pomysł: 9
Logika: 7
Jakość treści: 8
Przewidywalność: 8
Oparcie w faktach: 6 co do elementów historycznych.
Chęć do następnych książek autora: 8
Zakończenie: 8
Wartość płynąca z książki: 7
Ogólna ocena odbioru: 8

Domyślam się, że wielu czytelników będzie miało ogromny żal do autora. Szczególnie dlatego, że autor przyznał się że w całość jest fikcją. Dodatkowo jeszcze, że jest to jego sposób na życie i źródło dochodów. Tym samym przywara typowa dla Polaków się będzie ujawniać, ludzie wolą być bez przerwy okłamywani, niż kiedykolwiek usłyszeć prawdę. Szczególnie jeśli w dane fikcje uwierzyli.

Każdy kto powie prawdę, że coś było fikcją - będzie ich wrogiem, a nie zbawcą. A dodatkowo jeszcze "jakim prawem ktoś zarabia i robi biznes" to przywary tego narodu. No chyba, że chodzi o polityków. Ci wiadomo, że mogą wyłącznie kłamać i robić wszystko szkodliwe - wtedy im się wybacza, a nawet wybiera ich ponownie w następnych wyborach u głupiego narodu.

Autor bardzo mi zaimponował, swoim opisanym ogromem przedsiębiorczych działań. Które to planował i wdrażał z rozmachem. Stale szukając sposobów na realizację nowych pomysłów dochodowych z swojej pracy.

Samemu doskonale to rozumiem. Mam dość podobny charakter i specyfikę wdrażania pomysłów. To także zapewniło mi kilkadziesiąt milionów dorobku na pomysłach, które były wyśmiewane przez liczne osoby. Ogólnie książkę i posłowie traktuje jako jedną z najlepszych przeczytanych w ciągu 2 lat.

Wysoki poziom literatury został zachowany.

Zakończenie sagi więziennej bardzo udane.
Szacun dla Autora, że przez tyle tomów utrzymał poziom ciekawej lektury. To się rzadko zdarza.
Ale posłowie mnie zmęczyło.

Zakończenie sagi więziennej bardzo udane.
Ale posłowie mnie zmęczyło.

W tej części Ropuch wychodzi z więzienia. Czuje się oszukany z tego powodu. Ma świadomość czekających go zmian i problemów, na jakie musi się przygotować. Jak zderzając się z życiem na wolności, pokieruje jego postępowaniem?
Jeśli komuś wpadnie do ręki ten tom jako pierwszy, namawiam aby koniecznie zachował chronologię. Nie są to oddzielne historię, ale cały cykl. A poza tym, jaka strata czytelnicza jest dla osób, które nie poznają tej wspaniałej serii :)

Przyznam, że posłowie mnie rozwaliło zupełnie. Autor zaserwował w nim kilka zabiegów literackich, bawiąc się trochę w kotka i myszkę z czytelnikiem....

Po zastanowieniu obniżam ocenę za to durne posłowie, które wniosło nic istotnego, gdyż w większości okazało się kłamstwem. Gdyby nie to, że sama historia Ropucha była ciekawa, to przez posłowie z czystym sumieniem dałabym 1. Żenujące.

