Urodzona do walki

Lipstick Books
2022-08-24
2022-08-24
#walki #broń #seks #śmierć # zauroczenie #miłość

W pierwszej części poznajemy Abigail, która nie ma lekkiego życia. Mając zaledwie szesnaście lat musi radzić sobie z trudnościami, które osoby w jej wieku nie powinny spotkać. Mając rodziców alkoholików nie ma żadnego wsparcia i to ona musi martwić się o namiastkę godnego życia dla siebie i jej młodszego brata. Aby przeżyć i zdobyć jakiekolwiek pieniądze na jedzenie wkracza w świat nielegalnych walk. Pomógł jej w tym Brian - kolega ze szkoły, który jako jedyny nie patrzy na nią, jak na wyrzutka, ponieważ znajduje się w podobnej sytuacji. Dzięki zarobionym pieniądzom Abi może wraz z bratem zacząć nowe życie.

Brian to młody chłopak, który wciągnął Abi do tego świata. Dziewczyna nie stanowi dla niego jedynie koleżanki, co stara się jej pokazać i udowodnić. Postawa Briana bardzo mi się podobała i zapowiadało się na naprawdę ciekawą historię z trudnym tematem w tle. Szczerze mówiąc byłam ciekawa jak mogłoby wyglądać życie Abi i Briana, gdyby ten nie wplątał się w niebezpieczną sytuację, która miała w efekcie tragiczne skutki.

W drugiej części poznajemy lepiej Logana - przystojnego policjanta. Gdybym czytała te części osobno to myślę, że ta historia mogłaby mi się spodobać. Jednak w połączeniu z pierwszą częścią czułam jakiś niesmak...Nie chcę czegoś zaspojlerować dlatego zachęcam do zapoznania się z tą historią osobiście. Na pewno nie można powiedzieć, że jest to ckliwy romans pomiędzy dwójką nastolatków.

Ciekawa fabuła. Pierwsza część jest jak dla mnie za mocno rozwleczona i monotonna. Zdecydowanie za dużo tu opisów i przemyśleń Abi. Z kolei druga część choć krótsza jest dużo bardziej ciekawa. Życie Abi nie oszczędza. Walczy do utraty tchu. Czy będzie kolejna część? Myślę, że będzie czas na zemstę...

Świetna fabuła, dużo się dzieje. I jak przystało na Alicję nie zawiodłam się...
Polecam

Świetna fabuła, dużo się dzieje. I jak przystało na Alicję nie zawiodłam się...
Polecam

"Urodzona do walki" to kolejna książka autorki, którą miałam okazje przeczytać. Lubie pióra i styl pisarski autorki. Wydana w formie e-booka będzie miała swoją premierę 24 sierpnia. Historia Abi, która od najmłodszych lat musi być twarda i silna, historia o walce z przeciwnościami.

Abi to młoda dziewczyna, która nie ma lekko od dziecka. Wychowywana przez rodziców alkoholików, musi zadbać o siebie i młodszego brata. Poznajemy ją jako szesnastoletnią dziewczynę, która zostaje wciągnięta przez szkolnego kolegę w świat nielegalnych walk. Dzięki nim i zarobionym pieniądzom ucieka od rodziców zabierając brata. Abi stara się zapewnić bratu warunki do nauki i dać mu coś, czego nie dali im rodzice. Z czasem zamieszkuje z Brianem, ale życie zmusza ją by szybko wydoroślała. Aby to twarda dziewczyna, która się nie poddaje. Nie potrafi zaufać do końca. Czy Abi będzie szczęśliwa?

Brian to młody chłopak, który walczy w nielegalnych walkach. Początkowo go polubiłam. Starał się jak mógł zapewnić Abi i jej bratu jakieś warunki. Jednak szybko okazało się, że wpadł w nieodpowiednie kręgi. Zaufała pewnemu człowiekowi, który skusił go szybka i dużą kasą. Od tej pory Brian staje się kimś zupełnie innym. Czy zrozumie swój błąd? Kiedy na jego drodze stanie Landon pojawia sie światełko w tunelu. Czy Brian zaufa?

Muszę przyznać, że książka zapowiadała się obiecująco. Ciekawa historia. Początkowo było za dużo opisów, które mnie drażniły i czekałam na rozwój akcji. Niestety zawiodłam się. Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza dotyczy Abi i Briana, druga jest kontynuacją wydarzeń kończących część pierwszą i dotyczy Abi i Landona.

