Podróż w nieznane

Okładka książki Podróż w nieznane Alicja Skirgajłło
Okładka książki Podróż w nieznane
Alicja Skirgajłło Wydawnictwo: Wydawnictwo Najlepsze literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Najlepsze
2024-03-05
2024-03-05

Ola jest dziennikarską turystyczna i żona chirurgia plastycznego. Jej małżeństwo przeżywa kryzys,który coraz bardziej ją męczy. Gdy dostaje propozycję reportażu i wyjazdu na Zanzibar,mimo wątpliwości decyduje się podjąć wyzwanie. Rajskie klimaty i nowa znajomość z właścicielem kurortu odmienia jej życie i spojrzenie na rzeczywiśc która czeka w Polsce.
Co wydarzy się na Zanzibarze?
Czy podroż w nieznane będzie początkiem czegoś nowego?

____________________________

"Podróż w nieznane" to powieść dość sporych rozmiarów, która kryje w sobie mnóstwo emocji, przeżyć i uczuć. Autorka zabiera nas na rajska wyspę,w której dzięki opisom przyrody,można się zakochać. Tak tez zrobiła Ola. Codzienność która zna z Polski, rutyna i obojętność w związku zostawia są sobą. Zauroczona praca która sprawia jej przyjemność schodzi na dalszy plan gdy poznaje Olka - przystojnego właściciela hotelu, który jest zupełnym przeciwieństwem jej męża. Ich znajomość z dnia na dzień nabiera tempa,wzbudza dawno zapomniane uczucia.
Jednak nic nie trwa wiecznie...

Autorka stworzyła wciągającą historię o miłości, siłę przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia. Bohaterka mimo ułożonego życia nie czuje szczęścia. Poznanie Olka odmienia jej życie i popycha do podjęcia radykalnych decyzji. Niestety nie zawsze wszystko układa się tak jakby chciała. Jedno kłamstwo może zniszczyć coś co okazuje się dla niej szansą na nowe i szczęśliwe życie. W powieści pojawia się wiele romantycznych i namiętnych momentów. Ale autorka porusza też kilka trudnych tematów takich jak zdrada, przemóc fizyczna, odrzucenie. Brak zdecydowania i odwagi Oli często mnie irytowało. Ale mysle że taki był zamysł autorki. Dzięki temu łatwiej zrozumieć jej postępowanie i walkę między sercem a rozsądkiem.
Postać Olka od początku wzbudził moja sympatię.
Książka dedykowana dla czytelników 18+,gdyż gorących scen jest sporo, co dodaje pikanterii 🔥🔥

"Podróż w nieznane"to wyjątkowa,bardzo emocjonalna historia ,która ja gorąco polecam ❤️

Co wydarzy się na...

Cóż za huśtawka emocji 🙂
Dokładnie tego oczekiwałam i właśnie to dostałam. Trochę irytująca główna bohaterka, ale historia super.
Polecam

Cóż za huśtawka emocji 🙂
Polecam

Sięgając po ten tytuł nie wiedziałam czego mogę spodziewać się po nim, gdyż "Podróż w nieznane" jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Alicji Skirgajłło.

Historia Aleksandry, a raczej Oli, to nie tylko powieść o znalezieniu drugiej połówki oraz gorącym (dosłownie) romansie. Autorka w tej książce poruszyła również wiele trudnych tematów. Zdrada, prz3moc fizyczna czy utrata cząstki siebie- z tymi problemami zmaga się główna bohaterka.
Książkę czytało się naprawdę szybko, chociaż miałam niemały problem ze scenami 18+.
W powieści znajdziecie bardzo dokładne opisy oraz wiele wulgaryzmów, do których nie mogłam się do końca przekonać.
Również żałuję, że Ola nie spędziła więcej czasu na Zanzibarze- z miłą chęcią poznałabym więcej zakątków i zatraciła się w tym świecie.

"Podróż w nieznane" było dla mnie miłą odskocznią od moich ukochanych kryminałów. Mimo zawartych w powieści trudnych tematów- historia sprawiła, że oderwałam się na chwilę od codzienności.
Jeżeli szukacie gorącego romansu z pikantnymi opisami, a przy tym chcecie poczuć się jak na wakacjach- polecam tę książkę.

