Pobudzeni. Skąd się wzięły hormony i jak kontrolują w zasadzie wszystko

Okładka książki Pobudzeni. Skąd się wzięły hormony i jak kontrolują w zasadzie wszystko
Randi Hutter Epstein Wydawnictwo: Marginesy zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Aroused: The History of Hormones and How They Control Just About Everything
Marginesy
2019-10-16
2019-10-16
Jacek Konieczny
hormony zdrowie sen nastroje układ odpornościowy metabolizm dojrzewanie

Oficjalne recenzje i

Hormony rządzą!

Link do recenzji

4450 77 70

Za dużo historii, za mało wiedzy o hormonach

Za dużo historii, za mało wiedzy o hormonach

Książka ciekawa, napisana przystępnym językiem, pozwala poznać szokujące początki endokrynologii. Autorka nie wchodzi w szczegóły biologii zbyt głęboko, dlatego snuta przez nią opowieść wyda się zrozumiała każdemu czytelnikowi. Zabrakło mi tych wiadomości, ale być może wiąże się to z konkluzją, jaka płynie z książki- nasza wiedza z zakresu endokrynologii nadal pozostaje skromna...

Dobra pod względem merytorycznym aczkolwiek liczyłam na więcej przypadków medycznych. Skupia się głównie na historii endokrynologii przez co niektóre fragmenty mogą być trochę nużące. Posiada rozbudowaną bibliografie i przydatne odwołania dlatego można zgłębiać interesujące nas aspekty.

Genialna ksiazka dla medyków i fascynatów medycyny.

Genialna ksiazka dla medyków i fascynatów medycyny.

Liczyłam na wiedzę o tym jak współcześnie rozumiemy działanie hormonów, a dostałam perspektywę historyczną. Równie fascynującą. Jak odkrywano i badano hormony, czasami metodami, które dziś uznalibyśmy za nielegalne. Trochę szalonych postaci jak rodzice zbierający przysadki mózgowe albo imponująca w swojej dyscyplinie badaczka Rosalyn Yalow, pokazują, że bez ich determinacji bylibyśmy o wiele ubożsi o wiedzę na swój temat.

Tytuł nieco mylący, aczkolwiek okazało się, że historia endokrynologii to równie ciekawy temat co samo funkcjonowanie gruczołów i hormonów.

Czyta się doskonale, a jednak książka jest nierówna. Potrafi zaciekawić, a później omija wątek. Temat fascynujący, pozycja jedynie zaostrza apetyt.

Bardzo dobrze napisania książka o endokrynologii. Dzięki wielu historiom pojedynczych przypadków, książkę przyjemnie się czyta i wciąga.

Pasjonująca, szokująca, i dowcipna historia endokrynologii.
Nie wnika w naukowo-biologiczne szczegóły, ale w sposób przystępny i ciekawy przybliża działanie hormonów.
Polecam

Pasjonująca, szokująca, i dowcipna historia endokrynologii.
Polecam

Treściwa mimo ogromu wiedzy, którą obejmuje książka. Napisana przystępnym językiem.

Dodaj cytat z książki Pobudzeni. Skąd się wzięły hormony i jak kontrolują w zasadzie wszystko