Pierwsza część niestety jest za mało emocjonująca. Dużo opisów dni codziennego, w zasadzie każdy dzień podobny do poprzedniego. Z czasem dochodzą elementy, które wprowadzają trochę dramatycznych i skomplikowanych wydarzeń. Akcje nabiera trochę dynamiki a tajemnica i intryga kształtu. Abi przeszła wiele, potem miała chwilkę stabilizacji i znów za sprawa Briana przeżyła chwilę, które jej życie wywróciły do góry nogam. Traci wszystko, co kocha.

Druga część znacznie lepsza. Dużo emocji, niedopowiedzeń. Historia nabiera rumieńców, mamy sporo scenek erotycznych. Między Abi, która straciła wszystko a Landonem, który ma do siebie żal za nieudaną akcję zaczyna się rodzić uczucie. Tylko Landon a dylematy. Jako dojrzały mężczyzna widzi w niej dziecko. Ale Abi to dorosła już kobieta. Może dopiero wkroczyła w dorosłość ale życie zmusiło ją do dorosłości już dawno. W dodatku ma dylemat natury etycznej. Abi jest jego zadaniem jako policjanta. Ma jej zapewnić ochronę. Dziewczyna ma także rozterki. Przeżyła dramat. Gdy doszła do siebie zaczęła dostrzegać w Landonie kogoś , kto stał się jej bliski. Tylko czy potrafi zapomnieć o Brianie? Kim jest Landon?

Zakończenie nabrało rozpędu i jest intrygujące. Kto zagraża Abi i Landonowi? Intrygujące zakończenie zostało zaburzone kradzieżą auta i epilogiem. Książka będzie chyba miała kontynuacją, bo sam epilog daje takie otwarte zakończenie. Czy polecam? Mam mieszane uczucie. Mnie historii nie do końca przypadłą do gustu. Duży potencjał fabuły, ale za dużo nudnych powtarzających się opisów. Minusem tez jest to, że wydana będzie tylko w formie cyfrowej. Mimo wszystko zachęcam, by wyrobić sobie o niej samodzielnie zdanie.

„Urodzona do walki” Autor: @skialicja Wydawnictwo: @lipstickbooks Premiera ebooka: 24.08.2022 r.

Wszystko się zaczyna w jej „rodzinnym domu” gdzie wraz z młodszym bratem powinna zaznać ciepła, bezpieczeństwa i miłości. Niestety rzeczywistość jest inna. Matka wraz z ojcem piją na umór, organizują libację i nie zastanawiają się czy ich dzieci czegoś potrzebują.
Abigail jako nastolatka ucieka ze swoim młodszym bratem z domu w którym nie zaznali niczego dobrego. Dziewczyna musiała szybko dorosnąć aby zapewnić bratu dach nad głową, jedzenie, pilnować jego nauki gdy sama uczęszczała jeszcze do liceum. Kolega ze szkoły dziewczyny, Brian pokazuje jej inny świat gdzie Abigail będzie mogła zarobić trochę pieniędzy. Ten świat to nielegalne walki bokserskie. Ona zrobi wszystko aby ochronić brata. Ostre treningi, siniaki, ból, walki za pieniądze...
Z biegiem czasu Brian wykazuje jeszcze większą chęć pomocy dziewczynie. Za wszelką cenę chce aby mogła pomyśleć o sobie o swoich potrzebach oraz o studiach, a zamiast przyjaźni darzy dziewczynę dużo większym uczuciem. Abigail nie do końca potrafi sobie poradzić z Brianem nie jest doświadczona w relacjach damsko- męskich. Nie miała na to czasu, ani głowy. Nie wie czego się spodziewać lub czym są randki. Postanawia zaufać niewiele starszemu od siebie chłopakowi gdyby wiedziała jaką cenę przyjdzie im zapłacić, a za co? Tylko za walkę z codziennością aby przyszłość była lepsza.

