Złudne marzenia. Dziedzictwo

Okładka książki Złudne marzenia. Dziedzictwo Alicja Skirgajłło
Okładka książki Złudne marzenia. Dziedzictwo
Alicja Skirgajłło Wydawnictwo: Editio Cykl: Dziedzictwo (Skirgajłło) (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Dziedzictwo (Skirgajłło) (tom 2)
Złudne marzenia. Dziedzictwo
Editio
2023-02-01
2023-02-01
Miłość śmierć broń iluzja ból zawód kłamstwo przyjaźń seks niebezpieczeństwo firma ochroniarz

O fikcji literackiej autora się nie dyskutuje ale wchodząc w drugą część serii dziedzictwo miałam mieszane uczucia. Autorka ma fajne, lekkie pióro, dobrze się czyta i szybko. Ale brakowało mi w tej części wyjaśnień i konkretów. W historii złudne marzenia poznajemy bliżej Kajetana i jesteśmy wciągnięci w jeszcze większe nierozwiązane zagadki i tajemnice w których znalazła się Kira. Dla mnie w tej książce znajdziecie trochę romansu trochę mafii trochę kryminału pojawia się dramat i dla mnie za dużo tego trochę. Krótko- zagmatwana ale przeczytajcie i oceńcie sami.

Jeszcze gorzej napisana niż część 1. Miałam nadzieję, że chociaż rozwiązanie intrygi podniesie ocenę, ale no nie. Główna bohaterka to po prostu idiotka, wiecznie się drze i rzuca jak wesz. Opis scen erotycznych denny i właściwie kopiuj-wklej. Nie warto po to sięgać. Szkoda czasu.

Zachęcona ocenami: rewelacyjna, arcydzieło, wybitna zaczęłam drugi tom. I wielkie bum. Toż to gniot. Bohaterka ciągle płacze i uprawia seks. Wcisnęłam END na klawiaturze i na końcu było, że nawet kocha. Oby nie było takich kobiet w rzeczywistości.

Po wydarzeniach z poprzedniego tomu „Brudna gra. Dziedzictwo” Kira Sadowska czuje się oszukana. Eryk miał przed nią wiele tajemnic, a sprzedaż swoich udziałów lokalnemu gangsterowi Abelardowi to dopiero wierzchołek góry lodowej. Kira jest skołowana „Kto jeszcze wiedział o przeszłości Eryka? Kto w tym zakłamanym świecie pozostał mi przychylny, komu jeszcze mogłam zaufać?”. Natalia zaginęła, policja zdaje się nic nie robić w jej sprawie, sprawa Eryka jest bardziej zagmatwana, niż Kira myślała, a na domiar złego zaczyna dostawać liściki z pogróżkami. Dziewczyna zwraca się o pomoc do ochroniarza z nocnego klubu, który uratował ją przed agresją ze strony Eryka, Kajetana. W firmie pojawia się Abelard, który wraz z byłą kochanką Eryka Justyną chce przejąć stery w firmie i zmusić Kirę do sprzedaży swoich udziałów. Z pomocą w zarządzeniu przedsiębiorstwem przychodzi Arek, a Kira i Kajetan wyjeżdżają do jednej z jej posiadłości, aby uspokoić skołatane nerwy. Kto zagraża Kirze? Komu może zaufać? I czy przystojny Kajetan oferuje swoją pomoc bezinteresownie?

Drugi tom dylogii „Dziedzictwo” jest bardziej mroczny, niż poprzedni i jest jego bezpośrednią kontynuacją, więc dobrze znać „Brudną grę”. Wokół Kiry zbierają się ciemne chmury, ktoś zdecydowanie nie tylko chce ją nastraszyć, ale i pozbawić majątku. W stosunku do poprzedniego tomu akcja jest jeszcze bardziej dynamiczna, choć na pierwszy plan wybija się romans między Kirą i Kajetanem. Niestety w tym tomie Kira irytowała mnie jeszcze bardziej niż w poprzednim: zostawiła firmę za namową Arka na jego głowie, nie wiedząc za wiele o tym mężczyźnie, ani o jego motywacji; po wyjściu na jaw sekretów Eryka, szybko znalazła pocieszenie w ramionach Kajetana. Taka dama w tarapatach, która sama nie wie, czego chce. Kajetan, rycerz w lśniącej zbroi broni piękną nieznajomą własną piersią i to często nieodzianą. Ze względu na dużą ilość scen seksualnych, sugerowałabym, aby powieść czytały osoby pełnoletnie.
Sama intryga biznesowa fajnie poprowadzona, a jej zakończenie zaskakujące i niespodziewane.