Na kłamstwie ciężko jest zbudować jakąkolwiek relacje…

Młode małżeństwo Godlewskich przeżywa kryzys, coraz bardziej oddala się od siebie i coraz częściej się po prostu mijają. On, Karol, świetny chirurg, który nie widzi niczego ani nikogo poza swoją pracą. Ona, Aleksandra, dziennikarka, która właśnie dostała od swojego szefa ofertę nie do odrzucenia. Mianowicie, ma wyjechać na Zanzibar i zrobić o nim reportaż.
Aleksandra chciałaby poprawić relacje ze swoim mężem, poza tym wyjazd ma się odbyć w okresie świąt, jednak z drugiej strony, trudno odrzucić propozycję wyjazdu marzeń. Dlatego kobieta decyduje się na wyjazd. A nuż, ten wyjazd pomoże im za sobą zatęsknić.
Po Aleksandrę na lotnisko przyjechał niejaki Aleksander Frątczak, przystojny mężczyzna, przypominający trochę niegrzecznego drwala, który robi na Oli bardzo dobre wrażenie. To on ma jej pokazać najpiękniejsze zakątki tego rajskiego miejsca…
Od początku czuć miedzy nimi przyciąganie… ale przecież Ola ma swoje życie w Polsce.
Czy oboje dadzą się porwać namiętności i wielkiemu, rodzącemu się uczuciu?

Cieszę się, że chociaż nigdy nie widziałam na żywo takiego miejsca, tak oczami wyobraźni mogłam się przenieść na Zanzibar. Naprawdę, czułam się jakbym podróżowała razem z naszymi bohaterami.
Książkę podzieliłabym na dwie części – jedna to Zanzibar i piękne wakacje połączone z namiętnością. I to była dla mnie cudowna przygoda, w której poza pięknym miejscem, można dostrzec rozwijające się uczucie, cudownie spędzony czas dwojga ludzi, który się poznają i docierają oraz momenty pełne uniesień. Druga to Polska i powrót Oli do szarej rzeczywistości. Niestety, nic nie trwa wiecznie.
Ale czy na pewno?
A może jednak miłość zwycięży?

*Książka zdecydowanie dla czytelników pełnoletnich.
Zawsze sporo intymnych i gorących scen.

Dziękuję Wydawnictwu Najlepsze za egzemplarz do recenzji.
Współpraca z wydawnictwem nie ma wpływu na recenzję.

Na kłamstwie ciężko jest zbudować jakąkolwiek relacje…

Pani Alicja zabrała mnie w fantastyczną podróż, między codzienną rzeczywistością a Zanzibarem 🏖
Główna bohaterka Aleksandra Godlewska... przepraszam, Ola Godlewska prowadzi codzienne życie w Warszawie. Jest dziennikarką, i żoną, która niestety w związku małżeńskim nie jest szczęśliwa.
Gdy szef proponuje jej lot na Zanzibar jest niepewna, czy może zostawić męża tuż przed Wigilią i sama wyjechać, lecz ryzykuje i wyrusza! Jak się mogło okazać, była to jedna z najlepszych decyzji jej życia.
Na wyspie odbiera ją Aleksander Frątczak, przystojny właściciel hotelu i baru, który ma pokazać Oli najpiękniejsze zakamarki Zanzibaru.
Od początku było czuć miłość w powietrzu ❤️ Ola i Olek zakochują się w sobie po uszy, i wdają się w romans. Lecz czy między nimi występuje pełna szczerość?

🌸 Cudowna powieść o przyjaźni, miłości i dążeniu do tego by być szczęśliwym. Trochę (lecz na prawdę tylko trochę 😅) Ola denerwowała mnie swoją dziecinnością, tym, że mając przy sobie Olka (pomimo wielkiej miłości) bardzo go lekceważyła i nie patrzyła na jego uczucia. Całe szczęście, że zawsze w pogotowiu była najlepsza przyjaciółka Ula, która potrafiła nią potrząsnąć i sprowadzić na ziemię 😁
A Karola na miejscu Oli dawno kopnęła bym w d**ę, i patrzyła jedynie na siebie 🥰
Książka bardzo mi się podobała, pomimo, że na początku przeraziłam się ilością stron. 😁
Uwaga! Książka zdecydowanie +18 ^^

Prawie każdej z nas się marzy piękna wycieczka w nieznany zakątek świata, by zatopić się w innej kulturze.
Aleksandra nasza bohaterka miała taką okazję i to w najgorszym punkcie swojego życia. Kiedy to już prawie nic nie trzymało jej w Warszawie. Mąż Karol- chirurg plastyczny, który wiecznie nie ma czasu i nigdy go nie ma bo zawsze jest coś ważniejszego od żony.
Pewny siebie, egoistyczny, nie spodziewa się tego, że swoim podejście może doprowadzić do rozpadu własnego małżeństwa.
Jedyną osobą na której Ola mogła zawsze polegać to Ulka jej przyjaciółka, z którą również pracowała w redakcji
Propozycja jej szefa by napisała reportaż o miejscu do którego ją wysyła, na początku bardzo Olę zdenerwowało bo przecież za niedługo Wigilia. Jednak po rozmowie z Karolem i jego zapewnieniach, że to świetna propozycja zdecydowała się na wyjazd. Jeszcze w tedy nie wiedziała, że podjęła jedną z lepszych decyzji w swoim życiu.
A upewniła się w tym w tedy kiedy spotkała swojego przewodnika przystojnego Olka.
Życie płata figle i czasami szczęście i miłość odnajdujemy w miejscach, których byśmy się tego nie spodziewali.

