Defenseless

2016-01-19
2016-01-19
9781942834274
new adult romans wojsko

Książka mi się jakoś bardzo nie podobała, była po prostu okej. Na początku bardzo trudno była mi się wciągnąć w fabułę, ponieważ historia zaczyna się od misji, gdzie na raz dostajemy mnóstwo imion, których nie mogłam zapamiętać. Później przenosimy się w czasie i dochodzi do ponownego spotkania naszych głównych bohaterów, którzy na początku za sobą nie przepadają, ale nagle później nie mogą bez siebie żyć. Moim zdaniem ich relacja rozwinęła się zbyt szybko, co nie za bardzo mi się spodobało.
Kolejną kwestią jest akcja, której przez pół historii nie było, ale kiedy już się pojawiła to ciągnęła się do samego końca. Dzięki temu książka zyskała w moich oczach, bo trzymała mnie w napięciu do samego zakończenia.
Dodatkowo bardzo podobało mi się to, że były dwie perspektywy i narracja pierwszoosobowa, bo jest to moje ulubione połączenie.
Podsumowując, uważam, że książka jest dobra dla osób, które szukają książki na jeden wieczór, która jest połączeniem romansu z thrillerem oraz przede wszystkim dla fanów stylu pisania C. Michales.
(współpraca z wydawnictwem Szósty Zmysł)
tik tok/ig: artystycznie_o_ksiazkach

Bezbronna jest kolejną częścią serii The Salvation Series. W tej części poznajemy losy byłego żołnierza Mark oraz agentki CIA Charlie. Ta dwójka poznaje się przy akcji odbicia Aorona. Kobieta swoją urodą zachwyca mężczyznę, a ten postanawia, że ja zdobędzie i będzie tylko należała do niego. Po pewnym czasie tych dwojga się ponownie spotyka. Mark prosi o pomoc Charlie w rozwiązaniu pewnej sprawy. Podczas ich współpracy Markowi udaje się powoli kruszyć mur, który zbudowała wokół siebie Charli. Pomiędzy tych dwojga dochodzi do.ucUciaz które potrafi skomplikować..Czy będą umieli wzajemnie zaufać sobie i współpracować? O tym się dowiecie sięgając po tą część.

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, bardzo lubię historie jakie Corinne przelewa na papier, dlatego zawsze z przyjemnością sięgam po jej nowe powieści. Do sięgnięcia po książkę "Bezbronna" zachęcił mnie interesujący opis i klimatyczna okładka. Jest to romans z mocno rozbudowanym wątkiem sensacyjnym. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę naprawdę szybko. Ja od pierwszych stron zostałam wciągnięta do świata bohaterów i z ogromnym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam ich losy oraz relację. Fabuła została w interesujący i momentami zaskakujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Bohaterowie natomiast naprawdę świetnie wykreowani, jestem przekonana z powodzeniem moglibyśmy się z nimi utożsamić w wielu przypadkach, podzielając podobne bolączki i dylematy moralne. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga postaci co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się mierzą, dowiedzieć się także jak wyglądała ich przeszłość i jakie piętno odcisnęła na ich obecnym życiu, a także mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Oboje są bardzo charakterni, pewni siebie co sprawia, że razem tworzą naprawdę wybuchową mieszankę, jedno jest pewne, z nimi nie można się nudzić. Oboje od pierwszych chwil zaskarbili sobie moja sympatię i naprawdę mocno im kibicowałam. Niesamowicie podobało mi się to jak autorka przedstawiła pracę bohaterów - agencja bezpieczeństwa i agencja CIA, ukazując z jak trudnymi wyborami oraz niebezpieczeństwami się ona wiązała. Relacja między bohaterami została w rewelacyjny sposób zaprezentowana, od samego początku dało się wyczuć wyraźną chemię pomiędzy Markiem i Charlie, podsycaną pożądaniem i namiętnością, jednocześnie wszystko toczyło się swoim rytmem pozwalając Czytelnikowi skupić się na gestach, słowach i odczuciach towarzyszących głównym postaciom, co niesamowicie mi się podobało. Autorka w świetny sposób buduje tutaj napięcie, kreśli portrety psychologiczne postaci oraz wprowadzała świetne plot twisty, które wywoływały zarówno w samych bohaterach jak i Czytelniku sporo emocji! Świetnie spędziłam czas z tą książką i czekam na kolejne powieści spod pióra autorki! Polecam!

[ ksiazkowamagda ]

Wow. Nie spodziewałam się, że ta książka będzie tak genialna. To było moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i muszę przyznać, że było ono jak najbardziej udane. Nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po tej historii, ale od samego początku mnie sobą zachwyciła i czytało mi się ją naprawdę dobrze.

