Psałterz Dawidów

Okładka książki Psałterz Dawidów Jan Kochanowski
Okładka książki Psałterz Dawidów
Jan Kochanowski Wydawnictwo: Universitas Seria: Biblioteka Polska [Universitas] religia
religia
Biblioteka Polska [Universitas]
Universitas
1997-01-01
1960-01-01

Psałterz Dawidów to przetłumaczona na język polski Księga Psalmów Starego Testamentu. Czytałem psałterz równolegle z Biblią Tysiąclecia aby porównać tekst i muszę powiedzieć, że bardziej podobała mi się wersja Jana Kochanowskiego. Więcej poezji, bardziej zrozumiały język mimo, że to staropolszczyzna.

2083

• Filologia polska
  • Fragmenty
  • Polonistyka
  • Klasyka

Dodaj cytat z książki Psałterz Dawidów