Powieść czyta się szybko, mimo że czcionka jest dość drobna. Akcja wciąga, choć mnie bardziej interesowała część kryminalna, niż romantyczna, jak na wielbicielkę kryminałów przystało. Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie.

Powieść dla wielbicielek pióra autorki i romansów z gorącymi scenami.

7/52
🍑 Recenzja 🍑

Tytuł: Złudne marzenia
Cykl: Dziedzictwo tom 2
Autor: Alicja Skirgajłło
Wydawnictwo: Editiored

W pierwszej części poznajemy nie jakiego Kajetana który jest ochroniarzem i to właśnie w tym tomie odgrywa on bardzo kluczową rolę.

Po wieczorze w którym Kira dowiaduje się o śmierci Eryka jest strasznie załamana. Wychodzi ze szpitala i od razu na jaw wychodzą dość nie przyjemne fakty. Kobieta nie może sobie poradzić z tym że była oszukiwana przez cały czas oraz że jej narzeczony miał żonę oraz dziecko i prowadził podwójne życie. Również fakt że firma którą odziedziczyła w spadku po swoim zmarłym ojcu miała zostać w całości sprzedana szemranemu typkowi, też jej nie pomaga. Jest ciągle zastraszana i sama już nie wie komu ma ufać. Z pomocą przychodzi jej ochroniarz który tamtego wieczoru uchornił ją od pobicia i na jej prośbę zostaje jej własnym ochroniarzem.

No co ja wam pomogę powiedzieć, istny kosmos. Druga część jest jeszcze lepsze niż pierwsza no i to co dzieje się tym razem między Kirą i Kajetanem 😁. Oj dzieje się, dzieje. Moim skromnym zdaniem ta dwujka bardziej do siebie pasuje i robi niezłą robotę.

7/52
🍑 Recenzja 🍑

Tytuł: Złudne marzenia
Cykl: Dziedzictwo tom 2
Autor: Alicja Skirgajłło
Wydawnictwo: Editiored

„Złudne marzenia”to drugi tom serii DZIEDZICTWO. Alicja Skirgajłło w tej części bardziej „weszła” w życie bohaterki z przytupem. Kira po śmierci „narzeczonego” dowiaduje się,że tak naprawdę Eryk i wszyscy w firmie nie byli wobec niej szczerzy. Mężczyzna miał żonę i dziecko,a to wszystko było tylko po to,żeby przejąc AbramTurst.

Autorka tym razem przysporzyła Nam i bohaterce więcej emocji niż to było w pierwszej książce:strach o życie swoje i bliskich osób,a z drugiej strony uczucie pożądania,jakie sie rodzi,kiedy dziewczyna zatrudnia ochroniarza,który ma ją ochronić głównie poza pracą. Ostanie strony to totalny szok(nawet dla mnie kiedy to w połowie powieści odkryłam kto za tym wszystkim stoi). Uwielbiam połączenia romansu z thrillerem 🤭

Autorka tym razem przysporzyła Nam i...

✍No cześć 😀😚
Dzisiejszy post poświęcony jest książce ,,Złudne Marzenia" , a napisała ją Alicja Skirgajłło. Dziękujemy wydawnictwu @editiored za możliwość przeczytania i zrecenzowania dla was tej pozycji ♥️

,, JUŻ RAZ JĄ OCALIŁ. TERAZ ZNOWU JEST JEJ POTRZEBNY"

✍Kira traci miłość swojego życia - Eryka. To on przez ostatni czas bardzo jej pomagał i wspierał ją. Przynajmniej na tam ten moment tak się Sadowskiej wydawało . Ginie on w niewyjaśnionych okolicznościach, a po tym wszystkim na jaw zaczynają wychodzić ciekawe rzeczy . Okazuje się , że Eryk miał żonę i malutkie dziecko. Nie dość że sam fakt śmierci , był dla Kiry czymś okropnym to dodatkowo dowiaduje się , że była tylko zabawką i obiektem dobrego zarobku dla niego. Gdy myśli że już nic gorszego nie może się jej przydarzyć na jej drodze zaczyna pojawiać się tajemniczy prześladowca...

