Powiedz, że wrócisz

Okładka książki Powiedz, że wrócisz Roma Nowicz
Okładka książki Powiedz, że wrócisz
Roma Nowicz Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. literatura obyczajowa, romans
Powiedz, że wrócisz
Wydawnictwa Videograf S.A.
2020-02-11
2020-02-11

Okładka książki Miłość w prezencie Małgorzata Falkowska, Katarzyna Grabowska, Magdalena Jarząbek, Joanna Jax, Ewelina Nawara, Roma Nowicz, Kennedy Walker, Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Zakrzewska
Miłość w preze... Małgorzata Falkowsk...

Historia niezwykle wciągająca, ukazująca toksyczna miłość i przemoc domową, jak również cienką linie między miłością i nienawiścią. Dawno żadna książka nie wzbudziła we mnie tylu emocji😍 moja ocena 9/10

🔥❤️‍🔥⚡️
Mój opis:
Ona i dwóch chłopaków. Przyjaźnili się od najmłodszych lat. Jako nastolatkowie zaczynają patrzeć na siebie inaczej, dostrzegają w sobie inne uczucia.
Jeden został policjantem, a drugi gangsterem. Przyjaciele stanęli po dwóch stronach barykady, zarówno tej życiowej jak i miłosnej.
Ona musiała dokonać wyboru pomiędzy tym, co podpowiada jej serce, a tym, co podpowiada rozum. Nie miała świadomości, że kierując się rozsądkiem, zamieni swoje życie w piekło. Klapki z oczu spadły po latach i wtedy dopiero po zrozumiała, że cały czas żyła w kłamstwie. Przyjaciel był wrogiem, a wróg przyjacielem?
Czy milczeniem ochroni swoją największa miłość? Czy prawda wyjdzie na jaw? Czy zwycięży kłamstwo?
To historia, która opowiada o namiętności i żądzy posiadania, o manipulacji i okrucieństwie fizycznym, a także psychicznym.

Historia, która wciąga... Miłosny trójkąt, trudne wybory, toksyczna miłość, erotyka podana jak w najlepszej restauracji. Historia dla ludzi o mocnych nerwach, bo trzyma w napięciu do ostatniej kartki!

🔥❤️‍🔥⚡️
Mój opis:
Ona musiała dokonać wyboru pomiędzy tym, co podpowiada jej serce, a tym, co...

Opowieść o namiętności, manipulacji i żądzy posiadania, oraz o tym, w jaki sposób można zniszczyć drugiego człowieka ,a zgubną kobietę sprowadzić do roli ofiary.
Historia taka jak zawsze troje przyjaciół. Ona i ich dwóch. Razem są od zawsze, od przedszkola po liceum. Nigdy nie rozłączni. Do czasu. Jeden został policjantem, drugi gangsterem. Tylko ona musiała dokonać wyboru. Czy wybrała dobrze?

"Powiedz, że wrócisz" opowiada historię trójki przyjaciół. Ona i ich dwóch. Przyjaźnili się od zawsze. Jeden z nich został policjantem, a drugi wybrał ciemniejszą stronę, ponieważ został gangsterem. Kobieta musiała dokonać wyboru, nie wiedziała tylko, że kierowanie się rozsądkiem zmieni jej życie w piekło. Po latach dotarło do dziewczyny, że żyła w kłamstwie, a przyjaciel okazało się zagrożeniem. Miłość zwycięży wszystko, człowiek jest gotowy milczeć, aby nie utracić ukochanej osoby. Czy prawda ujrzy światło dzienne i odsłoni całą prawdę, a kłamstwo wyjdzie na jaw?

