Nasze miejsce

Wydawnictwo: Burda Media Polska
True Places
literatura obyczajowa
Jack_

„Czasami potrzeba osoby nieznajomej, żeby ci pokazała to, co powinno być oczywiste, jak daleko odpłynęłaś od tego, kim chcesz być, od tego, co jest dla ciebie dobre, od tego, co jest prawdziwie twoje.” Bestseller Washington Post oraz Amazona. Suzanne wiedzie na pozór idealne życie, ma wielu przyjaciół, piękny dom, kochającego męża i dzieci. Ale pod płaszczykiem codziennych sukcesów kryją się...

Bestseller Washington Post oraz Amazona.

Suzanne wiedzie na pozór idealne życie, ma wielu przyjaciół, piękny dom, kochającego męża i dzieci. Ale pod płaszczykiem codziennych sukcesów kryją się niezadowolenie i wciąż narastające konflikty, które nieuchronnie prowadzą rodzinę Blakmore ku upadkowi. Wszystko zmienia się, gdy Suzanne natrafia na wychudzoną i chorą nastolatkę, która pilnie potrzebuje jej pomocy. Kobieta jeszcze nie wie, jak to spotkanie odmieni jej los.

Eteryczna i nieobyta ze współczesnym światem Iris przeraża ją i fascynuje jednocześnie. Wychowana poza cywilizacją i jej nierzadko tłamszącymi zasadami, pokazuje Blakmore’om na czym polega życie w jego surowej i czystej formie.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

oceniam_po_opisie | 2019-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2019

'Nasze miejsce' to książka, która oczarowuje czytelnika od pierwszej strony. Dużo w niej piękna, natury, spokoju, ale równie dużo bólu, cierpienia i niezrozumienia.

Życie Suzanne pozornie jest sielskie i anielskie. Przyjaciele, wspaniały dom, mąż, który nie widzi poza nią świata i dwójka fajnych dzieci. Ale wszystko to tylko iluzoryczna bańka. Mąż bohaterki jest pracoholikiem i wydaje się, że odniesienie sukcesu w nieruchomościach jest jego najważniejszym i jedynym życiowym celem. Córka za wszelką cenę chce być popularna i nie może żyć bez mediów społecznościowych. A syn to spokojny i odrobinę wycofany buddysta, który próbuje odciąć się od wszechogarniającego materializmu. I jest też matka Suzanne, dla której najważniejsze jest utrzymanie pozorów porządnej i obracającej się w dobrym towarzystwie rodziny.

Pewnego dnia bańka pęka.. Kobieta znajduje na drodze wychudzoną i kompletnie zagubioną 16-letnią Iris. Dziewczyna od 3 lat jest sierotą i przez cały ten czas mieszkała w lesie....

Marysia Warchulska | 2019-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

Pewnego dnia Suzanne pod wpływem złych emocji i pewnego zdarzenia, na leśnej polanie znajduję wychudzoną i chorą nastolatkę, która natychmiast potrzebuje pomocy.
Małomówna i nieufna do innych ludzi Iris, nie jest świadoma, że jej osoba może zmienić czyjeś spojrzenie na dotychczasowe życie. Pokazuje rodzinie Blakemore'om jak wygląda życie poza cywilizacją w jego surowej i czystej formie.
Jeśli chodzi o moją ocenę co do tej książki to muszę powiedzieć, że miałam duże oczekiwania wobec niej. Bardzo denerwowali mnie bohaterowie, którzy w niektórych sytuacjach i miejscach powinni być, powinni coś zrobić, powinni jakoś zaaragować. Albo odwrotnie powinni się nie wtrącać do rzeczy, których ich niedotyczą. (czyt. scena z limuzyną i scena ze sukienką na bal). Czytając tę książkę nie potrafiłam zżyć się z bohaterami, ponieważ jak już mówiłam wcześniej bardzo mnie złościli i byli płascy.
Fabuła momentami bardzo mnie nużyła. Naprawdę! Akcja bardzo, bardzo wolno szła. Jakby chciała, a nie...

Ewa_Chani_Skalec | 2019-08-02

Już pierwszy rozdział sprawia, że czujemy się zauroczeni poetyką języka, którym posługuje się Autorka. Jednocześnie zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń tak niesamowitych, że od razu chcielibyśmy wiedzieć, jak do tego w ogóle mogło dojść i... co będzie dalej. Interesuje nas natychmiast zarówno przeszłość bohaterów, jak i ich przyszłość.
Sonja Yoerg pokazuje nam niejako dwa światy. Jeden to ten, który doskonale znamy z codzienności – samochody, komputery, lodówki, równo przystrzyżone trawniki, dzieciaki w szkole, rodzice zagonieni codzienną pracą. W tym przypadku akurat dość bogate małżeństwo mieszkające na przedmieściach. On ciężko pracuje w nieruchomościach i osiąga sukcesy. Ma swój cel i jest bliski jego osiągnięcia. Ona zajmuje się domem, nastoletnimi dziećmi, organizowaniem spotkań w szkole, klubie sportowym, eventów charytatywnych. Oboje strasznie zabiegani, nie mają czasu na nic. Dzieciaki się uczą. Córka jest popularna w szkole, najważniejszy dla niej jest wygląd i życie w...

Gdzie jest naprawdę najlepsze miejsce dla nas?

Gdy mówimy o dzikich dzieciach, czyli ludziach wychowanych w głuszy, z dala od cywilizacji od razu nasuwają nam się dwaj bohaterowie literaccy: Tarzan, czyli postać wymyślona przez Edgara Rice’a Burroughsa i Mowgli, czyli główny bohater powieści Rudyarda Kiplinga „Księga dżungli”. Historia zna więcej takich przypadków.

Patronaty tygodnia (12-18.08.2019)

Od przybytku głowa nie boli! Aby jednak rozeznać się w wielu premierach tego tygodnia, zerknijcie na poniższą ściągę. Od mrocznych kryminałów (Chmielarz i Cavanagh!) oraz romansów z nutką pikanterii, przez literaturę faktu, po mądre książki dla dzieci – wydawcy rozpieszczają nas nowościami, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.