Sposób na Francuza

Okładka książki Sposób na Francuza
Alicja Skirgajłło Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Editio Red
Editio
2020-03-25
2020-03-25

Pierwszy raz nie dałam rady
przeczytać ksiażki.....dramat. Pierwsze moje wrazenie to kto to pisał.. Pisarka która wydala ileś książek?? Serio!!! Mialam wrażenie że to opowiadanie 12 letniego dziecka, zdania proste. Dialogi bohaterów aż "bolą".. i o ile mozna było zrobić z tego fajną historię to w tym wydaniu jest porażką. Raczej nie wezmę żadnej ksiażki tej autorki, szkoda czasu.

Pierwszy raz nie dałam rady

Autorki pióro i styl pisarski fantastyczny, powieść fajnie napisała, czytałam z olbrzymią przyjemnością,chwyta za serce.
Przecudna.

Przecudna.

Dnoo. Tak jak przemecze się żeby przeczytac ksiazke tak tu niestety się poddałam.

Teksty jak z przedszkola

Teksty jak z przedszkola

Historia wydaje się być jak z realnego świata. Zołzy, jak główna bohaterka, zawsze trafiają na najlepszych facetów :)

przyjemnie się czyta, zabawne teskty, sceny erotyczne

przyjemnie się czyta, zabawne teskty, sceny erotyczne

No coż, można bylo się pośmiać. Ogólnie nie jest to lektura wielkich lotów, fabuła raczej banalna ale niektóre teksty były zabawne. Wydarzenia śmieszne, komiczne, przeplatają się z tymi trudnymi. Zachowany jest między nimi balans przez co książka nie wydaje się ani przesłodzona ani dramatyczna.

Sięgając po "Sposób na Francuza" liczyłam na lekki, nietypowy romans. No właśnie, liczyłam. A dostałam historię napisaną przez nastolatkę na Wattpadzie, w której ani bohaterowie pierwszoplanowi, ani bohaterowie drugo- i trzecioplanowi nie są logiczni.
Mamy Aurelię - wykreowaną na rozpieszczoną, niby zadziorną a tak na prawdę smutną, by nie powiedzieć, żałosną dziewczynę, która niby ma salon tatuażu i pracuje u tatusia w firmie. W ogóle nie widać po tekście by był dopracowany, dopieszczony. Zachowania Aurelii, jej postępowanie wobec Theo i innych to dramat. Końcówka zrobiona na szybko, schematycznie.
Theo to niby statyczny Francuz (tak zapowiada opis). Niestety gdy przyszło co do czego to kolejny bohater, stworzony na kolanie. Brakuje mu silniejszego charakteru. I ta końcówka w jego wykonaniu - niby kocha, niby dba a tak po prawdzie to ma gdzieś innych.

Liczyłam na ciekawe ujęcie relacji polsko-francuskich a dostałam typową historię z dość prostym schematem: nienawiść <?>, uczucie, łózko, seks, rozstanie, powrót, wypadek, wiadomość o ciąży a potem szczęśliwe zakończenie.

No nie. Dramat. Już czytając Greya byłam mniej znudzona niż czytając historię Alicji Skirgajłło.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książki słuchałam i oceniam czas z nią spędzony pozytywnie. Miła, lekka i przyjemna.

33/21
Tragedia.