✍Dla tych , którzy nie wiedzą ,,Złudne Marzenia" to kontynuacja powieści ,,Brudna Gra". Kto z was jeszcze nie czytał niech koniecznie się za nie zabiera. Jeśli mamy być z Wami szczere to jednak bliższa naszemu sercu jest część pierwsza. Mimo tego , że druga jest zarówno ciekawa , dramatyczna , trzymająca w napięciu , a przede wszystkim z naszym ukochanym Kajetanem to jednak , gdzieś bardziej przemówiła do nas jej poprzedniczka. W tej części właśnie bliżej możemy poznać Kajtka , czyli ochroniarza oraz kochanka naszej bohaterki . Jest on przede wszystkim bardzo męski, odważny i przebojowy , ale naszym zdaniem posiada on też wiele uczuć , które potrafi pokazać i łatwo je po nim poznać. Kira się chyba nie zmieniła. Może stała się bardziej stanowcza i taka bardziej pewna siebie. A widać to przede wszystkim po jej zachowaniu w pracy. Ta para podoba nam się zdecydowanie bardziej niż Kira z Erykiem. Więc ich romans jest taką wisienką na torcie. Całe szczęście , że ich relacja zamieniła się w miłość , a nie przyjaźń , bo chyba byśmy płakały jak byłoby inaczej 🤣🤣 Super , że został wprowadzony motyw z pogróżkami, bo nadało to takiej niepewności i zastanowienia. Nie do końca jesteśmy zadowolone z zakończenia książki, oczywiście nie mówimy tu o szczęśliwym zakończeniu bohaterów , ale o sytuacji związanej z jej ojcem i koleżanką. Bo to dało nam tak wiele niewiadomych i troszeczkę zasugerowało nam kontynuację , ale chyba jej nie będzie . Z resztą musicie przeczytać żeby nas zrozumieć 😉 Ale nie ma co . Obie książki były rewelacyjne. Zachęcamy Was do przeczytania i podzielenia się własnymi odczuciami co do niej. A dla tych co czytali która część bardziej Wam się spodobała ?

✍No cześć 😀😚

,, JUŻ RAZ JĄ OCALIŁ. TERAZ ZNOWU JEST JEJ POTRZEBNY"

Złudne marzenia
Dziedzictwo
Tom 2

Eryk ginie w tajemniczych okolicznościach, a na dodatek Kira dowiaduje się, że człowiek, którego uważała za swojego narzeczonego, był od dawna szczęśliwie żonaty. Dlaczego jej nie powiedział? 🤔 Gdzie zaginął? 🤔
Mężczyzna ma tak, że potrafi rozkochać w sobie kobietę, a potem na pozostawić. Biedna Kira było tylko elementem oszustwa, bo on chciał przejęcia całości udziałów w odziedziczonej przez nią firmie. Dlaczego mi na tym zależało? 🤔

Kobieta od życia dostała już zdecydowanie za dużo ciosów jak na tak młodą osobę. Czy poradzi sobie i z tym? 🤔 Czy to już wszystkie jej kłopoty? 🤔
Oczywiście okazuje się, że nie bo atmosfera wokół Kiry i jej firmy jest niepokojąca. Ktoś życzy jej źle. Dlaczego? 🤔 I kto to taki? 🤔 Czy Kira będzie potrzebowała pomocy w postaci ochrony? 🤔 Czy kobieta będzie jeszcze prawdziwie zakochana? 🤔

Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę.

Dobrze, że autorka nie kazała nam długo czekać na kontynuację. Ta, jak i poprzednia książki z serii były świetne, czytało się je nawet szybko i dobrze pomimo mniejszej czcionki. Moją uwagę też przykuła ta zielona okładka, jest tak inna.
Podczas czytania było mi smutno, że ta biedna dziewczyna miała takiego pecha. Ale jak to mówią, po każdej burzy wychodzi słońce. Czy tym razem też tak będzie? 🤔

Bardzo Wam polecam tę serię.

Gratuluję autorce i czekam na więcej powieści z jej pióra.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz.
Współpraca reklamowa, barterowa.

Złudne marzenia
Dziedzictwo
Tom 2

„Złudne marzenia to ściśle powiązana z „Brudną grą” kontynuacja serii Dziedzictwo. Więc jeśli planujecie się skusić na tę pozycję to koniecznie przeczytajcie najpierw pierwszy tom.

Strata Eryka to nie jedyny cios, który spadł na Kirę Sadowską. Ile jeszcze będzie musiała przyjąć ich na siebie ta młoda kobieta? Sprawy w odziedziczonej po ojcu firmie, którą prowadzi komplikują się, gdy do gry wkracza Kos, pragnący przejąć wszystkie udziały właścicielki. Prześladowania, niedające o sobie zapomnieć zniknięcie Natalii skłaniają Kobietę do poszukani opieki u kogoś innego. Tym kimś zostaje tajemniczy wybawca Kiry, Kajetan.

Miałam okazję już poznać pióro autorki i musze przyznać, że po raz kolejny jej książkę czytało mi się bardzo szybko. Akcja pędzi i nie zwalnia nawet na minutę, zaskakuje rozwojem sytuacji. Miłośniczkom wątków erotycznych nie zabraknie tu gorących, pikantnych scen. Wątek kryminalny, tajemniczy prześladowca, walka o firmę dodatkowo podkręcają adrenalinę.