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Romy Nowicz i zapewne nie ostatnie. Autorka ma bardzo lekki i przyjemny styl. Książkę wręcz połyka się w całości, wciągająca, dobrze obrazuje pojęcie toksycznej miłości i przemocy domowej. Historia o namiętności, manipulacji drugim człowiekiem, oraz o tym jak można zniszczyć drugiego człowieka, a kobietę sprowadzić do roli bezwolnej ofiary. Bohaterowie wykreowanie bardzo rzeczywiście, realnie. Natalia i Igor urzekli mnie od pierwszych stron. Za to Dominik od początku wydawał mi się zazdrosny. Jak się później okazało potwór, manipulant w ludzkiej skórze. Czasami nie rozumiałam wyborów głównych bohaterów,(dlaczego tak, a nie inaczej) lecz zakończenie sprawiło, że książka nabrała innego wymiaru i wszystko się skleciło w całość. Bardzo udana i znakomita historia, warta polecenia.

,,Powiedz, że wrócisz'' to historia Natalii, która miota się między przyjacielem - wzorem policjanta Dominikiem, a szalonym i niebezpiecznym Igorem. Kogo wybierze Natalia? Przyjaciela, przy którym będzie spokojna i szczęśliwa czy może Igora, który był jej pierwszą miłością gwałtowną i namiętną?
Książka lekka, którą szybko się czyta i teraz właśnie czegoś takiego mi było trzeba. Niestety główna bohaterka, strasznie mnie irytowała. Była niekonsekwentna i strasznie naiwna. Jak dla mnie motyw przemocy nie był zbyt dobrze przedstawiony. ALE! Puenta całej książki mi się podobała. W końcowym rozrachunku POLECAM 😊

Książka lekka, którą szybko się czyta i teraz właśnie czegoś takiego mi było...

"Młodość to czas popełniania błędów i fałszywych osądów rzeczywistości."
Zapraszam na moją opinię

"Młodość to czas popełniania błędów i fałszywych osądów rzeczywistości."
Zapraszam na moją opinię

Lata budowania przyjaźni, wspólnie spędzany czas i wspomnienia, które mają swoją magią starczyć na kolejne upływające wiosny. Co może zniszczyć tak silne uczucie? Czy przyjaźń może istnieć, gdy do jej wnętrza wdziera się rywalizacja? Gdy nadchodzi czas wyboru, każdy z nich wiąże się ze stratą.

Natalia, Dominik i Igor stanowili najbardziej zgrane trio przyjaciół. Wszystko robili wspólnie, a znali się niemal od zawsze. Sielanka kiedyś jednak musiała się skończyć. Buzujące hormony i dwie różne wizje świata doprowadziły do rozłamu. Jeden został policjantem, drugi gangsterem. Jednak wyboru musiała dokonać tylko ona. Spokojne życie i bezpieczeństwo stanęło w szranki z namiętnością i niebezpieczeństwem. Każda z dróg mogła przynieść co innego, ale Natalia nie spodziewała się, że wybranie spokoju wcale nie zapewni jej bezpieczeństwa.

Teraz gdy jej życie jest piekłem na ziemi, powrót przeszłości może jeszcze bardziej skomplikować wszystko. Które słowa są kłamstwem. Jak rozpoznać prawdziwe intencje? Co tak naprawdę stoi za niesnaską z przeszłości? Powiedz, że wrócisz o droga przyjaźni, ale czy ty w ogóle istniałaś?

Książka Romy Nowicz trafiła do mnie przez opis, który intryguje i obiecuję historię równie mocną, co przejmującą. Czy Powiedz, że wrócisz trafiło w mój gust?

------------------------
------------------------

Debiut Romy Nowicz zachwycił nie tylko mnie i jestem pewna, że wiele osób czekało na kolejną powieść autorki. Książka co prawda miała swoją premierę na początku roku, jednak udało mi się ją przeczytać dopiero teraz. Czy Powiedz, że wrócisz to powieść, którą mogę śmiało polecić?

Natalia, Dominik i Igor to trójka najlepszych przyjaciół. Znają się od zawsze, wszystko robili razem. Do czasu, kiedy hormony zaczęły buzować coraz bardziej, a jeden z nich stał się gangsterem, a drugi policjantem. Przed wyborem jednak staje tylko ona: wybrać rozsądne, spokojne życie czy dać się porwać namiętności i żyć z wiecznym strachem? Natalia nie wiedziała, że wybierając rozsądek, jej życie zamieni się w piekło na ziemi. Po upływie lat przeszłość z powrotem daje o sobie znać, a Natalia jest coraz bardziej zdezorientowana i nie wie, komu uwierzyć. Jak zakończy się ta historia?