Jednak Ola bardzo, ale to bardzo mnie irytowała. Czytając czułam się, że mam do czynienia z małą dziewczynką, a nie z dorosłą kobietą. Bo jej zachowanie pokazywało, że jest w ciele dorosłej osoby i tylko w jej ciele.
Za to Ulka to kobieta z jajami, która wie że jak życia nie weźmiesz we własne ręce to żaden płacz i użalanie się nad sobą nie zmieni.
Dlatego bardzo podobały mi się wątki z jej udziałem. Czułam, że to jest kobietą taka prawdziwa, która wie czego chce, jak to osiągnąć i nie krzywdząc przy tym innych.
W książce aż kipiało od opisów intymnych zbliżeń pomiędzy kochankami. Nie jestem do tego przyzwyczajona, bo zazwyczaj czytam książki gdzie intymne życie pozostaje w kwestii wyobraźni czytelnika.

"Podróż w nieznane" przyjemna lektura na wieczorne spędzenie czasu. Dokładne opisy miejsc, do których przenosimy za pomocą naszej wyobraźni.

Pewny...

Piękna podróż w nieznane, do kraju na drugim końcu świata. Trochę długa jak na powieść o takim charakterze, ale dobrze napisana , więc wspaniale się czytało. Dzięki tej książce chciałabym na nowo odwiedzić Zanzibar, może udałoby mi się zachwycić tym miejscem. Autorka zabrała czytelnika na uroczą przygodę w egzotyczną krainę. W tle umieściła miłość, zakazaną, ale jakże cudną i emocjonującą.
Olka Godlewska pracowała jako dziennikarka turystyczna w znanej warszawskiej gazecie. Jej mąż Karol był rozchwytywanym chirurgiem plastycznym. Ich małżeństwo od pewnego czasu przechodziło kryzys, ale tylko ona to widziała i próbowała go ratować. Wyjazd służbowy do Tanzanii okazał się idealnym sposobem na oderwanie od męczącej rutyny. Mężczyzna, który miał jej pokazać najlepsze strony tej krainy, stał się lekiem na całe zło.
Aleksander Frątczak od dziesięciu lat mieszkał na Zanzibarze. Zakochał się w tym miejscu. Otworzył hotel i bar , oprowadzał i zachęcał turystów do odwiedzania tego kraju. Choć już dużo przeżył i wiele widział, nie spodziewał się, że młoda dziennikarka wstrząśnie całym jego światem.

Współpraca reklamowa @skialicja @wydawnictwo.najlepsze

Premiera 05.03.2024 !

Ależ to była niesamowita przygoda z tą cegiełką. Uwielbiam takie grubaski, mam wtedy więcej historii do odkrycia. A ta książka czyli PODRÓŻ W NIEZNANE to niesamowity rollencoaster emocji , który dostarczył mi ich aż nadto. Uwielbiam styl Autorki, kiedyś miałam okazję czytać jedną z jej książek i mam ochotę do nich wrócić 🤩. Ale co było w tym cudownym grubasku to już wam piszę .

Wszystko to co mogłam sobie sama wyobrazić a nawet więcej . Ola główna bohaterka znudzona małżeństwem, przez męża pracoholika, który jest chirurgiem plastycznym i tylko pracy poświęca czas, zaniedbał żonę i wkradła się rutyna. Przy okazji Ola dostaję propozycję od szefa na reportaż do Zanzibaru, nie czekając długo zgadza się i wyrusza w podróż marzeń? Czy aby na pewno ?
Olek przystojniak, pracujący na Zanzibar od lat zakochuje się w Oli po same uszy. Ich romans można by rzecz trwa , do czasu powrótu Aleksandry do Polski .... I tu zaczynają się schody. Wszystko wali się na głowę jak i Olkowi tak i Oli ... Czy uda im się odnaleźć drogę do siebie ?

Miałam też ochotę urwać głowę mężowi Karolkowi, co to był za typ to ludzkie pojęcie tego nie ogarnia .
Jeszcze mam niesmak , bo mój Narzeczony to Karol😅. Niestety ten z książki to istny burak, któremu trzeba nosa przytęperować .