Mark jest byłym żołnierzem. Jest szefem prywatnej agencji bezpieczeństwa. Jego praca wiąże się z zagrożeniem i niebezpieczeństwem, ale robi to co kocha. Uwielbia adrenalinę i niebezpieczne sytuacje. Bardzo podobało mi się w to jaki sposób autorka wykreowała jego postać. Od samego początku polubiłam jego osobę i jego perspektywa w książce bardzo przyjemnie się czytało.

Charlie jest bohaterką agencji CIA. Nie szuka miłości a jedynie na czym się skupia to praca. Potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Nie boi się niebezpieczeństwa. Zawsze walczy do końca i nie poddaje się zbyt szybko. Od razu ją polubiłam bo nie była wystraszoną szarą myszką, która boi się własnego cienia. Była waleczna, nie bała się mówić tego co myśli. Została wykreowana w genialny sposób.

Relacja głównych bohaterów była w tej książce genialnie opisana od samego początku było wyczuwalne napięcie. Było widać, że ciągnie ich do siebie. Bardzo mi się podobało jak została przedstawiona ich relacja. Wszystko ze sobą współgrało nie miałam wrażenia, że dzieje się coś za szybko. To jak mogli liczyć na siebie wzajemnie. Jak z każdą kolejną stroną stawali się dla siebie kimś więcej. Rozczulało mnie postępowanie Marka i to jak wiele był w stanie zrobić aby zapewnić bezpieczeństwo ważnym dla siebie osobą.

Jeśli myślicie, że to zwykły spokojny romans to jesteście w błędzie. Akcja była dynamiczna, dużo się działo. Nie brakowało zwrotów akcji, niebezpieczeństwa i dreszczyku emocji.

Styl pisania autorki przypadł mi bardzo do gustu. Książkę czytało mi się bardzo szybko. Nie nudziłam się. Wszystkie wątki zostały rozwinięte i wyjaśnione więc nie odniosłam wrażenia, że coś się nie klei.

Ja osobiście bardzo polecam zapoznać się z tą historią. Ja jestem przekonana, że to nie była moja ostatnia styczność z twórczością Corinne.

Moja ocena 5/5

[ ksiazkowamagda ]

Mark jest byłym żołnierzem. Jest szefem prywatnej...

"Jego życie jest pełne niebezpieczeństw a jej tożsamość to tajemnica"

Bezbronna jest kolejną częścią serii The Salvation Series. Bohaterami tej części są Mark Dixon były żołnierz, szef prywatnej agencji bezpieczeństwa oraz samozwańczy swat i kaznodzieja w jednym. Po drugiej stronie ringu jest Charlie, agentkan CIA, wysyłana do najbardziej niebezpiecznych akcji, odnajdująca się w każdej sytuacji , samowystarczalna piękna, uparta i walcząca do końca
Spotykają się przy akcji odbicia Aarona (Constalation Duet). Jej profesjonalizm, wyszkolenie no i uroda powaliły go na kolana. Po pięciu minutach w jej obecności złożył deklaracje, że należy tylko do niej. Do kolejnego ich spotkania dochodzi rok później, kiedy interesy Cole Security Forces i sprawy CIA są zagrożone. Czy dwie dominujące postacie będą potrafiły ze sobą współpracować? Czy sekrety, które skrywają pozwolą na bezwarunkowe zaufanie?

Corinne Michaels jest autorką, która biorę w ciemno. Przeczytałam od niej wszystko w wydaniu polskim i w oryginale. Tak naprawdę przeczytałabym wszystko co wychodzi z pod jej pióra.
Wykreowała świetnych głównych bohaterów. Mark i Charlie są jak bliźniaki. Oboje dominujący, wytrwali, wyszkoleni, dla sprawy są w stanie się poświęcić i oboje chcieliby mieć kogoś, ale tylko jedno jest na tyle odważne aby do tego dążyć. To nie jest romans z kwiatkami i tęcza. Rozwiązując sprawę która zagraża bezpieczeństwu USA i członkom Cole Security żyją na granicy bezpieczeństwa. W pewnym momencie zastanawiają się, czy mogą ufać swoim przyjaciołom. Jeden zły ruch i ich rodziny dostaną flagę okrywającą ich trumnę a oni ewentualnie pośmiertny Medal Honoru.

Akcja jest szybka, podnosząca ciśnienie i naszpikowana emocjami i tajemnicami. To co się tam zadziało i kto był w to zamieszany rozwala postrzeganie świata.