Bardzo dobre zakończenie więziennej epopei. Całość zasługuje na przeczytanie. Kawał dobrej literatury, która na długo zapadnie w pamięć. Jak dla mnie ostatnia część najsłabsza i ocena powinna być niższa (7),posłowie (bez oceny). Jednak kierowany sentymentem i chcąc tą średnią notą ocenić całość trochę ją zawyżyłem.
Plusy:
- czy po wyjściu z więzienia Ropuch odnajdzie się nowej rzeczywistości;
- perypetie związane z tym, że trzeba samemu zadbać o siebie;
- koniec z darmowym dachem nad głową, jedzeniem, żeby żyć trzeba pracować;
- człowiek zapomina o błahych sprawach, bez których ciężko funkcjonować;
- przyjaźń w życiu pomaga, nawet jak dzieli nas duża różnica wieku;
- pokazanie jaką tragedią dla człowieka jest samotność;
- zakończenie niedomówione i tajemnicze, każdy może sobie dopisać ciąg dalszy;
- przedstawienie skąd wziął się pomysł na cały cykl;
- ciekawa galeria zdjęć w posłowiu.
Minusy:
- jak dla mnie zbyt obszerne rozbudowane posłowie, nie oceniam bo wyszło by słabiutko, nie kupuję większości całej tej komercji i pochwał dla samego siebie.
Ogółem książka bardzo dobra.
„Na pohybel całemu światu”.
Polecam cały cykl.

Plusy:
- czy po wyjściu z więzienia Ropuch odnajdzie się...

Jak to w długich sagach często bywa im dalej w las tym gorzej. Już w poprzednich 2 tomach wyczuwałem spadek formy ale tutaj już jest słabo. Dobrze że to nie był pierwszy tom bo gdyby pierwszy tom był taki słaby to tyle tomów by nie powstało.
1 połowa książki to tylko samotność po wyjściu z więzienia i powtórzenia z poprzednich tomów inne miejsce pracy inny kolega a zawartość ta sama. Posłowie zasługuje na osobny akapit Jedna część posłowia to trolling jakoby opowieść jest na podstawie autentycznych wspomnień bohatera gdzie autor spreparował zdjęcia i wydarzenia jak dochodził do prawdy by na koniec napisać "haha żartowałem" czy coś w tym stylu. A druga większą część posłowia autopromocja. Gdyby to było 5 stron to ok ale połowa książki to historia właściwa a druga połowa bezwartościowe posłowie to coś jest nie tak.

Gdyby nie było posłowia to 5 - 6/10 mógłbym dać

Oceniam cały cykl i przyznaję zasłużoną, najwyższą notę. Każda z powieści jest świetnie napisaną książką. Wartościową ze względu na fabułę, przekaz ciekawych informacji historycznych oraz mocne przesłanie. Każdy tom czytałem z zainteresowaniem i niekiedy nie mogłem się oderwać od lektury. Przejrzałem również opinie innych, którzy w oceniając ostatni tom, skupiają się na obszernym posłowiu. Zarzucają autorowi, że owo posłowie było niepotrzebne, bo jest nieskromne, bo takie, siakie i srakie. Nie zgadzam się. Autor pisał nie tylko o swoich sukcesach ale również porażkach i wszystko przedstawił w interesującym świetle. Chwała mu za to, że podziękował w swoim posłowiu również ludziom, którzy wzięli udział w kręceniu materiałów filmowych projektach. Panie Krzysztofie, chylę czoła za pomysł, realizację i przede wszystkim za niezapomniany lektury!

Okazuje się, że z wolnością trudno sobie poradzić. Świat po tej stronie krat jest niezrozumiały i obcy. Bycia wolnym trzeba się nauczyć. To bardzo dziwne.

kontynuacja serii.

kontynuacja serii.

Ocena tego tomu to 10/10, ale posłowie ... Pan Krzysztof napisał, że nie reaguje na "hejt" więc pewnie tak zostanie zakwalifikowana moja opinia, ale jakoś przychodzi mi do głowy cytat z Prezesa NBP ... bez zbędnej skromności mogę powiedzieć, że jestem właściwym człowiekiem na trudne czasy (bez "" ponieważ nie są to dokładne słowa Pana Glapińskiego). "Kilka" stron z takim samozachwytem, który jednocześnie ma być pisany z dystansem żeby nie wyszło, że to samozachwyt.

Zakończenie Skazańca bardzo ciekawe i dające nadzieję, że może jednak będzie coś jeszcze. Posłowie, tak jak pisałem - przesadzone!

Dodaj cytat z książki Świat u stóp