💪 Z przyjemnością sięgam po książki @skialicja i gdy mi zaproponowano zrecenzowanie najnowszego ebooka od razu wiedziałam, że się zgodzę. Opisana historia idealnie odzwierciedla tytuł „Urodzona do walki” choć nie tylko Abi była zmuszona do walki z rzeczywistością, ale tylko ona nie chciała pójść na skróty. Abigail bardzo mi zaimponowała swoją postawą, determinacją, odwagą i dojrzałością mimo młodego wieku. Brian również walczył w nielegalnych walkach jak i o lepsze życie, ale trochę się pogubił i zaufał nieodpowiednim ludziom. Nie którzy z Was może i uznają, że był głupi, że nie słuchał gdy ktoś do niego coś jasno mówił, mógłby nawet irytować, ale ja go doskonale rozumie.
On nie myślał o konsekwencjach tylko o niej bo ona była dla niego wszystkim....Książka jest podzielona na dwie części i był moment, że pomału zaczęło mi się trochę nudzić, ale zaraz autorka spuściła na mnie bombę, której totalnie się nie spodziewałam i która na nowo wzbudziła moje zainteresowanie aż do ostatniej kartki. Mimo, że poznajemy zakończenie historii to czuje niedosyt w wątku kryminalnym oraz miłosnym Abi. Dodatkowo autorka nie zawiodła jeśli chodzi o sceny pełne pożądania, no kurde kobieto potrafisz rozpalić wyobraźnię. Kolejny raz jestem zadowolona z warsztatu jaki prezentuje autorka. Gratuluje @skialicja @lipstickbooks

Abigail jako...

🥊❤️ RECENZJA ❤️🥊

"Co dziwne, nie bałam się stanąć w oko w oko z moją przeciwniczką, bo byłam świetnie przygotowana, jednak miałam dziwne przeczucia, że tego wieczoru wydarzy się coś nieoczekiwanego coś, co na zawsze zmieni moje życie."
✨✨✨✨✨✨

Abigail młodziutka dziewczyna nie ma, łatwo w życiu wraz z młodszym bratem ucieka z domu od patologicznych rodziców.
Na jej drodze staje Brian chłopak, który też w życiu miał, pod górkę jednak otacza ją opieką i wsparciem do tego wciąga ją w świat podziemnych nielegalnych walk.
Między dziewczyną a chłopakiem zaczyna, rodzić się miłość bardzo się do siebie zbliżają.
Abi, by, walczyć o siebie i brata Tony’ego ostro trenuje, za wszelką cenę chce zarobić pieniądze na wygranych walkach, żeby uciec z bratem jak najdalej, stąd i w końcu żyć od nowa z dala od złego świata, w który wciągnął ją Brian.
Wszystko byłoby w porządku, jakby nie fakt, że chłopak wpadł w ręce samego diabła, z którym zawarł umowę z której nie było odwrotu.
Czy było warto podjąć takie ryzyko?

Abigail po tym wszystkim zwątpiła w jego miłość do niej, jak i w niego samego.

Jednak najgorszy koszmar miał dopiero nadejść…

Jak się potoczy życie Abi?
Czy dziewczyna w końcu zazna spokoju?
Czy ta historia będzie miała swój happy end?

🥊🥊🥊🥊🥊🥊🥊🥊

„Urodzona do walki” to historia o nielegalnych walkach, dużych pieniądzach, skrywanych tajemnicach, namiętnej miłości, a zarazem bólu, cierpienia, straty i nadziei.

Historia, która od pierwszych stron bardzo mnie wciągnęła, nie mogłam się oderwać nawet przez moment. Akcja, która się toczyła, trzymała mnie cały czas w napięciu do samego końca.

Abigail pomimo swojego młodego wieku była bardzo dojrzała. Dużo przeszła w życiu. Dziewczyna była bardzo silna, waleczna do tego trochę pyskata z bardzo zjawiskową i śliczną urodą.
Z wielkim zaangażowaniem i troską opiekowała się bratem, jemu chciała, stworzyć prawdziwy dom, którego nigdy nie mieli.
Były momenty, że było mi żal Abi to, co ją spotkało, jak dużo przeżyła, łzy same cisnęły mi się do oczu.

Brian, natomiast z początku mi zaimponował tym, jak się opiekował Abi jednak to, co się wydarzyło, później zmieniłam o nim zdanie.