Kreacja bohaterów jest ciekawa, choć muszę przyznać, że główna bohaterka irytowała mnie niemiłosiernie. Zachowywała się jak rozkapryszone dziecko, które chyba świętego wyprowadziłoby z równowagi. Jednak biorąc pod uwagę szambo w jakie została wrzucona, a z którym musi się mierzyć, jestem w stanie jej to wybaczyć. Zwłaszcza, że mowa o świeżo upieczonej absolwentce akademii sztuk pięknych. Dziewczynie wrażliwej o artystycznej duszy, której świat intryg i gier o wysokie stawki był całkowicie obcy. Wola walki i poukładania wszystkiego są jednak godne podziwu. Komu może jednak ufać? Kto jest jej przyjacielem a kto wrogiem? Podobała mi się postać Kajetana, który w przeciwieństwie do głównej bohaterki, twardo stąpał po ziemi, wiedział czego chce, choć opierał się swoim uczuciom do Kiry. Był takim mężczyzną z krwi i kości, u boku którego kobieta, być może, zazna ukojenia i upragnionego spokoju. Czy razem uda im się pokonać przeciwników? Zakończenie było zaskakujące. Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy i finału jaki zaserwowała nam autorka co jest z pewnością dużym plusem całej historii.

Nie mam pojęcia, dlaczego wcześniej nie odkryłam pióra autorki. Ale mnie miło zaskoczyła. Czytanie jej było prawdziwą przyjemnością, lekkością jaką nie zawsze można znaleźć w książkach. Tym bardziej, że historia nie jest usłana różami. Już na samym początku czytamy o kobiecie, która nagle budzi się w szpitalu i w pierwszym momencie nie wie dlaczego. Wyrywa z siebie wszystko, co obce i chce uciekać. Wtedy dociera do niej, że jej ukochany umarł. Jest jej przykro, bo zanim doszło do wypadku zdążyli się pokłócić. Na domiar złych wydarzeń musi zidentyfikować jego zwłoki. To wszystko dzieje się w kilku pierwszych stronach, więc mamy prawdziwy przedsmak dalszych wydarzeń, kiedy to całkiem przypadkiem dowiaduje się, że był on żonaty. Dowód jego kłamstw stał na przeciwko niej. Wychodziło na to, że tak naprawdę nie znała człowieka, któremu oddała swoje serce. Ciężko jest jej powrócić do życia wcześniejszego, gdyż praca wręcz staje na jej głowie. Do tego dzieje się coś, co mnie zaskoczyło. Kobieta zaczyna dostawać wiadomości z pogróżkami i nie wie co ma z nimi zrobić. W ogóle nie rozumie dlaczego je dostaje. Tutaj zaznaczę, że nie czytałam części pierwszej i wielka szkoda, gdyż dzieje się coś, co zdarzyło się w tomie pierwszym. Następnie Kira prosi o pomoc osobę, którą zna. Powiem wam, że niemal widziałam w tekście jego wahanie nad tą sprawą, gdyż sama czułam, że będzie nieciekawie. Wychodzi na to, że wróg nie jest zwyczajną osobą i nie ma zamiaru odpuścić. Do tego momentu nie wiedziałam, że to będzie książka pełna mocnych wrażeń, gdyż mafia depcze tu komuś po piętach. Bardzo mnie ciekawiło dlaczego, kto tu tak naprawdę zawinił? Czy wiązało się to z udziałami, które jej zmarły narzeczony sprzedał? Czy był w coś uwikłany i nie przez przypadek zginął? Co z tym wszystkim miała wspólnego Kiera, która musiała posunąć się do wynajęcia ochroniarza, gdyż tak bardzo się bała?
Oj to była dopiero lektura! Niekiedy miałam wrażenie, że biegnę, tak bardzo przeżywałam całą akcję. Tu nikt nie był bezpieczny. Postacie były bardzo charakterystyczne, aż wręcz realistyczne. Czytając wciąż byłam zaniepokojona, wydarzenia nie pozwalały na umysłowy odpoczynek. Jest mafia, więc i są wulgaryzmy, ale bez przesady. To konkretna historia, więc nie ma zbędnych opisów miejsc. Podobało mi się to, że jeśli autorka brała już jakiś wątek z części pierwszej, to tutaj wspominała nieco o nim, byśmy nie czuli, że czegoś nie wiemy. Oczywiście w planie mam nadrobienie części pierwszej, gdyż chcę wiedzieć o tej historii jak najwięcej. Sceny dwuznaczne były tu dobrze dobrane, więc i to przemawia na plus dla książki. Polecam:-)

• Alicja Skirgajłło
  • Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa
  • Nowe serie kontynuacja
  • Współpraca z Wydawnictwem