W tej walce pomagają oczywiście bohaterowie poprzednich części a i ich żony dokładają swoje parę groszy.

Polecam całą serię i książkę każdą cząsteczką siebie.

"Jego życie jest pełne niebezpieczeństw a jej tożsamość to tajemnica"

Ona - agentka CIA.
On - były żołnierz.
Mark zwraca się do Charlie z prośbą o pomoc w rozwiązaniu pewnej sprawy. Gdy ich współpraca się rozpoczyna, zaczynają się do siebie zbliżać. Kiedy zaczynają ze sobą sypiać sprawy jak zawsze zaczynają się komplikować. Jak skończy się ich historia?

Uwielbiam książki autorki i zawsze sięgam po nie w ciemno. "Bezbronna" to świetny romans, który owiany jest tajemniczością. Charlie jest agentką CIA i nie zdradza swojej prawdziwej tożsamości. Mark jest byłym żołnierzem i również pracuje w niebezpiecznej branży. Kiedy zaczynają ze sobą współpracować wybucha między nimi gorący romans. Mówiąc szczerze bawiłam się świetnie podczas lektury. Główni bohaterowie są genialnie wykreowani i oboje mają wybuchowe charaktery co daje nam świetne przepychanki słowne między nimi. Powieść jest pełna pozytywnego humoru i nie raz uśmiechniemy się czytając zabawne akcje Charlie i Marka. Dostajemy też kilka trudniejszych scen więc trzeba się na to przygotować. Autorka ma fajny styl pisania, dzięki czemu płyniemy przez tę historię. Wątek kryminalny dodaje jej ciągłe zwroty akcji, które są naprawdę intrygujące. "Bezbronna" to wspaniała książka na długie jesienne wieczory. Sięgając po nią musicie wiedzieć, że Mark stanie się waszym nowym książkowym mężem ❤️

Ona - agentka CIA.
On - były żołnierz.

🖤Bardzo mnie ucieszyło, że po kilku latach @wydawnictwoszostyzmysl wróciło do wydawania serii Salvation autorki Corinne Michaels. Tym razem ta część skupia się na bohaterze Marku Dixonie, którego mieliśmy okazję poznać już w dylogii Consolation Duet. Cieszę się, że niedawno miałam okazje czytać te dylogię, bo nieco fabuły z ,,Bezbronnej” nawiązuję do sprawy z porwaniem i przetrzymywaniem Aarona. Dzięki temu coś pamiętam z poprzednich książek. Ta powieść jest inna niż to co czytałam do tej pory z pod pióra autorki.

Dostaliśmy thriller połączony z romansem. Na początku nie mogłam się wkręcić fabułe, ale pojawiające się zwroty akcji coraz bardziej zaczęły mi się podobać. Mieliśmy bohaterów, którzy spotykają się na swojej drodze, to od razu zaczęło między nimi iskrzyć i można było poczuć napięcie seksualne. Nie zabrakło pomiędzy nimi też kłamstw, manipulacji, konfliktu, sprzeczek czy pożądania. Oboje stworzyli wybuchowy duet i idealnie do siebie pasowali. Nawet jeśli różnili się charakterem. Nie tylko na wątku miłosnym Charlie i Marka skupiała się historia, ale bardziej na ich współpracy zawodowej.
Trochę podobał się mi wątek sprawy, nad którą oboje pracowali. Przez to mięliśmy dużo ciekawych sensacyjnych akcji. A szczególnie końcówka książki, która trzymała w napięciu do samego końca. Była bardzo dramatyczna i zaskakująca. W ogóle tego nie przewidziałam, że pewna osoba może stać za atakami na agencje Jacksona (bohatera książki ‘’Beloved”). Podczas czytania historii ciężko było stwierdzić kto jest tym dobrym, a kto tym złym. Tylko moim zdaniem za dużo w tej książce było kryminału.

Niestety nieraz także bardzo mnie denerwowało, że Charlie i Marka w mgnieniu oka przechodzili z rozmów zawodowych na seksualne. Mogliśmy również w książce przeczytać co słychać u bohaterów poprzednich tomów, którzy epizodycznie tutaj także się pojawiają.

🖤 ,,Bezbronna” to lektura, o którą przed czytaniem miałam o niej inne wyobrażenie. Bardziej jest wypełniona sensacyjną akcją niż romansem. Pomimo tego uważam, że to momentami dobra książka, którą warto przeczytać. Jeśli ktoś lubi pióro Corinne Michaels, to podejrzewam, że większość będzie usatysfakcjonowana po przeczytaniu.