Muszę też wspomnieć o trenerze dziewczyny, u którego miała duże wsparcie i w każdej chwili mogła na niego liczyć. Był dla niej, jak ojciec, którego można, powiedzieć nigdy nie miała.

Pojawi się też ciekawa postać, która dużo może zmienić w życiu Abigail. Kto to będzie?

Jak zaczęłam, czytać książkę nie sądziłam, że fabuła będzie, miała, taki obrót zdarzeń nigdy bym się tego nie spodziewała. Mam nadzieję, że autorka napisze, dla nas kontynuację tej powieści po cichu liczę, że tak będzie. ❤️.

Gorąco wam polecam sięgnąć po tę książkę. ❤️.
⭐10 /10

Dziękuję za e-booka do recenzji @lipstickbooks

🥊❤️ RECENZJA ❤️🥊

✨✨✨✨✨✨

Na jej drodze...

Wątek nielegalnych walk miałam już okazję spotkać w literaturze kobiecej, byłam więc ciekawa co przyniesie lektura „Urodzonej do walki".

Życie Abigale polegało na radzeniu sobie z codziennością i opieką nad młodszym bratem. Alkohol i brutalność spowodowały, że dziewczyna ucieka, wraz z bratem, z domu rodzinnego by odciąć się od toksycznych rodziców. Wsparciem dla Abi jest jej przyjaciel, Brian, który wprowadza dziewczynę w świat nielegalnych walk, dzięki którym może prowadzić skromne, lecz pełne wyrzeczeń życie. Z czasem przyjaźń przeradza się w silniejsze uczucie. Wydaje się, że wszystko zmierza ku lepszemu, jednak życie potrafi niemiło zaskoczyć.

Książka podzielona jest na dwie części a narracja jest pierwszoosobowa więc możemy poznać myśli i uczucia bohaterów, zobaczyć z czym się borykają. Styl autorki jest przyjemny, książkę czyta się szybko, choć początkowo fabuła jest dość monotonna z czasem, zwłaszcza w drugiej części nabiera tempa, dochodzi do wydarzeń, które odmienią życie wszystkich. Autorka wprowadza nas w świat głównych bohaterów, ich relacji i tego jak się ona zmienia, po decyzjach Briana, które przysporzą problemów również jego bliskim i doprowadzą do wielu tragedii.

Podobała mi się kreacja bohaterów oboje są bardzo młodzi i choć pochodzą z podobnego środowiska mają zupełnie inne podejście. Oboje momentami zachowują się jak rozkapryszone dzieciaki, lecz pasuje to do ich młodego wieku. Abigail twardo stąpa po ziemi, jest waleczna i mimo chwil słabości nie poddaje się bez walki. Brian natomiast, jest bardziej lekkoduchem. Przez swoje nieprzemyślane decyzje znalazł się w sytuacji bez wyjścia a łatwy zarobek okazał się obciążony przeżyciami, z którymi ciężko mu było sobie poradzić. Nie zabrakło w tej pozycji scen erotycznych i uczucia pożądania, które wpływają na wyobraźnię. Zwłaszcza gdy pojawia się postać Logana. Kim jest tajemniczy mężczyzna? Musicie sięgnąć po tę pozycję, aby się przekonać.

Niektórych życie zaczyna hartować bardzo szybko, więcej odbierając niż dają. To drugie i tak często zostaje wydarte oraz okupione niemałym trudem. Walka o to, co inni przyjmują za oczywistość naznacza człowieka, ale daje też siłę by przetrwać mimo wszystkim i wszystkiemu.

Abigail ma marzenia tak jak większość ludzi, tyle, że musi wpierw skupić się na tu i teraz. Wie, iż powinna liczyć tylko na siebie, nigdy nie dostała od losu prezentu i aż za dobrze zna jaka jest cena za zwykłą codzienność. Walczy o to, by móc zdobyć to, czego pragnie, lecz wymaga to niejednego poświęcenia z jej strony. Poznanie Briana otwiera przed nią nowe możliwości, ale niczego nie otrzymuje za darmo, jeszcze więcej poświęca by drzwi do przyszłości nie zamknęły się przed nią. Rywalizuje dosłownie i w przenośni, tym razem stawka jest jeszcze większa, każda wygrana przybliża ją do celu, jednak czasem zwycięstwa mają gorzki smak, chociaż powinno być odwrotnie. Kiedy nadzieja zaczyna przypominać coś odwrotnego jeszcze raz rzuca wszystko na szalę, tym razem naprawdę stawka jest wysoka, wyższa niż kiedykolwiek …

