Kobieta w mroku

Sonia Draga
2019-10-23
2019-10-23
Dorota Kaczor

Bardzo przewidywalna, choć wciągająca (chyba dlatego, że ciągle liczyłam na coś więcej).

Triller, którego akcja rozgrywa się w Anglii. Opisy przyrody, fajny klimat do tego stary dom, który skrywa straszna tajemnicę. Mnie bardzo się podobała ta książka

Główną bohaterką "Kobiety w mroku" jest Sarah, która przeprowadza się wraz z mężem Patrickiem i dziećmi do domu należącego w przeszłości do jego rodziców. Dość szybko dowiadujemy się, że Sarah przechodziła załamanie nerwowe po śmierci matki i przedawkowała wtedy tabletki nasenne. Oboje chcieliby zacząć od nowa w innym miejscu niż dotychczas, ale kobieta nie jest przekonana, co do posiadłości będącej kiedyś własnością rodziny Patricka. Miejsce to jest owiane złą sławą, a powodem tego jest brutalne morderstwo sprzed piętnastu lat, które miało tam miejsce.
Fabuła brzmi nieźle, prawda? No i faktycznie pomysł jest dobry. Mamy tajemnicę z przeszłości, morderstwo i specyficzny klimat całości. Atmosfera jest duszna, bohaterka przeżywa poważną walkę ze sobą, co sprawia, że bardziej nazwałbym ten tytuł thrillerem psychologicznym niż kryminałem. Z kolejnymi stronami powieści, historia coraz bardziej nas pochłania i odsłania kolejne fakty. Rozumiem, co może się w tej książce nie podobać i po części podzielam opinie czytelników twierdzących, że główna bohaterka jest irytująca. Jej zachowania są często nielogiczne i niezbyt przemyślane. Mam też świadomość, że celowo autorka stara się nam pokazać to rozbicie wewnętrzne i rozterki, które przeżywa Sarah. Jednak wydaje mi się, że gdyby fabuła była trochę krótsza i bardziej konkretna, lepiej by się czytało całość. Na plus zaliczam końcówkę, bo niby można się domyślać finału, ale sądzę, że autorka nieco zaskakuje rozwiązaniem tej historii. Polecam sprawdzić i samemu ocenić, ponieważ to jedna z tych książek, którą część ludzi nie cierpi, a inni mówią, że to solidny thriller.

Postać Sarah bardzo mnie irytowała 🤷
Historia tu opisana, stary, mroczny dom...to wszystko bardzo ciekawe, ale sposób przekazania trochę mnie rozczarował.

Postać Sarah bardzo mnie irytowała 🤷

Bardzo fajny klimat aczkolwiek czegoś mi tu zabrakło

Bardzo fajny klimat aczkolwiek czegoś mi tu zabrakło

Bardzo dobry thriller psychologiczny.Sara wraz z mężem i dwójką dzieci przeprowadza się do domu, w którym jako dziecko mieszkał jej mąż. Posiadłość nie ma dobrej opinii, wiele lat temu zamordowano w niej małżeństwo i ich syna. Czy z tym domem jest coś nie tak, czy z umysłem Sary?Nie zdajemy sobie sprawy z tego jak nasz umysł może zostać zmanipulowany. Polecam.

mroczny klimat starego domu, emocjonalne napięcie , tajemnice z przeszłości.....dobry thriller psychologiczny. Przeczytana czerwiec 2022

Bardzo się wciągnęłam czytając tę książkę. Polecam!

Bardzo się wciągnęłam czytając tę książkę. Polecam!

Książka sprawiła, że z zapartym tchem przewracałam strony. Nie pamiętam kiedy ostatnio jakaś książka wywołała u mnie tyle emocji co Kobieta w mroku. Autorka wspaniale ukazała psychikę bohaterów szczególnie jednego, którego charakter zmieniał się przez całą książkę, a zaburzona osobowość była umiejętnie kamuflowana. Czytelnik początkowo o wszystkie problemy dotyczące tej rodziny oskarża Sarah. Łatwo to robić ponieważ kobieta po śmierci matki pogrążą się w depresji w której trwa przez długi czas zaniedbując rodzinę i dom. Również Patrick wykorzystuje chorobę żony i zaczyna realizować swój ukryty plan. Buduje w kobiecie poczucie winy i dzięki temu zaczyna nią sterować według własnych upodobań. Napięta sytuacja rodzinna ma się polepszyć, gdy rodzina kupuje stary wiktoriański dom. Dom w którym jak twierdzi Patrick spędził wspaniałe dzieciństwo. Po przeprowadzce okazuje się, że tak wspominany przez Patricka dom w niczym nie przypomina tego w którym muszą zamieszkać teraz. W tym domu panuje ....

Męczyłam się z nią parę dobrych tygodni, właściwie sama nie wiem dlaczego.
Miało być strasznie, a jedynie co mnie przeraziło, to relacje panujące w rodzinie głównych bohaterów. Czułam się, jakbym z daleka obserwowała wzbierające szambo, z niepokojem wyczekując momentu, aż jego zawartość w końcu wybuchnie. Gdy już to nastąpiło, wcale nie było mi lżej.
Fabuła może nie była mistrzowska, ale zdecydowanie warta poznania.

Męczyłam się z nią parę dobrych tygodni, właściwie sama nie wiem dlaczego.
Fabuła może nie była...

Dodaj cytat z książki Kobieta w mroku