Prawictwo utracone. Biorę cię za żonę

Okładka książki Prawictwo utracone. Biorę cię za żonę Łukasz Juszko, Alicja Skirgajłło
Okładka książki Prawictwo utracone. Biorę cię za żonę
Łukasz JuszkoAlicja Skirgajłło Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Maciek i Róża (tom 1) Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Maciek i Róża (tom 1)
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2019-09-06
2019-09-06
prawictwo seksuolog erotyk romans miłość

Ta historia była dla mnie lekko żenująca. Teksty były okropne za dużo tych brzydkich słów. Kłótni kłótnia, ale dla mnie była tutaj przemoc nad facetem, bo co takiego go pobić żeby miał ślady, w moim świecie takie rzeczy nie powinny mieć miejsca .

Maciej - nasz główny bohater - to 34-letni interesujący, seksowny, odpowiedzialny i uroczy PRAWICZEK. Tak! Dobrze słyszycie seksuolog-prawiczek. Doradza innym, a sam bidulek krępuje się kobiet.
W momencie największego załamania los stawia na jego drodze kuzyna. Alan to przebojowy podrywacz, który właśnie wrócił do Polski i bardzo chce pomóc Maćkowi „zaliczyć”.

I tak oto Maciek spotyka swoją wymarzoną dziewczynę – cudowną Różę. Alan natomiast po kilku perypetiach ze swoją szurniętą dziewczyną Amandą również spotyka miłość swojego życia.

Książkę czytało się lekko i była bardzo fajnym przerywnikiem pomiędzy kryminałami, które najczęściej mam w ręce. Określiłabym ją jako komedię erotyczną. Erotyki jest tu bardzo dużo, humoru i docinek jeszcze więcej.
Tym co mile mnie zaskoczyło jest przekaz, że ważne jest to jacy jesteśmy MY, a nie to w co jesteśmy "zapakowani". Pomimo ciągłego ślinienia się na widok seksownych kobiet bohaterowie rozumieją, że liczy się "to coś" co przyciąga i nie pozwala przejść obojętnie obok danej osoby...
No i śmiesznie spojrzeć na relacje damsko-męskie oczami mężczyzn :p

I tak oto...

Jeżeli historia miała bawić, to sorry, ale autorom nie wyszło. Napisana okropnym stylem i bardzo niegramatycznie, prostackie postacie, kiepskie dialogi. Może to dziwnie zabrzmi, ale od czytania zaczęły mnie boleć uszy - bohaterowie nie potrafią się normalnie komunikować, co chwilę jesteśmy informowani, że ta, ten, tamta i tamten krzyknął. Czytałam wiele książek, w których autorzy posługiwali się karykaturą, wyolbrzymieniem. Były one bardzo przyjemne w odbiorze dla czytelnika. O właśnie przeczytanej historii niestety nie mogę tego powiedzieć. Szkoda, że nie ma ujemnej punktacji, bo ta pozycja na taką właśnie ocenę sobie zapracowała. Widzę, że ma to być cykl, ale ja po tej części mam naprawdę dość.

Brak mi słów żeby opisać tą książkę ... Nie polecam i jestem ciekawa czy tego nikt nie czyta przed wydaniem ?

Pukanie w dno od spodu.
Nie dałam rady ukończyć tej książki - postaci infantylne, dialogi kiepskie, słownictwo rynsztokowe. Mam wrażenie, że to opowiadanie gimnazjalistki z konkursu "jak wyobrażasz sbie życie dorosłych bez cenzury'.
Książka zamiast bawić budziła zażenowanie.

Pukanie w dno od spodu.
Książka zamiast bawić budziła zażenowanie.

Wszyscy pisali jaka zabawna jest ta książka, więc po nią sięgnęłam. Na początku się śmiałam z niektórych żartów, ale potem naprawdę zaczęła mnie głowa boleć od tych dialogów i wszystkich sytuacji. Wiedziałam, że będzie to lektura niewysokich lotów, ale nie sądziłam, że aż tak.

Jestem zniesmaczona! Ilość użytych wulgaryzmów i obraźliwych wyzwisk mnie przeraża. Jestem w totalnym szoku, że coś takiego ujrzało światło dzienne. fragment "co ty robisz kretynie?! (...)szarpie becwała i próbuje go uspokoić ale ten down się świetnie bawi" jest karygodny i przelał czarę goryczy.

143/2021

143/2021

Niestety język, poziom, dialogi, infantylność i irracjonalność tej powieści sprawiają że nie dałam rady mimo najlepszych chęci.

świetna książka. już dawno się tak nie uśmiałam.

świetna książka. już dawno się tak nie uśmiałam.

• Egzemplarz recenzencki
  • Wydawnictwo WasPos