Jak zawsze (sama nawet nie wiem, po co to piszę, skoro i tak to jest wiadome) zacznę od głównych bohaterów. Natalię na początku bardzo polubiłam, a przez to, że jest moją imienniczką, udało mi się nawet z nią w pewien sposób utożsamić. Z każdym kolejnym rozdziałem jednak czułam, że jest to postać potwornie zagubiona, sama niewiedząca czego chce, a przez to wychodziła momentami na kobietę wprost dwulicową. Nie pasowało mi w niej również brak konsekwentności - nie umiała postawić się zagrywkom Dominika i Igora i majtała się między nimi jak chorągiewka.

Dominik, czyli drugi główny bohater, to mężczyzna, który wydawał mi się takim zakochanym szczeniaczkiem, który chodzi za swoją ukochaną krok w krok. Jednak z czasem ukazał swoją prawdziwą twarz, swoją drogą - niezbyt przyjemną. Jest on zdecydowanie postacią, której nie darzę ani sympatią, ani szacunkiem. Igor z kolei jest istnym “macho”. Miałam wrażenie (całkiem słuszne, jak się okazało),że wszystkie jego działania miały na celu głównie wzbudzenie zazdrości zarówno Natalii, jak i jej męża. On wzbudził już więcej mojej sympatii, jednak w dalszym ciągu nie było to na bardzo wysokim poziomie.

To, co można powiedzieć o powieści Romy Nowicz to to, że autorka bardzo dobrze buduje napięcie, przez co czytelnik nie wie, czego może się spodziewać na kolejnych stronach. Choć jest to powieść obyczajowa, która bazuje na schemacie trójkąta miłosnego i bardziej spostrzegawczy odbiorcy z góry przewidzą zakończenie, to nie da się zaprzeczyć, że zanim nastąpi ostatnia scena – po drodze może wydarzyć się wszystko. Tak było właśnie w tej książce!

Skoro wspomniałam już o głównym wątku powieści, to chyba nie muszę nikogo uświadamiać w tym, że jest on już właściwie przeżytkiem. W literaturze obyczajowej/romantycznej/erotycznej przewijał się on już tysiące razy, jednak w Powiedz, że wrócisz autorka sprawiła, że dla mnie jawił się on jak coś świeżego. Wpływało to także na emocje, jakie czułam podczas lektury, no a te były różne. Od złości, przez smutek, aż do radości - prawie do wyboru do koloru.

Po lekturze Zapomnij o mnie z niecierpliwością czekałam na kolejne historie spod pióra pani Nowicz. W końcu się doczekałam i muszę stwierdzić, że lutowa premiera jest ciut słabsza od debiutu autorki, jednakże i tak z czystym sercem mogę ją polecić wszystkim miłośnikom mrocznych relacji, ostrego seksu oraz po prostu czytelnikom romansów i powieści obyczajowych. Ja sama z chęcią sięgnę po kolejne powieści Romy Nowicz.

Mamy tu tragiczną historię dziewczyny o imieniu Natalia, która ma wokół siebie dwóch mężczyzn już od najmłodszych lat. Jeden mimo przeciwności losu okaże się kochającym na zabój, w głębi duszy dobrym człowiekiem, drugi zaś szanowany policjant będzie zwyczajnym padalcem, który tylko potrafi (delikatnie rzecz ujmując) używać siły by wymusić posłuszeństwo ukochanej.