Historia którą przedstawia nam autorka jest niezwykle fascynująca. Nie pozwala czytelnikowi wytchnąć. Dostajemy historię o misji, miłości,zaufaniu i intrydze. Pokochałam głównych bohaterów od pierwszych stron. Gorąco polecam książkę, jeśli chcecie się świetnie bawić.

Charlie i Mark poznali się rok wcześniej podczas misji, którą było odbicie Aarona
(przyjaciela Marka) Bohater od pierwszego wejrzenia wiedział, że zdobędzie serce bohaterki, natomiast dla niej najważniejsza była praca. Czy ponowne spotkanie pozwoli im stworzyć stałą relację...

Uwielbiam twórczość tej autorki, a w szczególności jej książki opowiadające o żołnierzach, gdyż te historie zawsze trafiają w mój czuły punkt. Tutaj nie było inaczej, choć Mark już nie służy kraju, nadal jest powiązany z tym zawodem.

Kreacja postaci była genialna. Nie czułam względem nich negatywnych emocji. Mark i jego poczucie humoru oraz postanowienie o zdobyciu serca bohaterki mnie kupiły wraz z pierwszym rozdziałem. Jego upór względem uczuć nie znał granic.

Charlie była kobietą, która twardo stąpała po ziemi nie pozwalając sobie na uczucia, gdyż bała się straty i dużego zaangażowania. Obawy jak i jej przemyślenia z tym związane zostały bardzo dobrze przedstawione.

Sama relacja bohaterów jak i jej rozwój bardzo mnie ciekawiły, gdyż napięcie pomiędzy nimi można było odczuć od samego początku, a ich docinki bawiły mnie za każdym razem. Zwłaszcza chęć poznania prawdziwego imienia Charlie i wszystkie związane z nim kombinacje.

Sam pomysł na fabułę bardzo przypadł mi do gustu, choć początkowo lekko się nie orientowałam  w sprawie którą bohaterowie chcieli dokończyć, a zarazem odkryć kto czyha na życie Marka jak i Jacksona natomiast późniejsze tajemnice i sytuacje sprawiły, że osłupiałam. Sprawa z agencją w której pracowała Charlie też bardzo mnie zaskoczyła.

Jeśli szukacie poruszającej historii, w której jest sporo spicy momentów, gdzie akcja aż wylewa się ze stron to zdecydowanie powinniście sięgnąć po "bezbronną"

Współpraca barterowa

Nie wiem, jak Wy, ale ja bardzo lubię twórczość autorki i kolejny raz historia spod jej pióra skradła moje serce. Cudowna, wzruszająca historią, która skradnie serce nie jednego czytelnika.

'W chwili, gdy spojrzałem jej w oczy, wiedziałem, że będzie moja". Historia w ktprej mężczyzna, spróbuję udowodnić kobiecie, że idealnie do siebie pasują oraz zdobyć jej niedostępne serce. Czy mu się to uda? A może kobieta będzie odporna na jego urok osobisty 🤣😁🤭

Autorka stworzyła ciekawą fabułę z nutką niebezpieczeństwa w tle,która pochłania czytelnika i przenosi do świata pełnego skrywanych tajemnic. Akcja, która zaskakuje i w pewnych chwilach powoduje szybsze bicie serca. Jest to jedna z tych książek, przy których nie będziecie się nudzic.

„Jego życie jest pełna niebezpieczeństwa, Jej tożsamość to tajemnica”, Ale Marc zrobi wszystko, aby poznać prawdziwe imię dziewczyny. Bohaterowie są tak cudownie wykreowani. On uwodzicielski, błyskotliwy z niesamowitym poczuciem humoru. Ona zadziorna waleczna i uparta. Ale razem idealnie się dopełniają.

W książce mamy silną postać kobieca z temperamentem. Nieci was nie zmyli jej piękna buzia, bo to prawdziwy huragan emocji. Jej życie przed Nim to sama praca, ale on sprawia , że czuję się dosłownie" bezbronna".

Relacja głównych bohaterów jest cudowna. To jak autorka zbudowała między nimi napięcie, jest niesamowite.Tam jest tyle chemii, pożądania napięcia i tylko czekamy, aż wybuchnie. Zależy im na sobie tylko na siłe udowadniają że yo nie maź mączenia. Takim smaczkiem jest ich ciągłe przekomarzanie co pobudza wyobraźnię czytelnika.

Książka, która wzrusza, która wywołuje uśmiech podczas czytania. Idealna na jesienne wieczory i nie tylko, a jeśli już po nią sięgniecie gwarantuję, że nie będziecie się mogli od niej oderwać nawet na chwilę. A to napięcie między bohaterami rozpali was do czerwoności.

• Ebooki
  • Przeczytane 2023