Polubiłam również Ulę z Rafałem najlepsi przyjaciele Oli. Takich szukać ze świecą.

Pokochałam tę historię całą sobą i gorąco wam polecam podróż na Zanzibar 💙🏝.

Współpraca reklamowa @skialicja @wydawnictwo.najlepsze

Premiera 05.03.2024 !

Zapraszam Was na recenzję książki, która wywołała we mnie ogrom skrajnych emocji.

[współpraca reklamowa ]

Oli małżeństwo z dnia na dzień traciło żar i namiętność sprzed lat.. za to wkradła się rutyna i mijanie się.. Karol (mąż Oli, wybitny chirurg plastyczny) stał się zimny, służbowy i chamski. Gdy dostaje w pracy propozycję wyjazdu służbowego na Zanzibar i zrobienia reportażu decyduje się przyjąć tą ofertę i wyjechać chodź wypada ten wyjazd w Święta Bożego Narodzenia. Trafia do raju w którym pod swojego skrzydła bierze ją Olek. Właściciel resortu i baru na Zanzibarze. Od tamtego momentu życie Oli wywróciło się do góry nogami.

Ojejejejej jak mi się podobała ta książka.. tak dużo emocji we mnie wywołała.. dzięki temu, że fabuła jest świetnie poprowadzona a wątki się zmieniają, nie wkrada się nuda mimo, że książka ma 560 stron. W książce znajdziecie „samo życie”.

🌴 nieudane małżeństwo
🌴 zdradę
🌴 silne uczucie
🌴 przyjaźń
🌴 piękno Zanzibaru

Autorka tak genialnie opisuje otaczający krajobraz, że czułam się jakbym sama tam była 😅 książka wciąga dosłownie od pierwszych stron i ciężko się od niej oderwać. Rozdziały są dość krótkie i czasami pojawia się również perspektywa Olka. W książce przeczytacie również o trudnej tematyce jaką jest zdrada i rozwód. Dobrze ukazane są emocje i relacje bohaterów jak i te mroczniejsze strony tych trudnych tematów. Na szczęście to wszystko wynagradza piękna, nowa relacja w której uczucie pojawia się jak silne, że aż poraża i da się je wyczuć przez kartkę papieru..

Podsumowując, książka jest przesiąknięta emocjami i jest to jedna z lepszych książek jakie przeczytałam o takiej tematyce.

😈 Książka zawiera sporo scen łóżkowych, które są genialnie i szczegółowo opisane, więc jest skierowana do czytelników 18+ 😈

[współpraca reklamowa ]

Podróż w nieznane ,,
Alicja Skirgajłło

Recenzja
to fascynująca opowieść o życiu Aleksandry, dziennikarki turystycznej z Warszawy, która staje w obliczu wyboru między karierą a małżeństwem. Autorka, mając na uwadze nie tylko egzotyczną podróż na Zanzibar, ale także głębsze aspekty ludzkiej natury, ukazuje bohaterkę w punkcie zwrotnym życia.

Główna bohaterka, Aleksandra, jest postacią pełną sprzeczności - silną, niezależną zawodowo, ale jednocześnie skonfliktowaną emocjonalnie w swoim małżeństwie. Jej podróż staje się metaforą podróży w głąb własnego serca i umysłu, gdzie musi zmierzyć się z własnymi pragnieniami i ambicjami.

W trakcie wyprawy na Zanzibar, Aleksandra spotyka mężczyznę, który zmienia jej spojrzenie na życie i jej samej. Ta nieoczekiwana znajomość prowadzi do wewnętrznej przebudowy i przewartościowania priorytetów. Czy Aleksandra zdecyduje się na nowe życie, czy też wróci do stabilności swojego dotychczasowego bytu?

"Podróż do Zanzibaru" to nie tylko opowieść o egzotycznych miejscach i niezwykłych przygodach, ale także o poszukiwaniu sensu życia i odwadze podjęcia życiowych zmian. Książka porusza uniwersalne tematy, takie jak miłość, marzenia i samoświadomość, sprawiając, że czytelnik z łatwością identyfikuje się z bohaterami i ich przeżyciami.

Jest to lektura, która porusza, inspiruje i zmusza do refleksji nad własnym życiem oraz decyzjami, jakie podejmujemy na jego każdym etapie. Autorka doskonale oddaje emocje i dilematy swoich bohaterów, tworząc historię, która zostaje w pamięci czytelnika na długo po jej przeczytaniu.

Podróż w nieznane ,,

• 0 0 Nowości na LEGIMI
  • Do biblioteki
  • Przeczytane w 2024 roku
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Podróż w nieznane