Większość z nas, jak nie każdy zna kobiety maltretowane przez mężów (rzadziej odwrotnie),konkubentów itp. Jest to zjawisko mega okropne, zwłaszcza iż ofiara jest dodatkowo zastraszana i wmanipulowana we własne poczucie winy za to co się stało. Rzadko nabierze tyle odwagi by samemu gdzieś to zgłosić, w większości przypadków potrzebna jest pomoc kogoś bliskiego (rodzina, przyjaciel/przyjaciółka),a co z tymi którzy są sami i nawet sąsiedzi udają, że nic się nie dzieje?

W przypadku Igora, Natalii i Dominika z przyjaźni powstanie wiele uczuć i namiętności tych dobrych jak i złych. Osobiście byłem zaskoczony zakończeniem, już myślałem, że Dominikowi ujdzie płazem to co zrobił (Natalia chciała chronić Igora przed konsekwencjami ewentualnego "ustawienia" do pionu Dominika),szczęśliwie oprawca otrzyma to na co zasłużył. Opowieść kończy się happy endem.

Książka jest pełna uczuć, namiętności, rozterek, nie brakuje też w niej przemocy, nienawiści, obsesji, seksu. Uważam, że warto przeczytać, chociażby ze względu na wyłaniający się niej motyw owej lektury. Czyta się przyjemnie (chodzi o lekkie pióro autorki) pomimo tylu przeżyć głównej bohaterki, niekiedy pojawia się dreszczyk emocji co podnosi jeszcze bardziej ocenę tego dzieła. Gorąco polecam (czytelnikom pełnoletnim).

Dziękuję za wygraną w konkursie Zaczytanemu Książkoholikowi.

Większość...

Od najmłodszych lat byli przyjaciółmi, nierozłączni, spędzali z sobą każdą wolną chwilę - Natalia, córka właścicieli restauracji w Gdyni, Igor - syn oficera WP i Dominik, z dobrze sytuowanej rodziny. Wydawało się, że ta przyjaźń przetrwa wszystko, tylko czy na pewno?

Dobrze napisana powieść obyczajowa; o przyjaźni, dojrzewaniu, pierwszych uczuciach, ale i przemocy wobec bliskich, prowadzącej w konsekwencji do naruszenia prawa, o rozczarowaniach, stratach, złych wyborach, toksycznych małżeńskich relacjach, a przede wszystkim o trudnej, ale prawdziwej miłości, która mimo wielu meandrów, zawiłości i niedomówień przetrwała próbę czasu. Igor nigdy nie przestał kochać Natalii, nawet wtedy, gdy czuł, że go zawiodła, odrzuciła czy oszukała. Była jego pierwszą i jedyną miłością. Ale to ona mu nie zaufała i gdy zginęli tragicznie jej rodzice, a Igor odsiadywał trzyletni wyrok, poszukała wsparcia w Dominiku, który okazał się nie wart jej uczuć, którego zazdrość o Igora doprowadzała do brutalnych zachowań i przemocy wobec żony.

Książka wręcz kipi od wszelkich uczuć, emocji i namiętności, seksu i erotycznych opisów, ale ma też niezłą warstwę psychologiczną, wewnętrznego rozdarcia, przemocy i strachu, wynikającego z niezrozumiałej relacji kat - ofiara. "... łatwiej mi zrozumieć matkę Igora albo inne maltretowane kobiety, które wbrew wszelkiemu rozsądkowi tkwią przy swoich oprawcach. Po pewnym czasie, podobnie jak mnie, wydaje się im, że zasłużyły na podobne traktowanie. Jeśli znajdą kogoś, kto wybije im to z głowy, będą uratowane. Jeżeli zaś utkną w miejscu, nie wyjdą ze swego piekła nigdy."

To druga książka Romy Nowicz, którą przeczytałam z zainteresowaniem, ale przyznać muszę, że podobna jest ona w tematyce do poprzedniej powieści autorki "Zapomnij o mnie"; sporo w niej erotyzmu, namiętności i choć tym razem jesteśmy w Polsce, to fabuła w ogólnych założeniach sprowadza się do tego samego - walki o miłość.

• Przeczytane 2020
  • Egzemplarz recenzencki
  • Romans

Dodaj cytat z książki Powiedz, że wrócisz