Duże pieniądze, nieustanna walka, ciągłe ryzyko i tajemnice, mogące zniszczyć każdego. Główna bohaterka najnowszej książki Alicji Skirgajłło jest silną, młodą, kobietą, jakiej życie nie rozpieszcza i stawia przed nią trudne wyzwania. W tej historii nic i nikt nie jest takie jak może wydawać się w pierwszym momencie, niejednokrotnie przekonuje się o tym czytelnik. Pierwszoplanowe postacie poznajemy w różnorodnych momentach, tych dobrych i tych złych, te pierwsze nie pojawiają się często i nie lukrują tła, w jakim rozgrywa się „Urodzona do walki”. Autorka konsekwentnie pokazuje ile kosztuje egzystencja na krawędzi i jak łatwo przekroczyć granicę, zza jakiej powrót nie zawsze jest możliwy. W takich okolicznościach emocje odgrywają kluczową rolę, one stanowią siłę napędową i w tej książce również są one odczuwalne, pokazane ile mogą znaczyć oraz jak wpływają na bohaterów. Alicja Skirgajłło dała czytającym opowieść, w której kilka wątków nieustannie przeplata się, będąc dla siebie wzajemnie źródłem i dopełnieniem, a kiedy prawie jesteśmy dalszego rozwoju akcji zaskakuje kierunkiem, w którym podąża fabuła.

Urodzona do walki – Alicja Skirgajło – Historia Abi i Briana którzy mimo swojego młodego wieku są bardzo boleśnie doświadczeni przez życie. Od najmłodszych lat nie było im łatwo, musieli liczyć sami na siebie, nie mieli wsparcia w rodzicach. Abigail podejmuje się opieki nad młodszym bratem dla którego jest w stanie zrobić wszystko. Z Brianem zna się ze szkoły i to on pomaga jej zacząć zarabiać na nielegalnych walkach. Wprowadza ją w cały ten świat, lecz to jakie przeszkody pojawią się na ich przeszkodzie zweryfikują czy ich związek przetrwa. Czytając tę książkę dowiecie się także kim jest tajemniczy Landon.
Niestety od samego początku nie lubiłam Briana. Od pierwszych scen wydawał mi się jakiś szemrany i do końca książki tak pozostało. Natomiast Abigail jest przedstawiona w taki sposób że przyznam iż w niektórych momentach strasznie mnie irytowała i wydawała się lekko naiwna i jakby nie zdawała sobie sprawy ze zła które znajduje się na świecie.
Bardzo dużym plusem tej książki jest przekaz. Uczy ona przede wszystkim tego że mimo wszystko należy walczyć do końca. Nie ważne jakie tragedie nas spotkały jakie trudności pojawiły się na naszej drodze, ważne jest to że skoro żyjemy i jesteśmy na tym świecie musimy żyć pełnią życia i korzystać z niego, ciszyć się, iść dalej do przodu. Bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo kiedy do naszych drzwi zapuka szczęście.
Stanowczym minusem jest to iż historia kończy się w lekko niezrozumiały i nie dopinający całości sposób. Fajne byłoby gdyby została stworzona kontynuacja tej pozycji i jednocześnie jej zakończenie gdyż brakuje mi takiego dopełnienia i zamknięcia wątków.

Wielkie pieniądze, nielegalne walki i namiętna miłość, a w tym wszystkim 21 letnia Abigail, która próbuje wyrwać się z przemocowego domu i tym samym uratować siebie i swojego brata.

Ciekawa historia, która wzbudza skrajne emocje. Z jednej strony mocno jej współczujemy i trzymamy kciuki ,a z drugiej widzimy ile w tym wszystkim jest zła i niepewnych ludzi. Byłam bardzo ciekawa, jak to wszystko się potoczy, czy uda jej się wyjść na prostą i osiągnąć to na czym najbardziej jej zależy. Kibicowałam jej z całych sił i … nie będę Wam zdradzała zakończenia książki! Polecam!

• @audio
  • Śmierć
  • Romans
  • Alicja Skirgajłło

Dodaj cytat z książki Urodzona do walki